Yatırımcı Arıyorum

İşiniz Kariyer Değil Yaşam Planı Olsun

Geleceği Planlamak

Mutlu olacağınız bir mesleği icra etmez iseniz, bir zaman sonra kişi bilinci tarafından tüketilir ve dibe çekilir. Eğer kişi yaptığı meslek itibari ile kendini iyi ve mutlu hissetmiyor ise tüketen duygular yaşaması maalesef olağan olacaktır. Düşünceler eylemlerle uyuşmadığı taktirde duygusal ve ruhsal ve hatta fiziksel olumsuzluklar yaşadıkları görülmektedir. Bunları yaşamamak için hedeflerinizi dürüstçe önünüze koymanız ve işinizi seçerken kariyer kadar yaşam planı oluşturduğunuzu da unutmamalısınız. Unutmamanız gereken diğer bir unsur da seçtiğiniz sektör ne olursa olsun işler iyi gittiğinde süreci hızlandırma eğilimine hemen girmemenizdir. Her zaman yavaş ve temkinli ilerlemek çok daha sağlıklıdır. Bir de amaca bağlı kalmak, sabırlı ve azimli olmak oldukça önemlidir. Bu yolu izlediğiniz taktirde, azminizi ilk günkü gibi diri tuttuğunuz ve yıllarca yapacağınız işi daima seveceğinize inandığınızda yaşamda başarılı ve mutlu olmak sizin için hiçte zor olmayacaktır. İşinizde başarılı olmanın yaşamda mutlu olmak ile bir yere kadar doğru orantıda olduğunu unutmamalı. Başarının kurallarından biri de yaptığınız işi sevmektir. Başarının yolu elbette dümdüz ve dikensiz gül değildir. Elbette zor ve sıkıntılı zamanlarınız olacak. Ancak esas olan yıllar sonra dahi işinize giderken duyacağınız tatmin ve huzurdur.

İşi Severek Yapmak

Sevdiğiniz işi icra ederken zamanın nasıl geçtiğini bile anlamazsınız. Sıkıntılı zamanların üstesinden çok daha kolay gelirsiniz. Sevdiği işleri yapan kişiler genellikle şu ve benzeri tariflerde bulunurlar. Ben zevkle hobimi yapıyorum ve üzerine para kazanıyorum! Fevkalade değil mi? Yapacağınız iş ne olursa olsun her gün lanet okumadan, hayatınızın bir parçası olarak sindirebilmiş, haz duyarak yapmalı, işiniz ile birlikte hayattan tat almalısınız. Hayat o zaman anlamlı olur. İşte o zaman gerçekten kazanmış olursunuz. Bu nedenle, elbette her zaman neticeler bu denli romantik olmasa da iş seçiminizi yaparken bu hususları da dikkate almalı, önceliklerinizi buna göre sıralamalısınız. Şahsi dileklerinizi de içine katarak işinize bağlanmak hayatla aranızla da güçlü bir bağ oluşturacaktır.

Başarıya Ulaşmak

Yüksek başarıları elde etmiş kişiler işlerini severek yapan ve hayatta amaçları olan kişilerdir. Güçlü mizahi yanları ve sağlıklı insan ilişkileri ile de dikkat çeken bu kişiler, işleri ve hayatları ile barışık olmaları sebebi ile zorlukları çok daha kolay atlatır, pozitif enerjileri ile de bir ortamda çok daha çabuk kabul görürler. Sizi harekete geçirecek ve heveslendirecek bir işiniz olması hayatta da size bir çok artı kazandıracaktır. İşte tüm bunlar neticesinde yapacağınız işi seçerken fevkalade itina etmelisiniz. Örneğin bir bayilik almak yahut iş hayatına girmek istiyorsunuz diyelim. Size en yakın ve yatkın, seveceğiniz sektörü seçmeniz ileri ki zamanlarınızda size büyük faydalar sağlayacaktır. İşinizi sevmek ve bunu hayatınızın bir parçası olarak oturtabilmek çok önemlidir. Sevgi olmazsa başarı olmaz, sevgi olmazsa minnet olmaz. İşinizde  sevgi olmaz ise sadece olasılık kalır.

Başarı bile, işinizi sevdiğiniz de vücut bulur.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz