Yatırımcı Arıyorum

Kadınlarımıza Kredi Kolaylığı

Kadınlarımız artık iş hayatında çok daha aktif. Mevcut işlerini muhtelif kuruluşlarda sürdürenler kadar, kendi işlerinin patronu, kendi maharetlerinin yaratıcısı olarak ta iş hayatında yerlerini alıyorlar. Girişimci olmak isteyen kadınlarımızın sayıları fevkalade boyutlarda. Kadınlarımızın ekonomiye büyük katkılarını gören bir çok banka ve kuruluş kredi kolaylıkları ile de teşvik veriyor.

Örneğin bir çok banka hanımlara özel destek kredileri sunmakta. Hanımlara özel bu krediler, hanımlarımızı çok zor durumda bırakmadan ödeme koşulları sunmakta, iş hayatlarına atılmalarında yardımcı olmaktadır. Özel bankalar ve vakıflar dışında devlet desteği de alabilirsiniz. Devlet desteği  ile kredi alabileceğiniz gibi, hibe kredi de alabilirsiniz. Bunun için kısa süreli eğitimlerden geçmeniz ve sertifikanızı almanız gerekmektedir. Sertifikanızı aldıktan sonra hayallerinize bir adım daha yaklaşmış bulunuyorsunuz. Harcamalarınızın büyük bir kısmı devlet tarafından karşılanabilecek demektir. Ancak bunun normal krediden farkı harcamayı evvela sizin yapmanızdır. Yaptığınız harcamalar uygun görüldüğü taktirde size hibe kredi olarak geri ödenecektir. Bu KOSGEB olarak bilinir ve KOSGEB özellikle hanım girişimcileri fevkalade desteklemektedir. Hanımlarımız iş hayatına ayrı bir güzellik katmakta, ülkemizin kalkınmalarında büyük rol oynamaktadır.

KOSGEB yahut bankalar olsun, size en uygun formülü seçtikten sonra tüm maharetleriniz ve cesaretleriniz ile iş hayatına kapı aralarsınız. Daha çok bayan girişimcimizin beşeri  ihtiyaçlarına göre hazırlanan krediler ile yeni bir işletme kurabileceği gibi, yine bayanlara özel krediler ile faaliyet gösteren işletmelerini de büyütebilirler. Kendi ayakları üzerinde durmak, daha büyümek ve nitelikler kazanmak isteyen bayanlarımızı artık başta devlet olmak üzere bir çok kuruluş ve bankalar sosyal sorumluluk olarak görüyor ve destekliyor. Ayrıca yine sizler gibi üretici bayanlarla iş birliği yapabilirsiniz. Evvela size en uygun yolu ve usulü bulup, sağlam bir plan yapmalısınız. Atacağınız adımlar sizi ileriye taşıyacak ve hayallerinize ulaştıracak.

Kadınların iş hayatında oluşu, ülkemizin ilerlemesine yüzde on hız kattığını biliyor muydunuz? Çalışmaya hevesli, girişimci ve şu an faaliyet halinde bulunan bayanlarımızın sayısını görünce ülke geleceğimizin çok parlak olacağını da kolaylıkla anlayabilirsiniz. Değerli kadınlarımızın, evlerimizin melekleri bayanlarımızın iş hayatında da güçlenmesi demek pek tabii ülkemizin güçlenmesi demektir. Ülkenin kalkınmasında rolü çok büyük olan kadınlarımız, kendi işleri ile artık çok daha güçlü olacaklar. Güçlü kadın, güçlü çocuklar ve güçlü bir gelecek demektir.

İş hayatında bankaların ve devletin desteği ile kadınlarımızın erkeklerden daha şanslı olduğu aşikar. Artık işini kurmak yahut büyütmek isteyen ancak finansal zorluk çeken kadınlarımız, hayatlarını kolaylaştıracak, hayallerine kavuşturacak krediler veya hibe krediler ile adımlarını daha sağlam atıyorlar. Tüm bu avantajlara bir de hanımlarımızın maharetleri eklendiğinde başarılı olmalarına ve kazanmalarına ne engel olabilir? Kadınların ekonomimize can katacakları gibi, aile bütçesine de faydaları  artık çok daha fazla olacak. İş hayatına atılan her kadınımız; kendi kazanacağı gibi, ülkemizinde kazanmasına vesile olacaktır.


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz