Yatırımcı Arıyorum

Pizza Sektöründe Bayilik Almak

Pizza Restoran Bayiliği Açmak

Günümüzde insanların ihtiyaçları şekil değiştirmeye başlamıştır. Bu değişiklikte en çok göze batan noktalar giyecek ve yiyecek alanında gözlenmektedir. Eğer bir iş kurmayı planlıyorsanız fakat hangi sektörde iş yapacağınıza tam karar veremediyseniz günümüzde değişiklik gösteren ihtiyaçlara göre iş fikrini şekillendirebilirsiniz. Giyecek ve yiyecek sektörüne genç kitlenin etkisi kendini büyük oranda göstermektedir. Hem üretim oranı fazla olan hem de tüketimin temelini oluşturan genç kitleyi hedef alan girişimler diğer girişimlerin yanında parlayan bir yıldız gibi durmaktadır.

Yani genç kitleyi hedef alan girişimlerin başarı oranı diğer girişimlere oranla oldukça yüksektir. Genç kitle gıda sektöründe çoğunlukla eve servis yapan işletmeleri tercih etmektedir. Bu yüzden gıda sektöründe işe girmeyi planlıyorsanız önceliğiniz hem genç kitleyi odak almak hem de eve servis hizmetini birleştirmektir. Bu başarı şansınızı arttırmanıza yardımcı olacaktır. Bu açıdan pizza sektöründe bir iş kurmak önemli bir girişim olacaktır.

Pizzacılık Sektöründe Yeni Trendler

Piyasanın akışını takip edip ona uymak başarınızın temel anahtarıdır. İşiniz ne olursa olsun yeni trendleri benimsemeli ve işinizi böyle şekillendirmelisiniz. Hedef kitle olarak çoğunlukla gençlere hitap eden pizza sektöründe iş yapan işletmelerin yeni trendleri nasıl başarılı bir şekilde takip ettiğini görebilirsiniz. Menülerini ve fırsat seçeneklerini güncel taleplere göre planlayan ve eve servis hizmeti sağlayan pizza işletmeleri çoğunlukla genç kitle olmak üzere her kitleye hizmet sağlamaktadır.

Kısa vadede kendini toplayıp uzun vadede ise çok yüksek kazançlar elde edebileceğiniz pizza sektörü günümüzde kendini kanıtlamış bir sektördür. Pizzacıların hem eve servis hizmeti hem de dükkânda satış yapması çok yönlü bir sektör olduğunun göstergesidir.

Pizza Sektöründe İş Kurmak

Gıda sektöründe başarılı bir yatırım yapmak istiyorsanız pizza bayiliği alarak işe başlayabilirsiniz. Bayilik alırken yaptığınız yatırım konusunda büyük bir destek alacak ve lokasyon seçme konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadan işinizi kurabileceksiniz. Çünkü pizza sektöründe bayilik veren firmalar detaylı demografik çalışmalar yaparak nerede iş kuracağınızı size detaylı bir raporla sunmaktadır. Bu çalışmalar arasında sosyo-ekonomik analizler ve o bölgede kaç adet eve servis hizmeti sağlayan işletmenin olduğu bulunmaktadır.

Bayilik veren firma tarafından yapılan analizler sonucunda lokasyonunuzu belirlediğinizde işin zorlu kısmını atlatmış olursunuz. Eğer hedef kitleye yakın ve eve servis hizmetinde uygun bir yerde işinizi kurarsanız büyük bir başarı elde etmeniz son derece kolaydır.

Not: Bu sektörde yeni bir iş kurmaya karar verdiyseniz, Kobi Vadisi editörleri tarafından hazırlanan pizza restoranı iş planı içeriğini incelemenizi öneriyoruz.

Pizza Bayiliği Almanın Avantajları

Organizasyon açısından zor bir süreç sizi beklese de pizza sektöründe iş kurmanız oldukça karlı sonuçlar getirmektedir. Bayilik almadan pizza sektöründe sıfırdan iş kurmak, operasyonel açıdan size büyük sıkıntılar yaşatabilir. Bu sıkıntıların başında kar oranı, malzeme seçimi, tarif ve markanızı tanıtma bulunmaktadır. Bayilik veren firmalardan bayilik alarak pizza sektöründe iş kurmanız ise yaşayacağınız operasyonel sıkıntıları büyük oranda aşmanızı sağlayacaktır. Pizza bayiliği aldığınızda yeni bir menü oluşturmak yerine hazır olan menüye sahip olursunuz bu da iş kurma aşamasında işletmeniz açısından büyük kolaylık sağlar.

Örneğin pizza hamurunun içeriğinden üzerine koyacağınız malzemelere varana kadar bayi veren firmalar tarafınca denetlenmiş olup satacağınız ürün sayısına oranla taze bir şekilde ulaşacaktır. Fakat kendi işinizi kurduğunuzda tüm gereksinimler sizin tarafından karşılanacağı için bir süre başınız ağrıyacaktır.  Bayilik veren firmalar kendi markalarının adını her daim yukarı sıralarda tutmak için büyük özen göstermektedir. Bu yüzden lezzet ve hizmet alanında çok yönlü eğitimler vermektedir. Bu da işletmeniz açısından daha hızlı gelişim göstermeniz ve daha kolay kazanç elde etmeniz demektir.

Sizde pizzacılık sektöründe bir iş kurmaya karar verdiyseniz eğer, Kobi Vadisi’ne kayıtlı firmalar arasında bulunan; pizza bayiliği veren firmaları araştırabilirsiniz.


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz