Yatırımcı Arıyorum

Ev Hanımlarına Gerçekçi Ek İş Fırsatları

Ev Kadınları İçin Ek Gelir Sağlayacak İşler

İnternet dünyası ve maharetleriniz birleşince gelir elde edebileceğiniz muazzam iş olanakları doğmakta. Ev hanımları artık çok daha aktif olmak istiyor ve binlerce kadınımız evinin konforunda kendi kazancına ulaşıyor. Ancak bazı işler hayal kırıklığı ile sonuçlanırken, bayanlarımıza en gerçekçi ve en kazançlı iş fırsatları hakkında bir araştırma yaptık ve neticesinde bir yazı hazırladık. Yaşadığımız tüketim dünyasına yetişmek bir hayli zor ve artık ev hanımları da kendi düzenlerini bozmadan para kazanmak, kazanç elde etmek istiyorlar.

Evden Yapılabilecek Karlı İş Modelleri

  • Evvela size ve zamanınıza en uygun işi seçmelisiniz. Çok fazla sorumluluğunuz yok ve zamanınız bol ise örneğin çocuk veya bebek bakabilirsiniz. Hayli tatminkar kazançlarda elde edebilirsiniz. Ancak sabırlı ve çocukları seven bir yapınız olması şarttır. Bu iş fırsatında ebeveynlerin saatlerine uyum göstermeniz de gerekebilir.
  • Daha esnek ve dilediğiniz saatler arası yapabileceğiniz bir işe ihtiyacınız varsa ve el becerilerine sahip iseniz kanaviçe ve nakış işleri yaparak yine gayet güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Üstelik el becerilerinizi sosyal medyada paylaşır iseniz kazancınız katlanacaktır. İğne oyaları, el işi tespihler, kokulu taşlar ve sabunlar gibi nice alternatiflerden birini veya bir kaçını seçebilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. Elimden el işleri gelmez diyor iseniz yine evinizden börek, kurabiye yahut pasta yaparak ta kendinize iş fırsatı yaratabilirsiniz. Doğum günü pastaları uzunca süredir fevkalade revaçta. Uzun bir süre daha böyle gidecek gibi görünüyor. Doğum günü pastaları, özel günler için ikramlıklar hazırlayabilir veya sadece tam zamanlı çalışan hanımlar, öğrenciler, iş yerleri ve nice kişiler için ev yemekleri hazırlayabilirsiniz. Sadece ev tarhanası, ev mantısı, organik reçel veya organik salça yaparak satan ve para kazananlar hanımlarımız da oldukça fazla. Bu iş fırsatı için çevrenizi kullanabileceğiniz gibi, yine sosyal medya çok büyük yardımcınız olacaktır.
  • Çevresinde herhangi bir emlak şirketi ile anlaşarak, boş zamanlarında daire kiralama veya satışlarına yardım ederek komisyon alan ve böylelikle harçlıklarını çıkaran ev hanımlarımız gibi siz de boş zamanlarınızı bu şekilde değerlendirebilirsiniz.
  • Günün sadece bir kaç saatini değerlendirerek kazanç sağlamanın bir diğer yolu da evcil hayvan gezdirmek olabilir. Üstelik bu iş fırsatı sosyalleşme de sağladığı gibi, yeni insanlar tanımanıza vesile olacaktır.
  • Konuya hakim iseniz web sitesi yapımı ve danışmanlığı da fevkalade bir iş seçeneğidir.
  • Bir diğer iş seçeneği, Gizli müşteri görevi olabilir. Mağazalardaki çalışanların davranışlarını ve marka deneyimlerini yine markalara bildirmek üzere gizli müşteri olabilir, neticede kazançlar ve sürprizler kazanabilirsiniz.
  • Terziliğiniz var ise kız çocuklarına yapacağınız şık, rengarenk, güpürlü, çiçekli elbiseler de özellikle sosyal medyada çabucak alıcı ise buluşmakta. Elbiselerin yanı sıra, yeni doğan setleri hazırlamak, birbirinden güzel şeker gibi battaniyeler, umduğunuzdan daha büyük kazançlar elde etmenize vesile olacaktır.
  • Bir branşta uzmanlığınız var ise özel dersler vererekte finansal beklentilerinizi fazlasıyla karşılayabilirsiniz. Üstelik bu günde sadece bir kaç saatinizi alacak ve günün geri kalanını size bırakacak bir iş seçeneğidir.
  • Makyaj hususunda göz alıcı bir beceriniz var ise profesyonel makyaj yaparak kazanç elde edebilirsiniz. Zaman içerisinde profesyonel makyaj kurslarına da katılarak kendinizi geliştirebilir, sertifika sahibi olabilirsiniz. Profesyonel makyaj yapmak son zamanların en popüler ve en rağbet gören işlerinden biri olarak karşımıza çıkmakta.
  • Bilgisayar ve internet artık hepimizin evinde mevcut. İnternette zaman geçirmeyi de seviyor iseniz internet üzerinden satış yaparak ta ek gelir elde etmeniz mümkün. Ayrıca bilgi sahibi iseniz internetten döviz alım ve satımları ile ek kazanç elde eden hanımlarımız da yok değil. Ancak eğer bilgi birikiminiz ve deneyiminiz yok ise döviz alım ve satım işine hemen karar vermemelisiniz.

Ev Kadını Olarak Ek Kazanç Sağlamak

Unutmamanız gereken hususlarda var. İş kaydı ve benzeri bahaneler ile sizden para talep eden kişilerden derhal uzaklaşınız. Adresi mevcut ve güvenilir kişi veya yerler ile irtibata geçmeye dikkat ediniz. Yakınlarınızın fikrini almayı ihmal etmemeli ve zaman ayarlamanızı iyi yapınız. Nasılsa evden çalışıyorum diyerek zamanınızı boş vermemeli, programlı davranmaya özen göstermelisiniz. Aksi halde yetişmeyen işler yüzünden mahcubiyet yaşayabilir ve işinizi kaybedebilirsiniz. Dikkat edeceğiniz bir kaç küçük detay ile siz de oldukça rahat bir şekilde evinizin konforunda para kazanabilirsiniz.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz