Yatırımcı Arıyorum

Cep Telefonu ve Aksesuar İşi Yapmak

Cep Telefonu ve Aksesuarları Sektöründe İş Kurmak

Kaynaklar cep telefonları ve telefon aksesuarları pazarının her yıl ortalama %100 oranında büyüme gösterdiğini belirtiyor, mobil cihazların yaşamımızın her anında kullanılır hale gelmesi ile bu cihazları video izlemek ve müzik dinlemek için kullanan tüketici kitlesi de giderek artıyor.

Pazar’ın talebi artıran yoğun tüketici kitlesini gençler oluştururken, orta yaş ve üzerine de bulunan kişilere kulaklık kullanma alışkanlığı kazandırılmaya çalışılıyor. Türkiye telefon aksesuarları pazarında önemli bir platform niteliği gösteriyor, ürün üzerinde gerçekleşen inovasyon çalışmaları pazara her seferinde daha gelişmiş modeller sunarak pazardaki yerini büyüme göstererek korumaya devam ediyor.

Bluetooth kulaklıklar, kablolu kulaklıklar, ses kalitesi geliştirilmiş seçenekleri yükseltilmiş kulaklıklar ve son dönem piyasada yerini alan kablosuz kulaklıklar, farklı farklı telefon kılıfı modelleri, telefon ekran koruyucuları mağazalarda ve birçok internet sitesinde yerini almaya devam ediyor. Araçlarda, iş yerlerimizde, sokakta, spor salonlarında geniş kitleler tarafından kullanılan kulaklıklar cep telefonlarının hemen ardından en fazla tüketilen teknolojik ürün çeşidi.

Çin telefon aksesuarları pazarında hızla büyüyen ülkelerden biri, Türkiye pazarında ürünleri bulunuyor. IFA fuarı 31 Ağustos’ta Berlin’de gerçekleşmiş, teknoloji severlerin ilgisinin yoğun olduğu Fuarda yeni ürünler tanıtılmış. Kulaklık pazarının küresel düzeydeki büyüklüğünün 2017 yılı sonu itibarı ile 14 Milyarı bulduğu, Türkiye pazarındaki büyüklüğünün ise 100 Milyarı geçtiğini belirten kaynaklar 2017 pazarını büyüten ürün çeşidinin kablosuz kulaklıklar bilgisine de yer vermiş.

Telefon aksesuarları, hedeflenen müşteri profiline göre ayrı özelliklerde tasarlanmış, aksesuarlar sadece kolay ve bireysel ihtiyaç aracı değil bir moda, stil gibi düşünülerek, modern yaşam tarzının bir unsuru şeklinde hedef kitlelere sunulmakta. Lüks sayılabilecek tasarımlarda orta yaş üstü tüketici hedeflenirken, gençler içinde birçok farklı ürünler geliştirilmeye devam etmektedir. Cep Telefonu Tamir Servisi Açmak

Cep Telefonu ve Aksesuarları Sektörü Neden Tercih Edilebilir?

Türkiye’de büyümeye devam eden kulaklık telefon aksesuarları yeni ürünleri ile 2018 yılı sonrasında hacmini genişletmeye devam edecek, yeni tercihleri TV kulaklıkların oluşturduğu tüketici profilinde çocuklu ailelerin bulunduğu görülüyor ayrıca yeni modellerde oyun oynarken kullanılabilecek fonksiyonel kulaklıklar da tasarlanmış.

Oyun kulaklıkları, TV kulaklıkları, çok seçenekli ses ayarlarına sahip müzik kulaklıkları ile Pazar dinamizmini korumakta. Telekomünikasyon sektöründe kullanılan mikrofonlu kulaklıklar iş dünyasına pazarlanan bir başka ürün çeşidi fonksiyonları her dönemde artmakta ve gelişmekte olan ürünler pazarda yerini alıyor.

Ağır sanayi, Atıcılık gibi gürültülü iş kollarında gürültü önleyici kulaklıklar, Bilgi sayar kulaklıkları gibi türleri oldukça fazla olan ürünün kablosuz müzik dinleme çeşitleri piyasaya sürüldüğü andan itibaren %300 artış göstermiş. Pek çok mobil cihaz firması yeni modellerinden kulaklık girişini kaldırmış pazara yeni giren mobil cihazlar ve kulaklıkları pazarı hareketlendirmiş.

Cep Telefonu ve Aksesuarları Sektörünün Önemi

Cep telefon pazarının bilgisayar pazarından daha hareketli olduğunu belirtiyor kaynaklar, Güney Kore, Çin ve Amerika Birleşik Devletleri sektörün dev şirketlerinin bulunduğu ülkeler, pazarda bulunan pastanın büyük dilimleri bu şirketler arasında paylaşılmış durumda.

İletişimde güvenlik ve kalitenin artırılmasına yönelik yeni yatırımlara yönelen firmalar, verilerin korunması ve altyapılarının oluşturulmasında yeni yöntemlerin kullanılmasını benimsiyor. Verilerin büyümesi ile telefonlara ulaşımda meydana gelebilecek sorunların önlenmesi amacı ile firmalar ağ potansiyellerini güçlendirecek, hızlarını yükseltecek yatırımlara yönelmiş durumdalar.

Not: Bu sektörde yeni bir iş kurmaya karar verdiyseniz, Kobi Vadisi editörleri tarafından hazırlanan cep telefonu kılıf üretimi iş planı içeriğini incelemenizi öneriyoruz.

Cep Telefonu ve Aksesuar Sektöründe Pazar Durumu

Tüketicinin teknolojik ürünler ile ilgili tüketiminde, aksesuarlarda 2013 yılında 125 Milyon Euro gibi bir rakamda ticaret hacminin gerçekleştiğini belirten kaynaklar, lüks tüketimin ön planda bulunduğunu 5.000 TL fiyatında bir ürün alan tüketicinin bu denli pahalı olan telefonuna 50 TL gibi bir rakama kılıf almadığını ya da 120 TL gibi bir rakama kulaklık almadığını belirtiyor.

Kaliteye ve tasarıma çok önem veren tüketici kitlesi, lüks istediği gibi lüksün karşılığı olan fiyatı da ödemeye hazır müşteri profili çiziyor. Araştırma sonuçları aksesuar kullanımında kılıflara olan talebin de arttığını tablet, diz üstü bilgi sayar, cep telefonu gibi ürünlerini tüketicilerin korumak istediğini bu sebeple hoş tasarımlı, kaliteli aksesuarlara yüksek rakamları ödemekten çekinmediklerini belirtiyorlar. Cep Telefonu Aksesuar Bayiliği Veren Firmalar

Akıllı telefon pazarının büyümesi ile doğru orantılı bir büyüme grafiği çizdiği belirtilen aksesuar pazarının, 2013 yılından 2017 yılına dek 38 Milyara ulaşacağı öngörülmüş. Kulaklıktan bataryaya, kılıfından diğer aksesuarlara kadar pek çok ürün pazarı oluşturuyor müşteri taleplerinin moda özelliği taşıması fonksiyonel olması gibi özellikler çerçevesinde şekillendiğini belirten kaynaklar cep telefonu pazarının her geçen gün büyüdüğünü büyümeye de devam edeceğini bağlantılı olarak aksesuar pazarının da sürekli büyüme göstereceğini belirtiyorlar.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz