Yatırımcı Arıyorum

Yaz Sezonu İçin Ek Gelir İşler

Yaz Döneminde Yapılabilecek Ek İş Modelleri

Yaz ayları bazı insanlar için, tatil ve dinlenme zamanıyken, bazıları için ise yeni şeyler deneyebileceği yeni iş girişiminde bulunabileceği bir dönemdir. İş bulmak ve başkasının yanında çalışma zorunda kalmak yerine, kendi işine başlamanın ve bir iş kurmanın tam zamanıdır. Aşağıda yazın yapılabilecek iş fikirleri mevcuttur.

Birçoğu önemli miktarda yatırım gerektirmez, bu yüzden denemeniz için mükemmeldir.

Yaz Sezonu İçin Ek Gelir Fikirleri

Limonata / Dondurma Standı

Bu, en eski iş fikirlerinden biri olabilir, ancak bunun bir nedeni vardır. Bu işin para kazanmak ve her yerde yapılabilir olmasının yanında kurulumu oldukça kolaydır. Sadece bir işletme lisansı veya seyyar satıcısı lisansı, bazı limonata veya dondurma malzemeleri almak yeterli olabilir. Yazın sıcağında harareti giderecek bu gıda ve içecekler en çok sirkülasyon olan ürünler arasındadır.

Gıda kamyonu

Yemek Kamyonları yıl boyunca yapılan iş fikirleri olabilmesine rağmen, yaz mevsimi içinde büyük iş fikirleri içindedir. Gerçekleşen tüm müzik festivalleri ve etkinlikleriyle birlikte, iyi yemekler sunan taşınabilir gıda kamyonları aranılan hizmetler arasındadır. Belirlenen bir favori yemek tarzı, aperatif, atıştırmalık ile karlı bir gıda kamyonuna işine başlamak mümkündür. Yemek Kamyonu İş Fikri

Havuz Bakımı

Havuzlu bir eve sahip olacak kadar zenginseniz, havuzun bakımı için endişelenmenize gerek kalmadan arkanıza yaslanıp keyfini sürmek isteyebilirsiniz. Yazlık evlerin havuzlarının bakımı ve gerekli kimyasalların tedariki hakkında bilgi sahibi olarak bu işi yapmanız mümkündür. Ayrıca hotel, pansiyon, site havuzlarının da periyodik bakım ve klorlanmasını yaparak yazın karlı bir işe başlamak mümkündür.

Yerel Mekânların Gezdirilmesi

Yerel dış mekân meraklılarının karşılaştığı ana sorunlardan biri dış mekân dünyasının bilinmeyenlerini öğrenmektir. Buradaki iş fikri, yerel halk için eğlenceli dış mekân deneyimleri sunmaktan geçer. Bu işte bölgenizdeki dış mekânlarla ilgili uzman olmak bir zorunluluktur.

Turist Fotoğrafçısı

Yaz aylarında birçok insan farklı yerlere seyahat etmeyi ve dünyayı ziyaret etmeyi sever. Bu muhtemelen size en yakın şehre gelen turistleri de içerecektir. Kaliteli bir kamera ile fotoğraf çekimleri yapmak kentinizin turistik mekânlarında kalıcı anılar yaratmak isteyen turistler için cazip olabilir. Fotoğraf Çekerek Ek Gelir Sağlamak

Tekne / Karavan Profesyonel Temizlik Hizmeti

Teknesi olan kişiler yaz mevsiminde depodan çıkardıkları teknelerini veya karavanların temizletmeye ihtiyaç duyarlar. Düşük maliyetli, temizlik malzemeleri toplayarak  karavan veya teknesi olan insanlara bu hizmet verilebilir. Yat limanlarında bekleyen yatların temizliği de alınarak iş potansiyelini büyütmek mümkündür.

Ev boyama

Bu işte klasik iş fikirleri arasındadır, fakat baharla birlikte boya badanacılara olan talep artmasıyla potansiyel bir iş alanı haline döner. Evlerin, işyerlerinin ya da yazlık mekânların badana boya işinde rekabet çok olmasına rağmen şayet resim kabiliyetiniz varsa rakiplerinizden ayrılma şansınız vardır. Evlerin duvarlarına çizilebilecek farklı desen ve renk uygulamaları ile aranılan bir boyacı olmak mümkündür.

Ev Temizliği

Tatil başlamadan önce yazlık mülklerini temizletmek isteyenlerin sayısı artar. Yazlığına taşınmadan önce bu mekânın temizletilmesi için bireysel temizlik yapan kişilere ihtiyacı olanlar için yazlık temizlik yapmak yaz sezonunda karlı bir iş olabilir. Ayrıca pansiyon, küçük motellerin de dışarıdan temizlik yapan kişilere ihtiyaçları artabilir, hem tatil yapma hem de para kazanma şansı yakalanabilir.

Yaz İşleri Koordinatörü

Bir işe alım ajansına benzer şekilde, çevrenizdeki kişiler için işler bulabilir ve yalnızca yaz dönemlerinde ihtiyaç duyan işverenlerle çalışabilirsiniz. Özellikle öğrenciler için tatil beldelerinde olan iş fırsatlarını araştırabilir, mevsimsel personel arayan işverenlerle buluşturabilirsiniz. Mevsimsel olan bu işi belki ileri ki dönemde kalıcı bir işe alım ajansına bile çevirebilirsiniz.

Arabada Sinema

Araba sinema işi yaz aylarının klasik bir iş alanıdır. Tatilde sadece para harcayan biri olmak yerine, hem tatilini yapan hem de kazanan kişi olabilirsiniz. Tabi ki bu işi yapmak için bazı şartları hazırlamanız gerekmektedir. Bir alan veya park yeri kiralamak, insanların uzaktan görebilecekleri büyük bir ekrana ve sesi araç radyolarına iletmek için kullanabileceğiniz açık bir radyo kanalını kiralamak gerekir. Araba Sineması İş Fikri

Gece Pazarı

Gece pazarları fikri çok fazla planlama ve organizasyon gerektirecektir, ancak bu etkinlikleri uygun maliyetli bir şekilde yürütebilirsiniz. Etkinliğinize gelmek için tüm eğlenceleri, oyunları, yiyecekleri ve içecekleri düzenleyebilirseniz, o zaman tüm satıcılardan küçük bir komisyon talep edebilirsiniz, Bu işletme fikri büyük bir gelir getiren potansiyel bir iş haline gelebilir.

Yaz Aylarında Para Kazanmak

Yazın gelmesiyle birlikte açık havalarda stantlar, büfeler, seyyar satıcılar, dönemlik mobil satıcılar artmaya başlayacaktır. Bir iş girişiminde bulunmak için bazen mevsimsel işler iyi bir başlangıç yapma şansı olur ve mevsimsel diye başlayan bir iş ömürlük bir iş haline bile dönebilir.

Ayrıca size tavsiyemiz, bu içeriği okuduktan sonra; Yaz Sezonu İçin Bazı İş Fikirleri adlı sayfayı da incelemeniz olacaktır.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz