yatırımcı arıyorum

İkinci El Dükkanı Açmak

İkinci el dükkanı açmak; birçok sektörde gerçekleştirebileceğiniz bir yatırım fikridir. İkinci el dükkanı; giyim, beyaz eşya, takılar, mobilya gibi birçok alanda hayata geçirilebilecek bir iş fikri. Çok düşük maliyetler ile açacağınız ikinci el dükkanı oldukça karlı bir yatırım olabilir. Bazı ikinci el dükkanları vintage parçalar sattığı için çok daha fazla kazanç sağlayabilmektedir.

Dünya genelinde oldukça gelişmiş bir sektördür.

İkinci El Dükkanı Nasıl Açılır?

İş yeri ruhsatı almanız ve ticaret odasına kaydınızı gerçekleştirmeniz bir ikinci el dükkanı açmanız için yeterlidir. Vintage ürünler satarken ürünlerin tarihi değerleri bazı durumlarda devlet için önem arz ettiğinden dolayı bildirimde bulunmanız gerekebilir.

İkinci El Dükkanı Açılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İkinci el dükkanı açarken hangi sektöre dair açacağınızı seçmeniz gereklidir. Özelikle spot adı verilen ikinci el mobilyaları, beyaz eşyaları satan bir dükkan açacaksanız hangi konumda dükkan açacağınıza dikkat etmeniz gereklidir.

 • İkinci el kıyafet satışı yapacaksanız mutlaka mezat satışlarına gitmeniz, eski eşyaların bir şekilde sizde toplanmasını sağlamanız gerekmektedir.
 • Sık sık bit pazarı gibi yerlere gitmeniz daha fazla vintage özellikli ürün elde etmenizi sağlayacaktır.
 • Ürünlerin orijinalliğini bozmadan tamirinin gerçekleşmesine özen göstermeniz gereklidir.
 • Mobilya ve beyaz eşya dükkanı olarak ikinci el alıp satacaksanız; alırken mutlaka ürünlerin kalitesine bakmanız, kullanım seviyelerini kontrol etmeniz gereklidir.
 • Ürünleri taşımak için bir araç, satmak için eleman gibi ihtiyaçlarınız olacaktır. İşlerinizin hızlı ilerlemesi adına bu kişileri bilinçli kişilerden seçmeniz gereklidir.
 • Spot ya da vintage işi yapan yerlerde dükkan açmanız önemlidir.

İkinci El Dükkanı Açmanın Maliyeti Nedir?

İkinci el dükkanı maliyeti bir araç, kaliteli çalışanlar gerektirdiği ve bir süre eşya toplamanız gerektiği için 30.000 TL ile 50.000 TL arasında değişim göstermektedir.

Bu alanda iş kurmayı düşünüyorsanız, ikinci el ürün satış adlı içeriğimi okumanızı tavsiye ederiz.

İkinci El Dükkanı Kar Sağlar Mı?

İkinci el dükkanı dükkanınızın ne denli aktif olduğuna göre değişim gösterir. Bu nedenle spotçuların yoğunlukta olduğu bir yerde dükkanınızı açmanız gereklidir. Kıyafet için de ikinci el kıyafet satışı yapan bir yerde olmalısınız. Bu sayede ilk etapta harcadığınız sermayeyi; 6 ay içerisinde kazanabilirsiniz. İkinci el ucuz ürün alıp, 4 katına kadar satma imkanı sağladığı için her zaman karlı olmanıza yardımcı olur.


Kobi Vadisi ios uygulama

kobi vadisi

Yorum yok

 1. Cevap yaz
  sevimli yorumu:

  bende dükkan açmak isyiooom

Yorumunuz
Yeni Bayilikler

bayilik veren firmalar

Yeni İş Planları

iş planları
sponsor arıyorum
"Kobi Vadisi; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Bu sebeple içeriklere yapılan yorumları araştırma yükümlülüğü yoktur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz yorumları iletişim sayfasından bildirebilirsiniz."
google news icon
Google News üzerinden bizi takip ederek, en yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz

İkinci El Dükkanı Açmak

okuma süresi: 2 dk
0