Dijital çağı, 4. Endüstri devrimini yaşıyoruz. Elektronik ve teknoloji, günümüzde tüm sektörlerin beslenerek var olabildikleri ana yapıyı oluşturuyor. Türkiye pazarında var olduğu günden beri büyük bir hızla büyüyen müthiş bir ekonomi, pazarın doymasına imkân yok yapılacak daha çok iş var ve getiri çok yüksek. Kendi işini kurmak isteyen girişimciler için; dinamik, talebi çok, ivmesi yüksek hazır bir potansiyel. Elektronik sektöründe bayilik vererek büyüyen, güçlü firmalardan birinin temsilcisi olarak iştah kabartan pastada siz de pay sahibi olabilirsiniz.

Şarj Ünitesi, Mağazacılık, Bilgisayar, Cep Telefonu, 3D Yazıcı ve Akıllı Ev Sistemleri alt iş dallarına ait; bayilik, franchise, franchising veren firmalara ulaşabilirsiniz.

 

Öne Çıkan Firma

Prana Bayilik ElektronikRöportaj

Prana Bayilik

Prana Bayilik Bilgileri PRANA TURKEY bayisi olmak isteyen ülke genelinde girişimcilerin aynı anda birden fazla gerekliliği yerine getirmesi gerekir. PRANA...
 • Elektronik
 • Bayilik

×

Firmanız burada yayınlansın

Elektronik sektöründe bayilik veren bir firmaya sahipseniz; markanızı tanıtın, yeni yatırımcılara ulaşın.

 

Firma Ekle

Elektronik Bayilikleri

Prana Bayilik ElektronikRöportaj

Prana Bayilik

Prana Bayilik Bilgileri PRANA TURKEY bayisi olmak isteyen ülke genelinde girişimcilerin aynı anda birden fazla gerekliliği yerine getirmesi gerekir. PRANA...
 • Elektronik
 • Bayilik

Diess Elektronik Bayilik

D.I.E.S.S. Elektronik Makine İmalat San. Tic. Ltd. Şti. 2006 yılında güneş ve rüzgar enerji sistemleri, led aydınlatma sistemleri, kesintisiz güç...
 • Enerji
 • Bayilik

Yapay Zeka İngilizce Öğretmenim Distribütörlük

Yapay Zeka İngilizce Öğretmenim Distribütörlük Bilgileri AI Speaking Tutor markası ile Kore, Çin ve Japonya’da 2018’den beri başarı ile uygulanan...
 • Elektronik
 • Distribütörlük

Şarjnet Bayilik

Firmamız 2010 yılından beri elektrik elektronik sektörüne hizmet ve ürün satışı yapmaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte ihtiyaçlarımız da değişiyor artık...
 • Elektronik
 • Bayilik

ŞarjBox Masaüstü Mobil Şarj Cihazları Bayilik

ŞarjBox Masaüstü Mobil Şarj Cihazları Bayilik Bilgileri 8 aylık Ar-Ge çalışmalarıyla tamamen Türk mühendisler tarafından ortaya çıkarılan ŞarjBox %100 yerli...
2,850TL
Kaydet Başvuru Yap
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
 • Elektronik
 • Bayilik

Şarjpoint Bayilik

Restorant benzeri yerlerde masaya yerleştirilen işletmeye ait reklam görseli içeren şarj aleti için il bayiliği verilmektedir. Yetkili Firma : Markankara...
20,000TL
Kaydet Başvuru Yap
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
 • Elektronik
 • Bayilik

Kobi Vadisi editörleri tarafından, elektronik sektöründe bayilik/franchise veren 6 farklı (bağımsız) firmanın analizi yapılarak bu sektörde yatırım yapmak isteyen girişimcilere yatırım endeksi hazırlanmıştır.

 

Yatırım tutarı: 10.000 tl ve altı

Minimum nakit ihtiyacı: 10.000 tl ve altı

İsim hakkı bedeli: 6 firmanın 1’i alıyor

Reklam katkı payı: 6 firmanın 2’sinde var

Gelirden pay: 6 firmanın 3’ü alıyor

Kar marjı: %30 civarında

Yatırımın geri dönüş süresi: ortalama 5 ay

Gerekli işyeri büyüklüğü: 100 m2

 

(Yukarıda belirtilen değerlerin tümü, 6 farklı markanın ortak değerleri baz alınıp yaklaşık değerleri hesaplanarak belirtilmiştir)

elektronik bayilik veren firmalar

Elektronik Sektöründe Bayilik

Ülke sınırlarımız içerisinde elektronik alanda devamlılık gösteren birçok kurum ve kuruluş olduğu belirtiliyor. Elektronik sektörüne genel anlamda bakacak olduğumuzda devamlılığı uzun süren sektörler arasında olduğu nitelendiriliyor. Fakat bu sektöre girmek isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken birkaç nokta meydana geliyor. Öncelikle bu noktalardan bir tanesinin pazarlama olduğu belirtiliyor.

Elektronik sektöründe bir mağaza açabilmek ya da herhangi bir markanın bayiliğini satın almak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken kurumsallaşma ve de pazarlama alanlarının bu sektör içerisinde oldukça büyük bir öneme sahip olduğu belirtiliyor. Bu alanlarda meydana gelebilecek iki adet problemin olduğu belirtiliyor.

Öyle ki profesyonel olarak bu sektör içerisinde devamlılık göstermek isteyen girişimci ya da yatırımcının profesyonel anlamda elektrik ürünlere karşı bilgisi olması gerekiyor. Öncelikle dikkat edilmesi gereken ütü mağazası değil ütü satıyor olmasıdır. Yani kısaca fişe takılarak çalıştırılmak istenen herhangi bir ürün yüksek ölçek içeriyor. Bu tarz durumlara dikkat edilmesi gerektiği ve de müşterilerin elektronik ürünlere karşı olan alma isteği karşısında bu sektöre girmek isteyen kişilere yöneltecek soruların tümünü profesyonel bir şekilde çözümlemesi gerekiyor.

Elektronik sektöründe pazarlama konusunun diğer bir önemi ise elektronik alanda tüketiciler ile buluşturulan eşya piyasasında birçok markanın oluşumu olduğu belirtiliyor. Bu sektör içerisine girecek kişilerin karşılaşacağı bir sorun olarak karşımıza geliyor. Elektronik sektörü pazarından birden fazla markanın üretmiş olduğu ucuz kalite içeren ve de yüksek seviyelerdeki profesyonel eşyaların olduğu belirtiliyor.

Elektronik Sektöründe Yatırım Yapmak

Öncelikle kişilerin elektronik eşya dükkânı açmanın yanı sıra bu iş fikrini franchising yöntemi ile oluşturmaları sektöre adım atacak kişilerin oldukça yararına bir yöntem olacağı belirtiliyor. Öyle ki reklamcılık, tedarikçiler, üst kurumsal yapılar ile uğraşma zorunluluğunun olmayacağı konusunda ön görüler oluşuyor. Meydana gelebilecek bu tarz durumlarda kişilerin yapması gereken pazarlama stratejisi oluşturmak olduğu önemle vurgulanıyor.

Elektronik alanda devamlılık göstermek isteyen kişiler için bu sektör tam anlamı ile uzun vadeli ve de orta ve üzeri seviyelerde sermaye gerektiren bir sektör olduğu belirtiliyor. Teknolojinin her geçen gün gelişim göstermesi ile birlikte insanların daha çok bilinçlenmesinden dolayı elektronik alana olan ilgi her geçen gün artıyor. Meydana gelen bu tarz durumda bakacak olduğumuzda perakende sektörünün alt sektörü olarak belirtilen alanlardan biri de elektronik eşya mağazası adı altında iş alanları oluşmaya devam ediyor.

Herhangi bir kişi elektronik alanda mağaza açması durumunda ürünlerin birçoğu tedarikçiler tarafından dükkân içerisine yerleştiriliyor. Fakat kişilerin dikkat etmesi gereken bir nokta meydana geliyor. Öncelikle dükkân açılması durumunda tam anlamı ile işlerin hemen hızlı bir şekilde ilerleyebileceği çok nadir görülen bir durum olarak belirtiliyor. Elektronik alanda mağaza açan kişilerin belirtilerine göre işlerin ilk zamanlarda yavaş yavaş ilerleme gösterdiği belirtiliyor.

Kişilerin dikkat etmeleri gereken bir diğer seçenek ise açacağı elektronik mağazası ya da işletmesi içerisinde deneme ürünü denilen birkaç ürün bulundurması gerekiyor. Bu durumun sebeplerinden bir tanesi de dükkân içerisine gelecek olan müşterilerin belirledikleri ürünlerin nasıl çalıştığı hakkında çeşitli bilgiler sunabileceği nitelendiriliyor. Fakat dikkat edilmesi gereken bir nokta ise belirleniş deneme ürünlerinin kullanımı sonucunda çok fazla bir eskime meydana gelmeden satılmalı ve de yerine başka bir deneme ürünü koyulması gerektiği belirtiliyor.

Elektronik Sektöründe Mağaza Açmak

Öncelikle kişilerin elektronik alan içerisinde bir mağaza açmak istiyor ise lokasyonunu çok iyi belirlemeleri gerekiyor. Gerek caddelerde gerekse avm içerisinde bir mağaza açılması uygun bulunuyor. Bu konuya tavsiye vermek gerekir ise kişilerin tok satıcılar üzerinden mal almaları yerine yapılan icralardan ve de kent merkezlerinin bitimindeki yeni yapılmış olan avm’ler içerisinden ürün tedarik etmeleri daha avantajlı bir yöntem olarak belirtiliyor.

Kişilerin elektronik alanda bayi satın almak ya da açmak düşünceleri var ise kesinlikle bilindik bir markanın satışını üstlenmesi gerektiği belirtiliyor. Piyasa üzerinde meydana getirilmiş birçok gereksiz markanın olduğu belirtiliyor. Öncelikle kişilerin elektronik sektörüne adım atabilmeleri için bütçelerinin minimum 20.000 TL gibi bir rakam olması gerekiyor. Diğer bir noktada ise kişilerin mağaza açabilmeleri için gerekli alanının minimum 50 metre kare gibi bir alanın işlerini görebileceği konusunda ön görüler meydana geliyor. Siz de elektronik sektöründe bayi satın almak istiyorsanız, Kobi Vadisi platformunu ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye’de ilk ve tek!

Kobi Vadisi editörleri tarafından hazırlanan; elektronik sektöründe iş kurmak isteyen girişimcilere yönelik hazırlanmış iş planları, fizibilite çalışmaları hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.