Yatırımcı Arıyorum

Sandviç Dükkanı Açmak

Sandviç dükkanı fikri özellikle metropolit ve kalabalık şehirler için ideal bir para kazanma yöntemi. Düşük bütçe ile gerçekleştirilebilecek ve kazanç sağlamanıza yardımcı olacak iş kolları arasında yer alıyor. Sandviç dükkanı açmak son derece basit. Özellikle de kahvaltı kültürünün hafta içi yaşama fırsatı olmadığı, insanların hızlı ancak doyurucu bir atıştırmalığa ihtiyaç duyduğu anlarda sandviç fikri son derece cazip. İyi bir girişimci ve sandviç kültürü bir araya geldiği zaman yüksek kazançlar elde etmek mümkündür.

Sandviç Dükkanı Nasıl Açılır?

Sandviççi açmak için insanların ihtiyaçlarını gözlemleyebilen bir yanınız olması gereklidir. Bu sayede dükkanı nereye açmanız gerektiğine de rahat bir şekilde karar vermeniz mümkün olur.

  • Nasıl bir sandviç dükkanı açmak istediğinize karar vermeniz gerekli
  • Rakip firmaları iyi bir şekilde analiz etmeniz gerekir
  • Bu işi yapan kişilerin ne denli talep aldığına bakmanız gerekir
  • Güzel bir menü oluşturmaya dikkat etmeniz gerekli, isterseniz global bir menü oluşturarak birçok kesime hitap edebilirsiniz
  • Size özgü bir görünüm elde etmeniz önemli; sunum, tabela tasarım… tamamen sizin imzanız olmalı
  • Sermayenizi doğru bir şekilde hesaplamanız gerekli
  • Temizlik son derece önemli bu nedenle ekibinizde temizlik elemanı olmasına özen göstermelisiniz
  • Mutlaka konusunda iyi personeller ile çalışmanız gerekli ya da iş öncesinde eğitim almalarını sağlayabilirsiniz

Sandviç kültürü ülkemizde çok yaygın olmasa da bayilik veren bazı kuruluşlar var. Sandviç markalarından biri ile anlaşabilir ve sandviççi açmak için gerekli belgeleri tamamlayabilirsiniz.

Sandviç Dükkanı Açmak İçin Gereken Belgeler

Sandviç dükkanı açmak için öncelikle her işletmenin ihtiyacı olduğu gibi sizin de bir ruhsat bulundurmanız gerekli. Ruhsatı aldıktan sonra olduğunu bölgedeki Sağlık Bakanlığı kuruluşundan gıda ile ilgili bir hizmet vereceğiniz için gerekli belgeleri almanız ve tamamlamanız önemli. Bu adımları atlamanız halinde işletmenize mühür vurulması söz konusu olabilir.

KOSGEB desteği almak isteyenler için desteklenen bir iş kolu olduğunu söylemek mümkün. Belgeleri tamamlamadan açılış yapmanız halinde KOSGEB hibesini almanız konusunda da sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Sandviç Dükkanı Açma Maliyeti

Marka olan bir sandviç dükkanı açmanın maliyeti 100.000 TL ile 200.000 TL arasında değişebiliyor. Dükkanı nerede kurduğunuz ve ne kadar alana kurduğunuz gibi detaylar da sizin sermaye ihtiyacınızı arttırıyor.

Kendi imkanlarınız ile ilk etapta küçük ancak sevimli bir sandviç dükkanı açmak isterseniz bu durumda sadece 20.000 ile 50.000 TL arası bir sermaye ile güzel bir yer açmanız mümkün.

Sandviç Dükkanı Açmak Karlı Mı?

Sandviç dükkanını doğru bir konumda kurmanız ve doğru saatlerde açık tutmanız halinde hızlı bir şekilde kar elde edebilirsiniz. Karınızın daha fazla olması için kurye sistemini de dahil etmeniz yerinde bir karar olacaktır.

Sandviç Sektöründe Bayilik Almak

Bu sektöre yatırım yapmayı düşünüyorsanız, bayilik alarak büyük bir karlılık sağlayabilirsiniz. Arzu ederseniz Kobi Vadisi platfomunda yer alan sandviç bayiliği veren firmaları inceleyebilirsiniz.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumunuz