Yatırımcı Arıyorum

Kendinden Verdiğin Zaman Başarıyı Yakalayabilirsin

(makale içeriğini okuduktan sonra, alt alanda videoyu izleyebilirsiniz)

Şimdiler de basit bir yemeği dahi yaparken özenle ve kendinden ek şeyler katıldığın da bile tadı daha lezzetli görüntüsü cezp edici ve ilgi çekici ve her yönüyle farklılık yaratıyor. Günlük hayatta dahi hangi işi yaparsanız yapın ciddiye alarak ve kendi fikirlerinizi uygulandığında keyifli ve enteresan ama güzel işler ortaya çıkacaktır. Önemle ve özen gösterilerek yapılan iş her zaman farklılık yaratacaktır.

Herhangi bir işte yada gündelik hayatta kendinden ödün vererek fedakarlık yapıldığı sürece yorulacak belki de yıpranacak ama sonun da başarıyı yakalamış olunacaktır. Hiçbir zaman istediklerimiz ayağımıza gelmez istediğimiz zaman ve yerde olmayabilir. Başarıya ulaşmak için emek vermek, gerekliyse eğer bazı konularda fedakarlıkta bulunulmalıdır ki sonucu talep edilen düzeyde olması için. Başarı uğrunda yoğun çalışılarak mücadeleler vererek kazanılan zaferdir.

İş alanında kendinden bir şeyler kattığınız zaman fikirlerinizi ortaya koyarak çalışmaların bu yönde yoğunlaştırılarak başarı elde edilir. Başarı kendiliğinden oluşan bir durum değildir, başarıya giden yolda gerekirse kendinden ödün vermek çaba saf etmek gerekecektir. Fedakarlık kavramını hayata geçirilerek öyle zamanlar olacak ki kişiliğinden ödün vererek, yaşam faaliyetlerinden ve bakış açısından ödün vererek işi adına profesyonel bir tavırla başarıyı yakalamak için emin adımlar ile yolda yürür. Bazı durumların oluşması için hayatındaki öncelikli sıralaması değişir ve başarı elde etmek için işini ön plana alır. Zaman zaman kayıpları göz önüne alıp tahammül edilmesi de gerekecektir.

Başarı yolun da bütün varlığı ve gücünle, kabiliyet ve bütün becerilerini kullanarak işine bağlanmak ciddi alarak sahiplenmek baş unsurlardan oluşurken, özel hayatından yaşamından ve keyif aldığı faaliyetlerden ödün vermek gerekeceği durumlar oluşabilir. Başarıyı elde edildiğinde algı değişecek yapabileceklerinin gücünün ve gurur hazinesiyle karşılaşmış olunacaktır. Bu da daha büyük başarılara yaklaşıldığını ve daha fazla öz güvene sahip olmak olarak değerlendirilir.

Her şeyle ilgiyi keserek sadece işine yoğunlaşmış olmak yeterli olmayacaktır. Eğitime yoğunlaşmak araştırma ve incelemeler de bulunmak ve fikirlerini bakış açısını geliştirmesi gereklidir. Kendinizden ödün vermek hobilerden özel yaşantıdan bir süreliğine ara vermek kendin vermek olmuyor. İşi sahiplenmek kendi işi gibi çalışarak belki değişik fikirleri gerçeğe dönüştürmek hayallerinin peşinden gitmek gerekli olacaktır. Başkalarının kurduğu kalıpların dışına çıkmak kendi iş alanını ve dünyasını yaratmak kendi geliştirdiği yöntem ve teknikleri uygulamaya geçmek kendinden vermek olacaktır. Farklılık yaratmış temelleşmiş – kalıplaşmış algıları yıkmış olacaktır. Sadece ofisi, masayı en basit kalemleri bile kendi tarzı ve faklı seçimleri ile düzenlemek kendi fikirlerini önemsediğini ve kendinden bir şeyler katarak ofisini zevklerine uygun olarak düzenlediği kolay bir yol olan dekorasyon şirketlerine başvurmak yerine kendi izlerini taşıyan bir alan oluşturması işinde başarı elde etmek için ipuçları vermektedir.


Kendinden Verdiğin Zaman Başarıyı Yakalayabilirsin adlı makalemiz ile özdeşleşen, Angela Lee Duckworth’in sunumuyla: “Başarının anahtarı? Metanet” videosunu izlemenizi tavsiye ediyoruz. – (Video başladıktan sonra, ayarlar sekmesinin solundaki düğmeye basarak Türkçe alt yazılı olarak izleyebilirsiniz)


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz