Yatırımcı Arıyorum

Ucuz Alışverişin Yolları

Ucuz Alışveriş Yapmak

Özellikle kış aylarında ihtiyaçların arttığını ve bütçenin zorlandığını biliyoruz. Okul alışverişi, sonbaharın gelmesiyle artan kıyafet ve ısınma giderleri ile birlikte bütçenin yetersiz olacağı zamanlar yaklaşıyor.

Bu yazımızda sizlere, bütçenizi zorlamadan, uygun alışveriş yapma yollarını aktarmaya çalışacağız.

Ucuz Alışveriş Yöntemleri

Sezon Sonu İndirimlerini Takip Edin

Özellikle kıyafet alışverişi yapacaksanız, sezon sonu indirimlerini beklemenizde yarar var. Beğendiğiniz kıyafetin ederi yüksek ise, sezon sonunu beklediğinizde kıyafetlere %50–60–70–80 hatta % 90’lara varan indirimler yapılmaktadır. Bu fiyat indirimleri sayesinde bir yerine birkaç çeşit kıyafet almanız mümkün.

Fabrika Satış Mağazaları

Bazı mağazalar, fabrika satış mağazası olup, üretilen malları halka direkt olarak satışını sunan mağazalardır. Fabrikadan halka satış mağazalarında piyasanın çok altına ürün ya da mal satın alabilirsiniz. Çevrenizde böyle bir satış mağazası varsa alışverişinizi buralardan yapmanız avantaj sağlar.

Market Yerine Semt Pazarlarını Tercih Edin

Özellikle sebze ve meyve alacağınız zaman fiyat açısından marketleri değil, semt pazarlarını tercih etmeniz ekonomik açıdan yararlı olacaktır. Çoğu zaman fiyatları başa baş gitse de semt pazarları daha ekonomiktir. Ayrıca pek çok kıyafet mağazasında yüksek fiyata satılan kıyafetleri, semt pazarlarında yarı yarıya fiyatlara bulabilirsiniz. Yani mağazada 300 TL. ye satılan bir kıyafetin benzerini 50 TL. ye semt pazarında bulabilirsiniz. Üstelik semt pazarlarında mağazalardan daha çok çeşit bulmanız da büyük olasılık dâhilinde.

Aç Karnınıza Market Alışverişine Gitmeyin

Markete giderken ne kadar elinizde bir liste olursa olsun, bazen ölçüyü kaçırırız. Özellikle aç karna alışverişe gidildiğinde, pek çok şeyi almak isteriz. Bu da listeye yazmadıklarımızı market arabamızda görmemiz anlamındadır. Markete giderken tok karna gitmeye gayret edin.

Alışveriş Broşür Ve İlanları

Marketten alışveriş yaptığınızda alışveriş poşetinizin içine sıkıştırılan ya da apartmanınızdaki posta kutularına atılan alışveriş broşür ve ilanlarına bakın. O ilanlarda ürünlere yapılan indirim fiyatları yer almaktadır. Böylece ihtiyacınız olan bir şeyi markette daha ucuza alabileceğinizi görebilirsiniz. Bütçe Dostu Ucuz Alışveriş Marketleri

Kıyafet Alışverişi İçin Pasajları Tercih Edin

Pasajlar, kıyafet tarzı ürünlerin ve pak çok ihtiyaçların piyasanın çok altı fiyatlara satıldığı yerlerdir. Pasajlarda yapacağınız alışverişlerde pek çok ürünü çok uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Bu yüzden kıyafet alışverişlerinizde, eğer bulunduğunuz bölgede varsa pasajları tercih edin.

Mağazadaki Kıyafeti İnternetten Araştırın

Gittiğiniz bir mağazada beğeneceğiniz bir kıyafete rastladınız ancak sizin alım gücünüze pek uymuyor. Aynı ürüne internette daha ucuz fiyata rastlamanız büyük olasılık. Bu yüzden ürünü bir de internet ortamında araştırın. Size uygun fiyatta bulabilirsiniz.

Ucuz Marketlerden Alışveriş Yapın, İndirim Günlerini Takip Edin

Türkiye’de faaliyet gösteren bazı marketler, ucuz fiyatları ile ünlüdür. Bu market zincirleri genelde tüm ülkeye hizmet vermektedir. Bu marketler sürekli olarak fiyatlarda indirime de giderler. Bu sebeple bu marketlerden alışveriş yapmanız daha ekonomik olacaktır.

Karşılaştırma Sitelerini Dolaşın

Artık ürünlerin tüm fiyatlarını karşılaştıran ve sizin için en uygun fiyatı gösteren siteler var. Bir ürün satın alacağınız zaman bu fiyat karşılaştırma sitelerinden araştırma yapıp, ihtiyacınız olan ürün ya da hizmeti nereden alacağınıza karar verebilirsiniz.

Alışverişte Pazarlık Yapmak

Pazarlık sünnettir demişler. Alışverişlerinizde pazarlık yapın. Böylece almak istediğiniz ürünü çok daha makul fiyata alabilirsiniz.

Alışverişe Gitmeden Araştırma Yapın. İnternet mi Ucuz Yoksa Mağaza mı?

Aklınızda almak istediğiniz bir ürün var ama mağaza mı fiyat açısından avantajlı olur yoksa internet satış mağazasının fiyatları mı daha uygun. Bu yüzden alacağınız ürünü önce internette araştırın. İnternet sitelerinde çeşit ve renk seçeneği bol olduğundan sizin için daha elverişli olabilir. Ayrıca bir diğer avantajı da mağaza mağaza dolaşmak zorunda kalmazsınız.

Alışveriş Kuponu ve Kodları Kullanmak

Alışveriş yaptığınız zaman özellikle internet alışverişlerinde alım yaptığınız sitelerden zaman zaman indirim kuponları ve kodları size gönderilmektedir. Bu indirim kod ve kuponları, alacağınız hizmetlere daha uygun harcama yapmanızı sağlar. Diyelim ki alışveriş yaptığınız mağaza, size belli tarihlerde kullanmanız için alışveriş kuponu ya da kodu gönderdi. Belirtilen tarihler arasında kuponu kullanmaya özen gösteriniz.

Yurt Dışı Alışveriş Siteleri

Gelişen teknoloji ve pazarlama ağının dünya çapında ilerlemesiyle birlikte, yurt dışından alışveriş yapmak artık hayal olmaktan çıktı. Pek çok site yurt dışı alışveriş imkânı sunuyor. Bu siteleri kullanarak özellikle Çin’den elektronik eşyaları çok ucuza getirtmeniz mümkün. Burada 20 TL. ye satın aldığınız bir telefon kılıfını yurt dışı sitelerden 2 TL. gibi ücret ödeyerek alabilirsiniz.

Para Puan Biriktiren Kartlar

Alışverişlerinizde kart kullanıyorsanız, bu kartların para/puan biriktiren kartlardan olmasına özen gösterin. Böylece yaptığınız harcama oranında para /puan kazanabilir ve bir sonraki alışverişlerinizde bu imkândan yararlanabilirsiniz.kobi vadisi

Yorumunuz