Yatırımcı Arıyorum

Projeme Yatırım Fonu Bulmak İstiyorum

Projeye Yatırım Fonu Bulmak

Genel olarak ülke sınırlarımız içerisindeki girişimcilerin zorlandıkları durumlardan bir tanesi de, yatırım fonu olduğu gözlemleniyor. Öyle ki kişilerin yatırımları için biriktirdikleri sermayelerinin değer kaybetmemesi için, herhangi bir yatırım aracına yatırmak istediklerinde karşılarına çıkabilecek olan birçok seçenek meydana geliyor.

Meydana gelebilecek yatırım aracı seçeneklerinden bazıları aşağıdaki gibi örneklendirmeler ile çoğaltılabilir:

  • Altın,
  • Döviz
  • Tahvil
  • Bono
  • Hisse senedi

gibi vb. seçenekler örnek olarak nitelendirilebiliyor.

Öncelikle kişilerin yatırım fonu bulmak için dikkat etmesi gereken bazı durumlar meydana geliyor. Herhangi bir girişimcinin meydana getirdiği iş fikrine yatırım fonu bulabilmesi için karar vereceği bir alan olması gerekiyor. Ülke sınırlarımız içerisinde oluşturulan birçok yatırım fon aracı meydana geliyor. Girişimciler ise sermayelerinin boşa gitmeyeceği bir araç seçmeleri durumunda gelirlerini daha üst seviyelere çıkarabilir ve de yatırımcı bulabilecekleri durumlar oluşabiliyor.

Öyle ki yatırım fonları bu noktada meydana gelen yatırım araçlarının oluşabilecek durumlara el atması ile birlikte yatırım fonlarının yöneticileri, katılımcılar ya da girişimcilerden toplamış oldukları paraları profesyonel bir şekilde değerlendirmeler yaparak, kişilerin tercihlerine göre ve de iştahlarına göre en iyi şekilde değerlendirerek piyasa şartlarına göre zararı minimuma indirgeneme olanak sağladığı belirtiliyor.

İş Fikrime Fon Nasıl Alırım?

Öncelikle kişilerin yatırım fonları ile ilgili bilmeleri gereken bazı durumlar meydana geliyor. Öyle ki yatırım fonlarının alımı ve de yatırım fonlarının satımı için öncelikle dikkat edilmesi gereken ana durum, girişimcilerin bir banka hesaplarının olması gerektiği nitelendiriliyor. Yatırım fonu almak isteyen herhangi bir girişimcinin banka hesabının olması durumunda, kişinin isteğine göre seçilmiş olan banka şubesinden ya da seçilmiş olan bankanın müşteri temsilcisi aracılığı ile isteğe göre telefon bankacılığından ya da bankamatik üzerinden yatım fonu alımı ya da yatırım fonu satımı yapılabileceği belirtiliyor.

Yatırım Fonlarının Çeşitleri

Genel olarak yatırım fonlarının birden fazla çeşidi olmasından dolayı meydana gelebilecek birkaç durum olduğu belirtiliyor. Yatırım fonları kişilerin istedikleri durumlara göre değişim gösterdiği belirtiliyor. Yatırım fonlarının çeşitleri aşağıdaki gibi listeleniyor.

Yatırım fonlarının içeriklerine göre;

  • Az risksiz
  • Az riskli
  • Orta riskli
  • Yüksek riskli

olarak çeşitlilik gösterdiği belirtiliyor.

Bu konuya temel olarak bakacak olunduğunda en risksiz olan yatırım araçlarının bono yatırım fonu aracı, tahvil yatırım fonu aracı, repo yatırım araçları gibi seçenekler verilebilir. Yatırım fonu araçlarından en riskli olanları ise hisse senetleri, döviz ve altınlar gibi seçenekler örneklendirilebiliyor. Genel olarak bakıldığında ise A tipi yatırım fonlarının daha riskli araçlardan oluşum gösterebiliyor iken, B tipi yatırım fonlarının daha güvenilir bir imaj çizdiği gözlemleniyor. Yatırım Fonu Nedir?

Riskli yatırım araçlarında girişimcilerin dikkat etmesi gereken bazı noktalar meydana geliyor. Riskli yatırım araçlarının oranlarının fazla olması durumunda yatırım fonlarının getirilerinin yüksek olabileceği belirtiliyor. Öyle ki getirisi yüksek olan yatırım araçlarının zararları da bir o kadar yüksek olabileceği nitelendiriliyor. Girişimcilerin yatırım fon araçlarını tercih ederken dikkat etmesi gereken durumlardan bir tanesi de fonun içeriklerini oluştururken yatım enstrümanlarını büyük bir titizlik ile incelemesi gerektiği belirtiliyor.

Herhangi bir girişimcinin yatırım fonu almasından sonraki süreçte, alınan fonun değişkenlikleri o kişiyi çok fazla etkilemeyeceği belirtiliyor. Kişilerin iç bünyesinde barındırdığı bir sabır karakteri var ise daha riskli olan yatırım fonlarını tercih etmeleri gerektiği belirtiliyor. Riskli yatırım fonlarının arasında örneklendirilen hisse senetleri fonlarının, altın fonu ve de döviz fonlarına endeksli devamlılık gösterebilen fonlardan bir tanesi tercih etmeleri gerektiği belirtiliyor.

Oysa ki herhangi bir girişimci daha kararlı ve de net bir karaktere sahip ise uygulaması gereken yöntemlerin başında olası elde edilebilecek bir zarar karşısında hemen bir paniğe kapılarak yatım fonlarını satışa sunması ile birlikte ve de bu fonun getirisini beklememesi durumunda kendisine güvenmiyor ise yapması gereken az riskli yatırım fonlarını tercih etmesi gerektiği belirtiliyor. Genel olarak yatırım fonlarının içerisinde en çok tercih edilenlerin fonların başında az riskli fonların geldiği gözlemleniyor. Bu yatırım fonları her banka içerisinde devamlılık gösteren likit fonlar olarak nitelendiriliyor.

Yatırım Fonu Bulmak

Siz de oluşturduğunuz iş fikirleri ya da projelerinize yatırım fonu bulmak istiyorsanız; Kobi Vadisi platformunun sunmuş olduğu fon bulma desteğinden faydalanabilirsiniz. Fon bulmak için yatırımcılara ulaşabilir böylece hem fikrinizi hayata geçirebilir hem de melek yatırımcı desteği ile daha sağlam bir yol alabilirsiniz.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz