yatırımcı arıyorum

Sağ Kolum Melek Yatırımcım

Melek Yatırımcı Desteği Almak

Aklınızda muazzam bir iş fikri var ve bunu hayata geçirmek için kolları sıvadınız. Başarılı bir iş planı ile melek yatırımcılar ile görüştünüz ve melek yatırımcınız ile anlaşmaya vardınız. Ne mutlu size! Kapılar artık sizin için aralanıyor demektir. Yenilikçi, profesyonel, başarıları ile sektöründe kendini ispatlamış olan melek yatırımcınız projeniz üzerinde artık sizin yanınızda yer alacak ve finansal destek sağlayacaktır. Girişimcilik ekosistemi günden güne büyür iken, başarılı işlere imza atan melek yatırımcılar, güvendikleri ve inandıkları projelere destek vererek, şirketleri zirveye çıkarmaktadırlar. Yatırımcı kelimesinden doğan melek yatırımcı, girişimcilere zaman ayıran ve network ağlarını paylaşan kişi yahut kuruluşlardır. Demografileri ile farklı, başarıları bilinen melek yatırımcılar girişimcilik yolculuğunuz boyunca yanınızda olacak, destek vereceklerdir. Melek yatırımcıların herhangi bir finansal şirketten farkları finansal desteklerin yanı sıra fikirleri, tecrübeleri ve network ağlarını sizlerle paylaşacak olmalarıdır. Bu saydıklarımız fevkalade önemli ve kıymetli unsurlardır.

Melek Yatırımcının Beklentileri Nelerdir?

Bir melek yatırımcı size finansör olur iken ayrıca tüm tecrübelerini ve bilgilerini de sizinle paylaşır, kendi network ağını açar. Size inanmış olması ve işinizde gelecek görmesi sebebi ile size destek verir. Tecrübeleri ile girişimcilik yolunda karşınıza çıkabilecek tüm nahoş durumları önceden görebilir ve sizi uyarır. Siz de çok daha rahat ve güven içinde yol alırken ayrıca bambaşka bir çevre edinmenin faydalarından da yararlanabilirsiniz. Bunların neticesinde ise şirketinizden küçük bir yüzde talep edecektir. Ancak hiç bir melek yatırımcının ortak olmak, sözü geçsin istemek gibi beklentileri yoktur. Çünkü melek yatırımcınızın zaten mevcutta işleri vardır ve size sadece güvendiği ve ışık gördüğü için yatırım yapmaktadır. Ancak sizin kazanmanız ve büyümeniz onun için de son derece önemlidir. Çünkü siz büyüdükçe o da yatırımın karşılığını sahip olduğu yüzde ile alacaktır. Yine patron siz olacak, işinizde son sözü siz söyleyeceksiniz. Burada melek yatırımcınız aslında sizin sağ kolunuz olacaktır. Yahut iş hayatınızda yeni başlangıçlara kürek çekerken sağ kolunuza konmuş bir melek te diyebilirsiniz. Çünkü bir melek yatırımcı ile yol almanın muazzam artıları vardır. Potansiyel vaat ettiğini düşündüğü işe adeta kendini adayan melek yatırımcı sizin yükselmeniz için tüm imkanlarını seferber edecektir. Bu elbette sizin istediğiniz sınırlar çerçevesinde olacaktır. Mevcut projelerinizi geliştirmeniz de ve tanıtmanız da fevkalade fayda sağlayacaktır. Aslında bir nevi iş danışmanınız olacaklar ve size daima yol göstereceklerdir. Böylelikle hata yapma olasılıklarınız çok büyük oranda düşecektir. Henüz yeni ve yolun başında bir şirketin büyümesini ve gelişmesini sağlamak için destek veren melek yatırımcı, erken dönemde yatırımlarını gerçekleştirmesine karşın, ileri görüşlülüğü ile hızlı ve yüksek kazançlar elde etmenize vesile olurlar. Tüm çevresini ve network ağlarını size açacak olan melek yatırımcınız, işinizi hayat geçirme ve uygulama hususunda ise tam destek arkanızda duracaktır. Bir işi ayağa kaldırmak, yürütmek ve hatta zirveye çıkarmak için finansal destek kadar bilgi ve öngörü de fevkalade önemlidir. Bu sebeple bir melek yatırımcı ile işe atılmak çok büyük artılar getirecektir.

Yatırımcı Olmak İsteyenler

Melek yatırımcıların destek vermek için tek koşulları ise; işe inanmalarıdır. Örneğin bugün Ali Sabancı diğerlerinden farklı olduğu ve çok daha ekonomik fiyatlarla uçmanın özlemini çeken insanları fark ettiği için Pegasus Hava yolları için melek yatırımcılık yapmış ve verdiği desteğin kat be katını kazanır iken hava yolu şirketini de fevkalade büyütmüştür. Örnek budur. Elbette her iş bu denli büyük olmayabilir ancak işin özeti bu şekilde izah edilebilir. Melek yatırımcı başarılı olacağına inandığı işleri desteklemenin yanı sıra başlı başına kendilerinin de değerlendirebilecekleri muhtelif işleri yakalayabilmektedirler. O zaman melek yatırımcı sıfatları yerine girişimci sıfatlarını isimlerinin başına koymaktadırlar. Her melek yatırımcı da bir girişimci ruhu bulunmaktadır. Sermaye başarılarından ziyade kişisel gelişim ve randımanlarına da son derece önem vermektedirler. Baktığımızda en çok sağlık, yazılım ve medikal alanlar olmak üzere bir melek yatırımcıyı her konu ve sektörde etkilemeniz mümkündür. Yeter ki fikriniz gelecek için onda bir ışık yaksın. Bir melek yatırımcı tarafından olumsuz cevap aldığınızda ise hemen pes etmemeli, bir başka melek yatırımcı ile görüşmek için randevu almalısınız. Her melek yatırımcı farklı düşüncelere ve bakış açılarına sahiptir. Belki de sağ kolunuz, melek yatırımcınız bir başkasıdır.kobi vadisi

Yorumlar(2)

 1. Cevap yaz
  abdullah kardeş yorumu:

  tekirdağ çerkezköyde kar marcı yüksek olan bi araziye yatırımcı arıyorum iletişim için ve detaylı bilgi için ***

  • Cevap yaz
   kobivadisi yorumu:

   Sn. abdullah kardeş

   yorumunuz için teşekkür ederiz.

   Sizin gibi yatırımcı arayan birçok girişimci, Kobi Vadisi’ni tercih etmektedir.

   Aramakta olduğunuz yatırımcıya daha hızlı ulaşabilmek için, Proje Ekle sayfamızı ziyaret ederek daha kapsamlı olarak tanıtabilirsiniz.

Yorumunuz
Yeni Bayilikler

bayilik veren firmalar

Yeni İş Planları

iş planları
sponsor arıyorum
"Kobi Vadisi; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Bu sebeple içeriklere yapılan yorumları araştırma yükümlülüğü yoktur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz yorumları iletişim sayfasından bildirebilirsiniz."
google news icon
Google News üzerinden bizi takip ederek, en yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz

Sağ Kolum Melek Yatırımcım

okuma süresi: 4 dk
2