Yatırımcı Arıyorum

Melek Yatırımcının Girişimcisine Katkıları

Melek Yatırımcı Destekleri

Son zamanlarda sıkça duyduğumuz yeni iki kelime girdi hayatımıza. Melek yatırımcı. Bir fikre, ancak plan ve sunuma dökülmüş, gelecek ve kazanç vaat eden bir fikre finansal destek olan kişi yahut kurumlara verilen isimdir melek yatırımcı. Bir fikri olup, bunu icra eden kişi girişimci, bu fikri finansal anlamda destekleyen zat yahut kurum ise melek yatırımcıdır. Konvansiyonel finansman kaynaklarının girişimci ile buluşma ağı da diyebiliriz. İnternet sitelerinden yahut melek yatırımcı danışmanlıkları aracılığı ile kolayca ulaşabileceğiniz melek yatırımcılar sayesinde bugün binlerce kişi kendi işinin başında.

Türkiye’de çokça melek yatırımcı fonları bulunmakta. Sadece gelecek vaat eden ve kazanç sağlayacağına inanacakları bir proje ve iyi bir sunum ile kolaylıkla siz de finansal destek alabilir, hayallerinizi hayata geçirebilirsiniz.

Melek Yatırımcının Faydaları

Melek yatırımcının girişimcisine katkıları nelerdir? Melek yatırımcı finansal açıdan maddi destek olduğu gibi kendi network ağını da girişimcisine sunmaktadır. Sizin kazanmanızı canla başla istemekte, bunun için size her türlü desteği vermektedir. Bu destekler arasında bilgi ve tecrübeleri belki de en kıymetli olanıdır. Finansal desteğin yanı sıra, zorlandığınız dönemeçlerde size fikir verecek, yol gösterecek olan melek yatırımcınız ile önünüzü çok daha net görebileceksiniz. Melek yatırımcınızın profesyonel bir iş geçmişi ve standartların üzerinde bilgi sahibi olacağını unutmayınız. Yeni girişimcilere yatırım yapmaktan hoşlanan ve onların gelişmelerini, büyümelerini izleyen melek yatırımcı ile çıkacağınız yoldan asla pişmanlık duymazsınız. Melek yatırımcınızın projenizi onaylaması demek, hayatınızda yepyeni bir kapının ve çevrenin açılması demektir.

Elbette gideceğiniz kurum yahut kişinin güvenilir olması çok önemli. Bu sebeple itinalı davranmanızı önerir, daha bilinen ve köklü adres ve kişileri tercih etmenizi öneririz. İyi Melek Yatırımcıların Özellikleri

Melek Yatırımcılar Hangi Konularda Destek Sağlayabilir?

Melek yatırımcı, şirketinizde nasıl bir rol oynar? Melek yatırımcının sizin ve işinizin üzerinde baskıcı bir tutumu yoktur. İhtiyaçlarınız ve talepleriniz doğrultusunda bir araya geleceğiniz melek yatırımcınız, bir diğer yatırım desteği yaptığı firmada yönetimde daha ağırlıklı yardımcı olurken, bir başka firmada örneğin dışa açılmada katkı sağlıyor olabilir. Bu tamamen sizin talepleriniz doğrultusunda ilerleyen bir iletişimdir. İyi bir melek yatırımcı her zaman mesafesini koruyacak, sizin yardım talep ettiğiniz noktada yanınızda olacaktır. Piyasa şartları çerçevesinde destekçiniz olarak yanınızda olacak olan melek yatırımcınız kurduğunuz takımda sizin sağ kolunuz olacaktır.

Üstelik zaman zaman bilgi ihtiyacınız da olacaktır. Bu bilgileri yine melek yatırımcınızdan sağlayacaksınız. Melek yatırımcı finansal zorluk çeken girişimcilere hem maddi hem de manevi açıdan destek olan ve performansınıza güç katan kişi veya kurumdur. Şirketlere yapılan yatırımlar neticesinde melek yatırımcılar daha çok yol gösterici bir vazife edinmeyi tercih etmektedirler. Mizaç olarak melek yatırımcılar riski seven ve kazanırken başkasının da büyümesinden hoşlanan kişilerdir. Bu yüzden destek verdikleri kişilerin kazanmasını isterler. Sizin kazanmanız elbette bir noktaya kadar onlarında kazanması demektir. Yatırımcı ile girişimcinin el ele girdikleri işi kotarma ve büyütme çabası diyebiliriz.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz