Yatırımcı Arıyorum

Ev Ortamında İplik Temizleyerek Ek İş Yapmak

İplik Temizleyerek Para Kazanmak

Son zamanların oldukça popüler iş alanlarından bir iş haline gelmiş olan ev ortamında iplik temizlemek pek çok girişimci tarafından gelir elde edilebilir bir alan haline geldiği gözlemleniyor. Evde iplik temizlemek her yaştan kişinin tercih ettiği gelir kazanılabilen bir sektör haline geldiği belirtiliyor. Büyük tekstil firmalarının ürünlerin dikişlerinin sonrasında kalan ipliklerin temizlenmesi gerekiyor. Öyle ki büyük firmalar bu işleri ev ortamlarında yapabilecek kişilere dağıtarak işçi masraflarını minimum seviyeye indirmek istedikleri belirtiliyor.

Gelir elde etmek isteyen kişilerin son zamanlarda oldukça tercih ettiği iş alanı olan iplik temizlemek, yapılacak basit yöntemler sayesinde kişilere gelir imkânı sunuyor. Firmaların kişilere sunduğu ve oldukça basit olan, her yaştan kişilerin yapabileceği nitelikte olan bir iş alanı olarak karşımıza geliyor. Genel olarak bakacak olduğumuzda sektör haline bürünen bu alanda işleyiş, firmaların kişilere gönderdiği giysi ya da ürünlerin üzerinde olan ve de iplikleri edinilen makaslar ile temizleme işlemi yapılarak tekrar firmalara göndermesi ile gerçekleşiyor. Bazı büyük tekstil firmaları ise temizleme işlemlerine ek olarak paketleme işlemlerini de kişilerin yapmasını istiyor ve de bu durum ek olarak nakit para karşılığında devamlılık gösterdiği belirtiliyor.

Ev Ortamında Nasıl İplik Temizlenir?

Herhangi bir firma tarafından gönderilmiş olan ürünlerin dikiş bölümlerinde uzunlu ve kısalı iplikler meydana geliyor. Kişilerin bu iplikleri kesebilmeleri için gerekli olan araç gereçlerden bazıları minik el makası ve de normal makas olarak belirtiliyor. Öncelikle meydana gelen uzunlu kısalı ipler için minik el makası işinizi görebiliyor. Oldukça basit bir yöntem ile temizlenen ürünler, çocuklardan dahi yardım alınarak gelir elde edilen bir iş alanı olarak devamlılık gösteriyor.

İplik temizleme yöntemlerine ilk zamanlarda yavaş olmanız sizleri yıldırmaması gerekiyor. Bu alanda her geçen gün elleriniz hızlı bir şekilde ilerleme kaydedebiliyor. Kişilerin çevrelerinde yardımcı olabilecek kişiler bulması ile herhangi bir grup kurularak daha çok ürün alabilir ve de daha fazla firmadan işler alarak gelirlerin seviyeleri yükseltilebiliyor. Grup halinde yapılan işlerin bir diğer özelliği de firmaların en çok tercih edilen kişiler olduğu nitelendiriliyor. İplik Sektöründe Neler Oluyor?

Genel olarak kişilerin ev ortamında iplik temizlerken dikkat etmeleri gereken bazı durumlar meydana geliyor. Bu durumlardan bazıları ise ev ortamında bu iş yapılırken odanın tozlanacağı belirtiliyor. Firmalardan gönderilen ürünlerin üzerinde oluşabilen tozlar kişilerin sahip olduğu evdeki ortamı kirletebiliyor. Öyle ki meydana gelebilecek bu tarz durumlarda kişiler bu işi yaparken ev içerisinde uygun bir ortam yaratmalı ve de sonrasında süpürge yardımı ile tozlardan kurtulması gerektiği belirtiliyor. Firmalardan gönderilen ürünler genel olarak poşetlenmiş bir şekilde kişilere ulaştırıldığı gözlemleniyor. Fakat bu durum firmadan firmaya değişim gösteriyor. Bazı firmalar poşet yerine çuval ile gönderim sağladığı gözlemleniyor. Ekstra kullanılacak makasları da kişilerin alması gerektiği nitelendiriliyor.

Evde İplik Temizleyerek Ne Kadar Gelir Elde Edilir

Kişilerin bu işi yapmaya karar vermesi durumunda büyük ve güzel kazançlar elde edebilecekleri belirtiliyor. Girişimciler tarafından meydana getirilen bu iş alanı içerisindeki gelirler değişim gösteriyor. Öncelikle grup halinde yapılacak olan iplik temizleme işlemlerinin kazançları, bireysel yapılacak olan iplik temizleme kazancından oldukça yüksek seviyelerde gelir elde edim gösteriliyor.

Ev ortamındaki ev hanımının ya da herhangi bir kişinin iplik temizleyerek aylık olarak elde edeceği gelir minimum 3.000 TL ile 10.000 TL arasında değişim gösteriyor. Fakat bazı firmaların istekleri doğrultusunda paketleme işlemleri de gerektiği nitelendiriliyor. Kişilerin bu durumlarda iplik temizleme için ayrı paketleme için ayrı ücretlendirmeler ile çalıştıkları gözlemleniyor. Kişilerin bu iş alanı üzerinde ellerinin hızlanmasından dolayı firmaların daha fazla ürün gönderdikleri belirtiliyor. Kısaca büyük tekstil firmalarından gönderilen ürünlerin ipliklerinin temizlenmesi ne kadar çabuk olur ise ay içerisinde elde edilecek gelir miktarları da bir o kadar fazla seviyelerde oluşum gösterebileceği belirtiliyor. Maske Üretip Satmak

Herhangi bir kişi ev ortamında iplik temizlemek istiyor ise sadece bir firma ile çalışması gerekmiyor. Ev ortamında bir grup oluşturarak farklı firmaların ürünlerinin iplikleri temizlenebilir ve de ay içerisinde birçok farklı firmaların uygun bulduğu miktarlar ile gelir elde edebildiği nitelendiriliyor.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumlar(3)

 1. Cevap yaz
  Nazmiye Gülengen yorumu:

  Adım Nazmiye Gülengen evde iplik temizleme isini yapmak istiyorum Ankara keçi örende ikamet etmekteyimbu iste tecrubeliyim saygılar

 2. Cevap yaz
  Cansu yorumu:

  Esine destek olmak cocugumun ihtiyaçlarını karsılamak ıcın ek iş yapmak ıstıyorum gerı donüş yaparsanız sevinirim burdan ulşrsanız sevınırım ***

 3. Cevap yaz
  lokman yorumu:

  ek gelir için iş arıyorum iş veren varsa ulaşsın her tür iş alınır ekip olarakta ferdi olarakta ***

Yorumunuz