Yatırımcı Arıyorum

Yatırımcı Kazanmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Yatırımcı Nasıl Kazanılabilinir?

Genel olarak kişilerin girişim yaptıktan sonra ki ilk aşama yatırım ihtiyacı meydana geldiği gözlemleniyor. Ülke sınırlarımız içerisinde piyasanın durumu da göz önüne alındığında yatırımcıların çoğu doğru yatırım yapmaya özen gösteriyor.

Günümüz iş hayatı üzerinde girişimlerini gerçekleştiren kişiler yatırım ile yükselişe ya da farklı boyutlara ulaşabiliyor. Girişimci kişilerin çoğu yatırım aramakla birlikte, yatırımcı bulduktan sonra kaybetmemeye çalıştığı gözlemleniyor. Bu gibi durumlarda girişimci kişilerin akıllarında tek bir soru meydana geliyor. Neden yatırımcılar biz girişimcilere yatırım yapmıyor? Bir yatırımcının girişimcilere yatırım yapmamasının belli sebepleri meydana geliyor.

Bunlardan bazıları;

  • Girişimcilerin şeffaf olmaması
  • Girişimcilerin geliştirdiği araç ya da ürünün patenti olmaması
  • Kanıtlanabilmiş ya da ölçeklendirilebilen pazarlama kanallarından oluşmaması
  • Ana performans göstergelerinin farkında olunmaması
  • Girişimcinin hedefinin küçük olması
  • Daha önce hiçbir şekilde satış yapamaması
  • Vizyonsuzluk gibi bazı sebeplerden oluşabildiği belirtiliyor.

Şeffaf Olmamak

Bir yatırımcı girişimcilere destek vermemesinin başlıca nedenlerinden bir tanesi de açık konuşulmaması olduğu nitelendiriliyor. Tasarlanan projelerin açık bir şekilde örneği yatırımcıya sunulmadığı takdirde, hiçbir yatırımcının girişimleri olan kişiler üzerinde etkisinin olmadığı gözleniyor.

Genel olarak yatırım konularındaki asıl konu konuşmaya dayalı olarak belirtiliyor. Kişi projeleri üzerindeki ayrıntıları net bir şekilde yatırımcıya aktarmadığı zamanlarda bu durum olumsuz sonuçlar ile netleşiyor.

Yatırımcı Ararken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Patent

Girişimcilerin dikkat etmesi gereken önemli noktaların en üst seviyesinde yer alan patent konusu olduğu belirtiliyor. Girişimcinin yapması gereken ilk durum, oluşturduğu ya da tasarladığı ürünü yatırımcı ile görüşmeden önce patentini alması gerekiyor. Marka Tescil Sınıfları

Patentli bir ürün ya da araç üzerinde yatırımcıya karşı daha avantaj sahibi olunduğu belirtiliyor. Bu durumu yatırımcılar açısından düşünecek olursak, genel olarak hiçbir yatırımcı patenti olmayan bir araç ya da ürün karşısında yatırımını gerçekleştirmeyi düşünmediği nitelendiriliyor.

Kanıtlanabilmiş ve Ölçeklendirilebilen Pazarlama Kanallarından Oluşmaması

Günümüz iş hayatı içerisinde bilindiği üzere girişimcilik, büyük bir hız ile gelişebilmek anlamına geliyor. Günlük hayat içerisindeki yatırımcılar ise paralarının riske atılma durumunu göz önünde bulunarak, büyüme konusunda ne kadar etkili bir proje olduğunun istatistiklerini görmek istiyor. Bu durumda devreye ücretli gelir kanalları girdiği gözlemleniyor.

Girişimci arama motorları ya da sosyal medya reklamcılığı aracılığı ile dışarıdan gelen bir kullanıcının ne kadara mal olduğunu bildiği takdirde, yatırımcı üzerinden alacağını yatırım da doğru orantıda büyüme göstereceği belirtiliyor. Genel olarak yatırımcılar ise bu konuları yatırımdan sonra değil, yatırımdan önce sorduklarında yanıt verilmesini istiyorlar.

Ana Performans

Günümüz dünya üzerindeki girişim başarılarının birçoğu ana performans ile doğru orantıda oldukları belirtiliyor. Girişim performanslarını arttırarak daha fazla yatırımcı kazanabilir ve daha fazla kazanç elde edilebiliyor. Bu performansları arttırabilmek için dikkat edilmesi gereken ana durumlardan bir tanesi de, performansı etkileyen göstergelerin meydana getirmiş olduğu sorunları ya da olumlu davranışları girişimcinin farkında olmasının ona yatırımcı olarak geri dönüş olacağı belirtiliyor. Yanlış göstergelere inanma doğrultusunda şirketinin ya da firmanızın durumu daha da kötüye gidebileceği belirtiliyor.

Küçük Hedefler Doğrultusunda Kaçırılan Yatırımcı

Herhangi girişimci bir bireyin buldukları çözümlerin yararları pek olumlu karşılanmasa da yatırım alabilmek için oluşturulan proje üzerinde hedeflerin büyük olması gerekiyor. Bu noktada meydana gelen bazı durumlar ortaya çıkıyor. Girişimci yatırımcı kazanabilmek için öncelikle yatırımcının hedeflerini öğrenmesi ve duruma açıklık getirilmesini sağlamak olmalıdır. Bu gibi ve benzeri durumlar sonrasında yatırımcı ile anlaşılarak pazara oluşturulan ürün sürülmesi ve kazanç elde edilmesi gerekiyor.

Satış Yapmamak ve Vizyonsuzluk

Genel olarak yatırımcıların girişimi gerçekleşmiş kişiler üzerinde dikkat ettikleri noktalardan bir tanesi de satış yapıp, yapmaması olduğu gözlemleniyor. Yatırımcılar bu konuda büyük bir dikkat ile girişimciler üzerine etkileşim sağlamaya özen gösteriyor. Kişi herhangi bir satış yapması konusunda ürün-Pazar uyumlarından doğacak olan kozu yatırımcı karşısında kullanarak yatırımcı gözünde kendisini değerlenmesini sağlıyor ve de yatırımcıların risk alma durumları yarıya düşüyor.

Yatırımcı Bulmak İstiyorum

Yatırımcılar kişilerin satış yapıp yapmamasından ziyade dikkat ettikleri diğer konulardan bir tanesi de girişimcinin vizyonu olup olmamasına dikkat ediyor. Girişimci kişi yatırımcı gözü önünde yeterli vizyon sahibi değil ise yatırım alabilmesi oldukça zorlaşıyor. Eğer ki vizyon sahibi olduğunuzu, hedeflerinizin büyük olduğunu düşünüyor ve de yatırımcı arıyorsanız; Kobi Vadisi platformu bu konuda size ücretsiz destek oluyor.

Bunun için tek yapmanı gereken; Yatırımcı Arıyorum sayfasını ziyaret ederek projelerinizi ve fikirleriniz ile ilgili ilanlar yayınlayıp yeni yatırımcıların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumunuz