Yatırımcı Arıyorum

Oyuncak Sektöründe İş Kurmak

Oyuncak Dükkanı Açmak

Her yıl iki milyona yakın bebek doğuyor ülkemizde. Bebeklere özel hazırlanmış tüm ürünler anne ve babalar tarafından fevkalade rağbet görüyor. Bir de elbette anneanneler, babaanneler ve dedeler var. Toplumun daha bilinçli bir yapıya sahip olması ve artık çoğu evde iki kişinin çalışıyor olmasının da artıları ile aileler, bebekleri, çocukları en güzeline ve en iyisine sahip olsun telaşındalar.

Evet, bebeği ilgilendiren her sektör oldukça fazla kazandırıyor. Ancak bunu bebekle sınırlı tutmadığımızda ve o bebeklerin büyüdüğünü düşündüğümüzde oyuncak sektörü adeta bir yıldız gibi parlıyor. Kelimeler ile ifade edilemeyecek düzeyde, muazzam bir pazar mevcut söz konusu çocuklar olduğunda. Siz de bu pazarın bir köşesinden yakaladığınızda, oldukça iyi kazançlar sağlayabilirsiniz.

Oyuncak Sektörü ile Para Kazanmak

Oyuncak sektöründeki potansiyeli, sadece bir çıkıp dolaştığınızda dahi fark edebilirsiniz. 2000’li yılların başıyla beraber eşsiz bir büyümeye sahip olan oyuncak sektörü, başarısını mağaza sayıları ile de vurguluyor. Önümüzdeki on yılda da oyuncak sektörünün çok daha fazla kazandırması bekleniyor. Türkiye’ de oyuncak sektöründeki oyuncakların çoğu yabancı. Her yaşa göre oyuncak bulmak mümkün. Oyuncakların çeşitliliği ise baş döndürücü nitelikte. Önümüzdeki zaman zarfları içerisinde de daha nice yeni ürünler olacağı müjdesini de verebiliriz. Her açıdan oldukça kazançlı bir sektör oyuncak sektörü. Çocukların anne ve babalarına ne denli nazları geçtiği de hepimizce aşikar. Bu yazıyı okuyan siz, özellikle bir anne yahut baba iseniz, hafif bir gülümseme belirivermiştir yüzünüzde.

Ülkemizde artan nüfus ile asla kaybetmeyecek olan bir pazar. Üstelik artık çoğu oyuncakçı da bebek mobilyaları da mevcut. Mobilyalar dışında, bebek bakım ürünleri, bebek arabaları, yürüteçler sahiplerini bekliyor. Bebek temizlik ürünleri de işin içine girdiğinde kazancınız daha da artacaktır. Örneğin bebekler için ıslak mendil zaruri bir ihtiyaç. Mağazanıza giren üç müşteriden biri mutlak suretle talep edecektir. Bunun gibi çok örnek sıralanabilir. Sadece oyuncak diyerek geçmemek lazım. Yelpazeniz oldukça geniş. Uzun lafın kısası hakikatten ciddi bir fırsat kapısı oyuncak dünyası.

Ailelerin eğitici oyuncaklar üzerine çok daha fazla eğildiğini düşünür isek, bu hususta size kazanç olarak dönecektir. Halbuki minik hanımefendiler hala bebekler ile mutlu olmakta, küçük beyler ise favori oyuncaklarından kolay kolay vazgeçmemekteler. Ailelerin çocuklarını kıramadıkları ve büyüğü küçüğü hepimizde bir tüketim çılgınlığı içerisinde de yaşadığımız gerçeği de mevcuttur.

Oyuncak Mağazası Açmak

Kendi butik mağazanızı açabilir, yahut belirli markaların bünyesinde bir mağaza da açabilirsiniz. Yapacağınız araştırma neticesinde hangisinin size daha uygun olacağını yine siz karar vereceksiniz. Ancak uzman kişilerin fikirlerini almayı da lütfen ihmal etmeyiniz. Oldukça kazançlı olan bu sektör, sizi bambaşka bir çevre ile tanıştırıp, hayatınızda yeni bir kazanç ve yaşam kapısı aralayacaktır. Bu oldukça büyük sektörde keyifle ve iştahla çalışacağınız aşikar.

Arzu ederseniz; Kobi Vadisi platformunda yer alan; oyuncak bayiliği veren firmaları araştırabilirsiniz.


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz