BAYİLİK ARAMA


SEKTÖR SEÇİMİ


Firmanız burada yayınlansın. Hırdavat Nalburiye Bayilik Veren Firmalar kategorisinde bir firmaya sahipseniz; markanızı tanıtın, yeni yatırımcılara ulaşın. Ayrıntılı bilgi için tıklayın

Kobi Vadisi mobil uygulama indir

özkom kompresör bayilik İnşaat Yapı Malzemeleri

Özkomp Kompresör Bayilik

Özkomp Kompresör Bayilik Bilgileri FİRMA TANIMI 2003 Yılında kurulmuş olan firmamız Kompresör Toz Emme Makineleri ve Sistemleri konusunda ileri teknolojileri...
  • İnşaat Yapı Malzemeleri
  • Bayilik
Proturk Profil Bayilik İnşaat Yapı Malzemeleri

Proturk Profil Bayilik

Proturk Profil Bayilik Bilgileri Protürk profil sektöründe, uluslar arası standartlara uygun ve sektöründe kabul görmüş firmalar ile çalışarak, müşterilerimizin isteklerine...
50,000TL
Kaydet Başvuru Yap
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
  • İnşaat Yapı Malzemeleri
  • Bayilik

Nalburlar, hırdavat dükkânları sürekli tüketiciye sahip iş alanlarıdır. Bir ülkede ne inşaat faaliyeti biter ne de tamirat dolayısı ile çividen hortuma, demirden çekiçten penseye halata kadar hırdavat dükkânlarında bulunan tüm malzemelere her zaman ihtiyaç vardır. İnşaat sektörü nüfus arttıkça büyümesini sürdürecek, eskidikçe yeniden yapılanacak dolayısı ile hırdavat sektörü inşaat sektörünü beslemek için daima dinamik bir sektör olarak varlığını sürdürecektir.

Hırdavat, Nalburiye Bayiliği Almak

Hırdavat ve nalbur sektörü ülkemizde her geçen gün rekabetin kızıştığı yatırım alanlarından biri olmakla birlikte, bayilik veren firmalarında bayilik vermekte yarıştığı bir sektör haline gelmiştir. Yüksek kar marjıyla küçük dükkânların dışına taşarak marka bilincinde büyüme kaydeden şirketler, bayilik sayılarını artırmak için her yıl yeni hedefler koymaktadırlar.

İnşaat ve evde yapılan tamirat ve kendin yap çalışmalarında kullanılacak tüm malzemeleri temin etmek için her ne kadar yapı marketlerin sayısı artmış olsa da mahalle arasında nalbur ve hırdavatçılar hala çoğunlukla tercih edilen yerlerdir. Fakat yerel nalburlar artık bireysel dükkânların dışına çıkarak marka bilinirliği olan kurumsal bayilikler şeklinde hizmet vermektedirler. Bu iş girişimine bayilik alarak girişimde bulunanlar sıfırdan bir iş kurmanın zorluklarıyla uğraşmadan hızlı bir iş girişiminde bulunma şansını yakalamaktadırlar.

Kendin Yap Ürünler ile Sektör Hız Kazandı

Diy-kendin yap kültürü; tüm dünyada enerji kaynaklarının bilinçsizce tüketimiyle başlatılan farkındalık ile beraber aşırı tüketimden kaçmak için eldeki malzemelerle ya da geri dönüştürülerek ihtiyaçların karşılanmasını amaçlanan bir fenomendir. Bu fenomen akım sayesinde tüm dünyada herkes ihtiyacını kendisi karşılamak için inşa yani yapım işlerine başlamasıyla birlikte nalbur, hırdavat, yapı malzemesi, tuhafiye, hobi malzemeleri satan yerlerin satışında gözle görülür bir artış görülmüştür. Evde araç bakımdan, kullandığı herhangi bir ürünü ya da çocuğunun bir ihtiyacını karşılamak için bu dükkânlara akın edenler bu sektörlerde ürün yelpazelerinin de genişlemesine sebep olmuştur.

Özellikle kendine bu akımı yaşam felsefesi haline getirenler için nalbur – hırdavat dükkânlarının kapısı komşu kapısı gibi olmuştur ve bu kitlelerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bu uğraşlarla zengininden fakirine, köylüsünden şehirlisine, çocuğundan yetişkinine inşa etme çabasında olan herkes hem depresyon gibi tuzaklardan uzak kalıyor hem de fuzuli tüketmenin önüne geçiyor. Ve bu da sağladığı ekonomik ve sağlık faydalarıyla ömürlük bir akım gibi duruyor. Bu da nalbur-hırdavat tarzı dükkânları uzun süreli sürdürebilir bir yatırım alanı olarak karşımıza çıkartır.

Hırdavat Sektörü Bayilik Şartları

Ülkemizde yüksek bir potansiyele sahip olan bu iş alanında başlanacak bir iş girişimini bayilik alarak girişimde bulunmak her zaman daha garantili bir yaklaşımdır. Ürün ve marka konusunda yüksek bilgi potansiyeline sahip, satıştan sonraki hizmet ağıyla profesyonel bir yaklaşım sunan bu şirketlerin bayisi olarak hizmet vermek her zaman daha güçlü bir pazarlama potansiyeli sağlar. Bayilik veren firmaların bayilik giriş şartları şirketin gücüne marka bilinirliğine ve şirket politikalarına göre değişiklik gösterse de düşük sermayesi ve yüksek karlılık oranı ile girişimcisine kazandırmaktadır.

Franchise giriş ücretleri hiç almayan firmalar mevcutken bayilik giriş ücretleri 35 bin ila 250 bin arasında değişiklik göstermektedir. Karlılık oranı %20 – %40 arası olmakta ve yatırım geri dönüşü 1-12 ay arası olarak bildirilmektedir. Fakat inşaat işlerinin hız kazandığı, bahar temizliği gibi ya da sirkülasyonun çok olduğu dönemlerde 3 ayda yatırım geri dönüşü sağlanabilmektedir.

Ürün Yelpazesi Çok Geniş Bir Sektör

Nalburlar genellikle inşaat firmalarıyla toptan şekilde çalışsalar da son dönmelerde perakende müşterilerde ciddi oranda karlılık sağlayan alış verişler yapmaktadır. Bu sektörde ürün yelpazesinin geniş olması ve her ürünün bulunabilir olması önemlidir. Kapsamlı bir nalbur ve hırdavat dükkânında araç bakım, elektrik, boya-badana, ev dekorasyon ürünleri, kereste, inşaat malzemeleri, bahçe aletleri, elektrikli takımlar, su tesisatı, ısıtma-soğutma aletleri, el aletleri vb. gibi pek çok alanda malzeme satılmaktadır. Bu kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip olan bu sektörde iş yapma sirkülasyonunu artırabilmek için reklam kampanyalarının aktif olarak sürdürülmesin yanında alışveriş kolaylığının sunulmasıyla da karlılık oranını çok yukarılara taşımak mümkündür.

Ayrıca açılacak yerin yeni konut alanlarının, hobi kurslarının verildiği halk eğitim ve okul çevrelerinin yakınında ve yaya trafiğinin çok olduğu yerlerde açılması ile karlılığa ciddi katkılar sağlamak mümkündür. Bunun yanında son dönemlerde popüler olan workshop atölye çalışmaları malzemelerinin temini ile de sosyal medyada aktif güncel reklamlarla da iş verimini artırmam mümkündür. İnsanlar yeni yerleşim yerlerine, tamirat ve yenileme çalışmalarına ömürleri boyunca devam ettiği düşünüldüğünde nalbur hırdavat işinin insan ömrüyle aynı paralelde yürüyecek bir iş alanı olduğunu düşünmek yanlış olmaz.


Hırdavat Nalburiye Bayilik Yorumları

Hırdavat nalburiye sektöründe bayilik almayı veya yeni bir iş kurmayı düşünüyorsanız, merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlamaya çalışıyoruz.

Fikrini paylaşmak isteyen, tavsiye ihtiyacı olan, tedarik alanında sorun yaşayan, deneyimlerini anlatmak isteyen, resmi süreçler hakkında bilgi sahibi olmak gibi vb. birçok konuda sizde hem sorularınızı gönderebilir hem de diğer girişimcilere destek olabilirsiniz.

Abone Ol
Bildirim Alın
guest
2 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Ahmet
Ahmet
9 ay önce

Hırdavat bayilik için ne gerekli