Yatırımcı Arıyorum

Mayo Bikini Dükkanı Açmak

Mayo Bikini Satmak

Mayo – Bikini Pazar büyüklüğü 2012 yılında tam 170 Milyon Dolara ulaşmış ülkemizde mayo-bikini pazarı her yıl %15 büyüme gösteriyor. Türkiye Amerika Birleşik Devletleri, İran ve Irak’a da mayo satıyor. Kuveyt, Dubai, Ortadoğu ve Rusya gibi ülkeler ile uluslararası pazarlarda büyüme devam ediyor. İnşaat sektörü ile mayo tüketimi ilgisiz iki sektör gibi görünse de havuzlu sitelerin çoğalmasının mayo- bikini satışlarını artırdığını belirtiyor sektörün nabzını tutanlar.

16-22 Nisan Tarihleri arasında Antalya Mayo Haftası gerçekleştirilecek. Ulusal ve uluslararası tasarımcıları, perakendecileri ağırlayacak etkinliğin en öne çıkan amacı küresel Pazar hacmini büyütmek.

Ülkemizde kişi başı mayo-bikini tüketimi, 2 adat olarak gerçekleşiyor. Avrupalılar için bu rakamın yılda 5-6 arasında olduğu ifade edilmekte.

Mayo bikini gibi ürünler sadece plaj aksesuarları satan bir dükkân olarak açılmadı ise genellikle iç giyim mağazalarının ürün yelpazeleri arasında satışa sunuluyor. Sadece plaj giysileri ve aksesuarları satan mağazalar da bulunuyor ve bu tip mağazalar çoğunlukla ünlü bir firmadan Franchising alarak sektörde yer alan işletmeler.

Yaz Sezonu Ürünleri Satmak

Yaz mevsimi başlıyor. Tasarımcılar, bu sezon plajları süsleyecek giysi, mayo, bikini ve aksesuarlarını satışa sunmak için geçen yıldan hazırlanmaya başladılar. Plaj terlikleri, güneş gözlükleri, plaj çantaları gibi yaz boyunca insanların ihtiyacı olacak zevkle tasarlanmış ürünler, mağazaları vitrinleri süsleyerek tüketicileri ile buluşmaya hazırlandılar.

Tekstilin ülkemiz için parlak bir sektör olduğu göz önünde bulundurulduğunda genel sektörel yaklaşımda 2019 yılı büyümesinin rekor düzeyde bekleneceği öngörüsü de hatırlandığında yaza bu sektörün alt gruplarından biri olan mayo-bikini sektörü için olumlu bir bakış hakim demek yerinde olur ayrıca mayo-bikini Pazar büyüklüğü ve küresel platformda ihracat pazarının gittikçe büyüyor olması yüz güldüren sonuçları müjdeliyor.

Sektörel olarak iç dış piyasa koşulları gözlemlendikten sonra plaj aksesuarları grubunda bulunan plaj çantası, terlik, gözlük gibi ürünlerin tüketiminde ki yoğunluğa bakınca yaz mevsiminin de kapıda olduğu düşünülünce bu alanda bir girişim başlatmak neden olmasın diyebilirsiniz.

Kadın Giyim Dükkanı Açmak

İş yeri açmanız için genel piyasa koşulları uygun mu, sektörün genel istikrar durumu iç ve dış piyasada nasıldır inceledikten ve olumlu havanın hakîm olduğu bilgisini edindikten sonra dükkân açmak için gereken koşulların neler olacağı ve nasıl bir yol izlenmesi gerekeceği üzerinde durulabilir.

Yasal yükümlülükleri yerine getirmeniz için gereken süreç Belediye ve Vergi Dairesi ile görüşerek başlayacak belediyeden satmak istediğiniz ürün için nasıl bir mağaza tutmanız ve mağazada hangi detayların yer alması gerektiğini öğrenebilirsiniz yapılması gereken işlemler yerine getirildikten sonra Vergi dairesinden alacağınız Vergi levhanız ile birlikte ruhsat alma aşamasına ulaşıyorsunuz bu konuda birlikte hareket edeceğiniz muhasebeciniz de size yardımcı olacaktır.

Dükkânınız için düşündüğünüz konum, bölge ve satış türü ayrıca tüm bunları yapmak için gereken sermaye kaynağınızın miktarı başlangıç aşamanızın hangi seviyede olacağının ölçüsü. Siz ne kadar bir alanda ne büyüklükte bir dükkân ile ticari yaşama atılacaksınız ya da sadece mayo ve aksesuarları değil de iç giyim olarak açıp yan ürün grubu içinde sezonluk olarak mı satışa sunacaksınız bu detayların özenle ele alınıp incelenmesi değerlendirilmesi gerekiyor. Giyim Mağazası Açmak

AVM türü toplu alışveriş alanlarından biri olmayacaksa çarşı merkezli, yol üstü, kalabalıkların bulunduğu alanları tercih ederek dükkân kiralarını araştırmalısınız. Tabi bir de işletmenizi tanıtmak ve daha geniş kitlelere ulaşabilmek için yürüteceğiniz reklam ve tanıtım çalışmaları var. Size önerimiz dükkân faaliyeti ile sınırlamayın kendinizi sosyal medya ile çok geniş kitlelere ulaşmayı ve e-ticaret uygulamalarını düşünün.

Mayo Bikini Bayiliği Almak

Mayo sektöründe 20’den fazla firma faaliyet gösteriyor marka çalışmalarını tamamlamış, ihracata yönelmiş iç ve dış Pazar büyüme hedeflerini sağlıklı gerçekleştirmişler ayrıca büyümelerini yeni hedefler ile geniş coğrafyalara taşımaya hazırlanıyorlar siz bu firmaları araştırarak size en uygun marka ile iş birliğine gidebilir sektörün güçlü, prestijli bir ismi olarak ve çok daha az yorularak kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Tüm küçük ve orta ölçekli işletmelerin büyümesi, gelişmesi, uluslararası pazarlara ürünlerini ulaştırması amacının gerçekleştirilmeye çalışıldığı küresel çaba içinde Franchising büyüme güçlü rekabet, güçlü büyüme sağlayan bir yöntem olarak uygulanıyor.

Siz koşullarınıza en uygun firma ile iletişime geçerek açılış faaliyetlerinizi hızlandırabilir, tanıtım reklam gibi profesyonel çalışmalarda yalnız kalmaz, hazır sistemin temsilcisi olursunuz elde edeceğiniz avantajları göz önünde bulundurarak Franchising olmayı düşünün.

İç Giyim Dükkanı Açmak

Özellikle bayanlara hitap eden mayo / bikini sektörü dükkanı iş fikri ile birlikte, İç Giyim Dükkanını açarak iki işi birlikte yürütebilirsiniz.kobi vadisi

Yorum(1)

  1. Cevap yaz
    Erdal Korkmaz yorumu:

    Bende iç giyim mağazası açmak istiyorum ama bu konuda hiç tecrübem yok

Yorumunuz