Yatırımcı Arıyorum

Tatlı Bir İş Sektörü: Çikolata

Çikolata İş Fikri

Bazı sektörler vardır ki her daim insanları cezbeder ve kendine çeker. Son yıllarda popülaritesini çok daha arttırmış olan çikolata sektörü de bunların başında gelmektedir. Yediden yetmişe hemen hemen herkesin zaafı olan bu enfes tat sizin için de kazanç kapısı olabilir. Üstelik iş kurmak konusunda bu sektörü tercih edenlerin kar marjı da oldukça yüksek.

Hand made olarak da geçen el yapımı organik çikolatalar ve kişiye özel tasarlanan çikolatalar da bu işe artı bir enerji, artı bir kazanç eklemektedir.

Çikolata Sektörü

Ülkemizde çikolata sektörünün 4 milyar TL‘yi geçtiğini biliyor muydunuz? Sandığınızdan çok daha kazançlı bir sektör olan çikolata, tutkunlarını etrafınıza toplayacaktır. Çikolata meraklılarının sayısının ne çok olduğunu görünce inanın siz de çok şaşıracaksınız. Bu sektörde kazanmanın önemli bir kriteri de açacağınız mekanın lokasyonu olacaktır. İşinize göstereceğiniz titizlik ve sabırda yine size kazanç olarak dönecektir. Çikolata sektörünün bir diğer özelliği, olası durgunlukları diğer sektörlere nazaran çok daha başarılı atlatmış oluşudur. Çikolata sektörünün müşterisi sabittir ve genellikle belirli düzeyde bir kitleye hitap eder.

Her fırsatta çikolatanın yapımı ve elbette sunumu ile ilgili kurslara katılmanız başarı merdivenlerini daha hızlı çıkmanızı sağlayacaktır. Bu şekilde siz de yeni çevreler edinirken, işinizi ve kendinizi tanıtma fırsatı da bulabilirsiniz. Çikolata sektörü ayrıca çalışması en zevkli sektörlerden. Zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacağınız gibi, çalışmaktan da büyük haz alacağınız aşikar. Çikolata satmak dışında, bunu paketlemek için de yaratıcılığınızı konuşturmanız gerekecek. Hediye paketleri, hediye sepetleri, zaman zaman taze, zaman zaman yapay çiçekler her daim elinizin altında olacaktır. Bu da işinizin bir diğer renkli tarafını oluşturacak.

Çikolata Dükkanı Açmak

Çikolata dükkanınızın dekorasyonu cezbedici ve şık olmalıdır. Bunun için bir iç mimardan destekte alabilirsiniz. Yaratıcı ruhunuzu burada da devreye sokup, kendi dükkanınızı kendinizde tasarlayabilirsiniz. Ancak unutmayınız ki çikolata sektöründe, dekorasyonda şıklık oldukça önemli. Eğer tecrübelerinize tam manasıyla güvenemiyor iseniz bayilikte düşünebilirsiniz. Bir markayı arkanıza almak ilk etapta yükünüzü biraz daha hafifletebilir. Bunu siz bilir kişi ve uzmanlara da danışarak, kendiniz karar vermelisiniz. Ancak iş kurarken hayallerinizin gerçek hayatla ne kadar paralel gittiğini de iyi analiz etmelisiniz. Belirli bir kaliteyi yakaladığınız zaman insanlar kendilerini ve sevdiklerini mutlu etmek istediklerinde, bayramlarda, özel günlerinde, doğum günlerinde, doğumlarda, nişan törenlerinde ve daha muhtelif bir çok özel anlarında sizi tercih edeceklerdir. Ülkemizde En büyük pazarların başında gelen çikolata sizlere de kazandırsın istiyor iseniz çikolata sektörünü zaman kaybetmeden bir de alıcı gözü ile araştırınız.

En tatlı iş fikirlerinin başında gelen çikolatacılık iş modelinde sizde gelecek planlarınız ile ilgili iş kurmak istiyorsanız Türkiye genelinde çikolata bayiliği veren firmaları araştırabilir, ücretsiz olarak Kobi Vadisi platformu üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Çikolata zengin bir kalsiyum kaynağı olduğu gibi, vücudun stres yöntemine faydalı olan potasyum da içermektedir. Hem faydalı, hem de lezzetli olan bu tat sizin çikolatalarınız ile damaklarda, işletmenizde müşterileriniz de müdavimlik yaratması temennisi ile bol şans diliyoruz 🙂


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumunuz