Halı Saha İşletmesi Açmak

Halı Saha İşi Yapmak

Halı Saha işletmeleri geçmişten günümüze kadar gelmiştir ve erkeklerin halı sahalara olan ilgileri hiçbir şekilde kesilmeden devam etmektedir. Büyük bir zevkle oynayan futbol oyunu arkadaşlarla, dostlarla birlikte daha keyifli hale gelmesi için insanlar halı sahaları kuşkusuz seçmektedir. Son birkaç yıldır daha profesyonel şekilde oluşturulan ve düzenlenen ligler halı sahalara olan ilginin artmasını sağlamıştır.

Halı Sahalarda Olmazsa Olmaz Nedir ?

Bu durum şüphesiz halı sahanın açılışı yapılacağı konumdur. Bir yol üzerinde yapılan halı saha ile merkezi yerleşim yerinin yakınlarında olan halı sahanın kazançları bir olmayacaktır. Kolay ulaşımı olan her halı saha her zaman bir adım daha öndedir.

İşletmede sadece para kazanmaya odaklanmak bir süre sonra hem canınızı sıkabilir hem de cebinizi sıkabilir. Misafir ettiğiniz müşterilerinize küçük küçük ikramlarda bulunmanız hem onları hoşnut eder hem de bu sebeple birlikte güzel geri dönüşler sağlayabilirsiniz.

Örnek olarak ise, maç öncesi herkese çay ikramı veya sularının karşılanması gibi kendinizce kampanyalar yaratabilirsiniz, bununla birlikte herkes sizi önerecek ve geri dönüş alacağınıza çok emin olmaktayız.

Halı Saha İşletmesi Açmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Üst başlığımızda belirttiğimiz gibi ilk aşama konumu belirlemek olmalıdır. Kaç adet halı sahanın olmasını istiyorsunuz, bunlar önemli aşamalardır. Ortalama 3 saha hem müşterilerinizin beklentisini hem de sizin beklentilerinizi oldukça karşılayacaktır. Çünkü, müşterileriniz sahayı ayırtmak için geldiğinde onlara vereceğiniz cevap ”Maalesef o saatte doluyuz” demek o insanı sürekli farklı sahaya yöneltmek için büyük bir sebeplerden bir tanesi oluyor.

Konum olarak ise hem merkezi yerleşim yerinin yakınında hem de cadde üzerinde olması size büyük bir artı sağlayacaktır. Araba ile evine giden, evine giderken o yolu kullanan kişilerin şüphesiz ilgisini çekecektir. Bu da sizin reklam bütçenizi azaltmak için belirli sebeplerden bir tanesidir.

İşletmeyi açalı birkaç gün oldu ve müşteriler az az gelmeye başlıyor bu sayıyı arttırmak için az sonra belirteceğimiz işlemleri yapabilirsiniz. İlk olarak broşür basıp bunun dağıtımını yapmak güzel bir dönüş getirecektir. Çevrenizde bulunan özellikle büyük ilgi gören rekabette olan kafelere reklam verebilirsiniz. Kafede oturan kısım çoğunlukla genç bir kısım olacağı için buradan da büyük bir dönüş sağlayabilirsiniz. Açılışı gerçekleştireceğiniz semtin sözü geçen birkaç ismi ile örneğin belediye başkanı ile iletişime geçerek işletmenin açılışını gerçekleştirebilirsiniz. Bu reklamları verirken broşürde ”Fiyat bilgisini arayarak alabilirsiniz” yazısı yerine kampanyalı tarih aralığı oluşturup fiyat bilgisini net olarak broşürde yazmanız sizin için çok daha iyi olacaktır.

Bunların dışında en önemli olan diğer gerekli malzemeler ise; zemin ve suni çim ve ışıklandırmalardır. Bunun sonrasında ise yiyecekler, içecekler, duşlarda gerekli olan malzemelerdir. Duşlar için bir şampuan ve duş jeli için özel bir sıvı kutusu yaptırarak yenileyecek olduğunuz ürünlerin kalıcılığını süre bazında arttırabilirsiniz.

Ek olarak; Kapalı Halı Saha İşletme adlı iş fikrini de inceleyebilirsiniz.

Halı Saha İşletmesi Açmak İçin Gerekli Sermaye Nedir?

Yapılması gerekenler başlığı adı altında yazdığımız bilgileri harmanlayarak bir sonuca varmak gerekirse bir halı saha işletmesi açmak için gerekli sermayenin en az 100.000 TL ile 400.000 TL arasında olduğunu diyebiliriz.

Bu fiyat saha sayısı ve kuruluş yaptığınız arsanın fiyatı veya kirasına göre normal düzeyde veya büyük bir düzeyde artış gösterebilir.

Halı Saha İşletmeleri Ne Kadar Kazanıyor ?

Halı saha işletmeleri günde 4-7 maç arası sahayı müşterilerine kiralayabilmektedir. Bu sayı hava koşullarına göre değişmektedir, hava koşulları olumsuz olduğunda sahalarınız için kapanır-açılır bir sistem yaparsanız bu sayı artacaktır. Kiralama sayısını minimum tuttuğumuzda ve bir halı saha fiyatını ortalama olarak 160 lira olarak belirlersek günde 640 lira gibi bir ücreti cebinize koymuş oluyorsunuz.

İşletmelerin en büyük gideri ise kuşkusuz elektrik gideridir. Sahaların aydınlatmalarının harcamış olduğu elektrik işletmelere büyük bir yüktür. Yiyecek, içecek vb. giderler dahil edildiğinde aylık 5.000 TL ile 10.000 TL arasında bir gideriniz oluşturmaktadır.

Halı sahada para var mı? Bizce var, sizde diğer iş fikirlerimizi incelemek ve okumak istiyorsanız sayfamızı takipte kalınız.Yorumunuz

Halı Saha İşletmesi Açmak
Halı Saha İşletmesi Açmak
Bebek Tulumu Satışı Yapmak
Bebek Tulumu Satışı Yapmak
Karnabahar Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanmak
Karnabahar Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanmak
Fındık Yetiştiriciliği Yapmak
Fındık Yetiştiriciliği Yapmak
Trabzon Hurması Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanmak
Trabzon Hurması Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanmak
Yol Kamerası Satışı Yapmak
Yol Kamerası Satışı Yapmak
Zerdeçal Yetiştiriciliği
Zerdeçal Yetiştiriciliği
Emeklilikte Nasıl Para Kazanılır?
Emeklilikte Nasıl Para Kazanılır?
Tişört Tasarımı Yapmak, Satarak Para Kazanmak
Tişört Tasarımı Yapmak, Satarak Para Kazanmak