Yatırımcı Arıyorum

Kosgeb Desteği Hakkında

Her şey müthiş bir hızla değişiyor. Ticari anlamda da bu değişime ayak uydurmamız gerekiyor. Bu değişimlere direnir yahut ayak uyduramazsak bir yerde başarısızlıklar yaşamamız kaçınılmaz olacaktır. Herkes iş hayatında başarılı olmak ister. Ancak cesaret edip kendi ayaklarının üzerinde durmak çok kolay bir karar değildir. Kimi cesaret edip kendi işini kurar iken, kimi kendini bunun bir hayal olduğuna inandırmıştır. Halbuki çaba olmadan bir şeylere sahip olmak oldukça zordur. Üstelik günümüz insanı, teknolojik ve bilimsel gelişmeler ile sayısız kolaylıklara sahip. İletişim büyük bir ivme kazandı. Bir önemli husus daha kendi işini kurmak isteyenlere devlette büyük destek ve teşvik vermekte.

Bir çok yerde okumuş, görmüş, duymuşsunuzdur.

Nedir KOSGEB?

KOSGEB evvela girişimcilere destek veren bir kurum. Size öncelikle kısa bir eğitim ve sertifika vermeleri gerekiyor. KOSGEB için hangi alanda faaliyet göstereceğiniz de çok önemli. Faaliyet alanınız uygunsa ve KOSGEB sertifikanızı da aldıysanız artık kredinize çok daha yakınsınız demektir. Akabinde sizin bir KOSGEB danışmanınız olacaktır.

Faaliyet alanınızı kısa süreli bir sunum ile uzman kişilere anlatmanız gerekmektedir öncelikle. Hazırlayacağınız sunum ikna etmeniz açısından oldukça önemli. Eğer ki sunumunuz ve yapmak istediğiniz iş onay alır ise kısa süreli bir kursa katılmanız ve KOSGEB belgenizi almanız gerekecektir. Temel olarak yine bir miktar paraya ihtiyacınız olabilir. Çünkü evvela siz harcama yapıyorsunuz. Sonrasında KOSGEB size hibe kredinizi veriyor. Önemli olan süreci doğru adımlarla takip edebilmek. Girişimcilik desteği için yine başvuru yapıyorsunuz. İşletme kuruluş giderleri ve buna benzer bir çok harcamalarınızı kayıt altına almanız gerekmekte. Bu kayıtlar neticesinde KOSGEB ten para alabiliyorsunuz. Harcamalarınızı banka yolu ile yapmanız da KOSGEB açısından oldukça büyük bir artı olacaktır. Yaptığınız giderleri belgeledikten sonra KOSGEB’e veriyorsunuz. KOSGEB belgelerinizi kurula sunuyor. Kurul neticesinde sonuç olumlu çıkar ise KOSGEB bu sefer sizden faturaların asıllarını talep ediyor. Belgeleri eksiksiz saklamak gördüğünüz gibi çok önemli. En son danışmanınız gelecek ve iş yerinizi bir de danışmanınız görecek, kontrol edecek. Cihazlar, ürünler, yazılım paketi, mobilyalar her şey kontrol edilecek. Ödeme oluru alır iseniz KOSGEB belirli bir süre zarfında, aşamalı bir biçimde  ödemelerinizi size geri yapacaktır. Girişimcilik desteği alırken biraz koşturacağınız doğru. Ancak en teşvik eden yanı kendi işiniz için koşuyor ve çalışıyor olmanız.

KOSGEB çalışmak azmi ve arzusu içinde olanlara başka desteklerde vermektedir. Avrupa Birliği ile de desteklenen KOSGEB, sadece yazılı sürece uyarak hayallerinize kavuşabilirsiniz. KOSGEB içinde hiç kimseye farklı muameleler gösterilmez. Çok zor zamanlarda ayakta kalmanıza da vesile olacak olan KOSGEB, bugün binlerce girişimcimize hayat olmuştur. Ülkemizin seksen bir ilinde de KOSGEB bulunmakta. KOSGEB amacı kaliteli istihdamı arttırmaktır. KOSGEB amaç olarak girişimciyi desteklemek ve yaşatmak amaçlı işleyen bir kurumdur.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz