Kahve Şahane Bayilik

Kahve Şahane Bayilik Bilgileri

Tanıtım:

Türkiye’de kahve tüketimi hızla yükseliyor. Uluslararası Kahve Organizasyonu’nun istatistiklerine göre Türkiye’de kahve sektörünün pazar payı ortalama yüzde 15,6 oranında artış gösteriyor. Türkiye’de 2012-2013 döneminde kişi başına 595 gram olan kahve tüketimi, 2015-2016’da 920 grama ulaştı.
Her sene ciddi artış gösteren bu sektörde, zaten yüzlerce yıldır günlük hayatın ve kültürün vazgeçilmez bir öğesi olan kahve, son yıllarda yatırımcıları en çok cezbeden sektörlerden biri.
Biz Kahve Şahane olarak bu sektördeki potansiyeli gören, yüksek ciro hedefleri olan akıllı yatırımcılara hitap ediyoruz. Kahve Şahane küçük yatırımlarla, yediden yetmişe her yaş aralığına ve her kesim hitap eden ve hızla büyüyen bu sektöre giriş yapmanız için yatırımcı dostu bir kuruluştur.
Göz alıcı tasarımı, yatırımcısına büyük kâr sağlaması ve istihdam fırsatı yaratması sayesinde KOSGEB’in desteğini almış bir projedir ve Kahve Şahane’de yatırımcılar 50bin TL ye kadar geri ödemesiz hibe alabilmektedir.

Kahve Şahane’de satılan ürün çeşitleri:

Kahve Şahane kaliteli ve lezzetli ürün çeşitleri sunar.
Türk kahveleri: Klasik Türk kahvesi; Sütlü Dibek, Damla Sakızlı, Kakuleli, Çikolatalı, Karamelli, Fındıklı, Vanilyalı,Dağ Çilekli, Güllü Lokumlu, Menengiçli, Naneli Türk kahveleri.
Diğer kahveler: Espresso, Amerikano, Latte, Cappucino, Mocha, Sıcak Çikolata, Salep, 2’si 1 arada, 3’ü 1 arada.
Soğuk içecekler: Milkshake çeşitleri, Limonata çeşitleri, İtalyan soda çeşitleri.
Ve zengin çikolata çeşitleri.
Konseptler: Kahve Şahane için tasarlanmış 3 tip konsept bulunmaktadır. Bunlar açık alan stant, kapalı alan stant ve kafe konseptleridir.
Kapalı Alan(indoor) Konsepti: İçinde maksimum 2 personelin görev yapabileceği genişliktedir ve 4 tarafından açık şekilde servis alanı bulunan bir stant şeklindedir.
Öngörülen uygulama alanları: AVM’ler, Plazalar, Altgeçitler, Metro istasyonları. Tüm kapalı alanlar için uygundur.
Açık alan(outdoor) Konsepti: Kapalı alan konseptine artı olarak ısıtma ve soğutma sistemleriyle donatılmıştır.
Öngörülen uygulama alanları: İşlek caddeler, araç trafiğine kapalı bar, kafe sokakları.
Kafe Konsepti: Mekanın ölçülerine göre tüm ihtiyaçları hesaplanıp, ölçüler alındıktan sonra her şey kafe için özel olarak üretilir.
Öngörülen uygulama alanları: İşlek caddeler, araç trafiğine kapalı bar, kafe sokakları.

Özellikleri:

4-4 metre, 4-2 metre, 5-2 metre, 5-3 metre, 5-5 metre gibi dilediğiniz ebatlarda üretim yapabiliyoruz. Halojen yanmaz elektrik kabloları kullanılmıştır ve tüm konseptlerimizde 18KW gücünde 220V elektrik tesisatı ve damacana su dışında başka bir ihtiyacı bulunmamaktadır. Gıda ürünlerinin tamamı sertifikalı, tüm ekipmanlar TSE belgeli ve garantilidir. Güvenliği, elektrikli kepenkler ve gece görüşlü kameralar ile sağlanmaktadır.
Kahve Şahane şubesinin açılması ile birlikte yatırımcılarımızla beraber iş ortağı olarak ilerliyoruz. Problemleriniz, ihtiyaçlarınız ve talepleriniz doğrultusunda; reklam desteği, yaz ve kış sezonlarına özel kampanya desteği, makinaların teknik bakımı ve onarımı, açılış için özel etkinlik ve stant yönetimi, ekipmanların kullanımıyla ilgili 2 günlük eğitim desteğimiz olacaktır.

Yatırım:

Kahve Şahane %500-%1000 kâr ile satış yapmaktadır. Şimdiye kadar kurulmuş 20 Kahve Şahane şubesinden gelen istatistiklere göre, kurulduğu yer ve yönetim kalitesine bağlı olarak minimum 4, maksimum 15 bin TL aylık kazanç sağlamaktadır.
Kahve Şahane projesi KOSGEB tarafından desteklenen bir projedir. KOSGEB, Kahve Şahane şubesi açmak isteyen yatırımcılara 50bin TL’ye kadar geri ödemesiz destek vermektedir.
İç mekân için yatırım bedeli: 70 bin TL
Dış mekân için yatırım bedeli: 75 bin TL
Kafe konsepti için yatırım bedeli: Mekânın ölçülerine göre yaklaşık 70-100 bin TL arası.
Yurtdışı için fiyatlandırmalar değişmektedir.


Yatırım Tutarı 75,000TL
İsim Hakkı Bedeli Yok
m2 Kurulum Maliyeti 75,000TL
Minimum Şube Açılış Maliyeti 70,000TL
Minimum Nakit İhtiyacı 0TL
Toplam Gerekli İşletme Sermayesi 70,000TL
Kar Marjı %300-600
Reklam Katkı Payı Var
Yatırım Geri Dönüşü 1 - 6 ay
Gelirden Pay Alınmıyor
  • Bölge Koruması
  • Ortak Reklam
  • Kosgeb Desteği
  • Pazarlama Desteği
  • Ürün Desteği
  • Açılış
  • Eğitim Desteği
  • Proje Desteği
  • El Kitabı
  • Yer Seçimi
[tab-area1]
[tab-area2]

Kobivadisi.com tarafından, Kahve Şahane firmasına iletilen yeni girişimcileri bilgilendirme adına ilgili röportaj:

Sektörünüzü, yatırım yapmayı düşünen girişimcilere nasıl tanımlarsınız?

Tanıtımda da belirttiğimiz gibi, Türkiye’de kahve tüketimi hızla yükseliyor. Uluslararası Kahve Organizasyonu’nun istatistiklerine göre Türkiye’de kahve sektörünün pazar payı ortalama yüzde 15,6 oranında artış gösteriyor. Türkiye’de 2012-2013 döneminde kişi başına 595 gram olan kahve tüketimi, 2015-2016’da 920 grama ulaştı.
Gerek geleneksellik gerek modern ve yenilikçi kahve çeşitleriyle her koldan doğal yollarla büyüyen bir sektör. Artan talebi karşılayarak kendiliğinden gelişiyor.

Neden bir yatırımcı bulunduğunuz sektörü seçsin?

Büyüyen bu sektördeki potansiyeli gören yatırımcılar, akarken doldurmayı mantıklı buluyorlar. Bu kahve tüketiminin bu kadar artmasının en büyük sebebi de gençlerin kahveye merak salması. Sektör en parlak dönemlerini yaşıyor olmasına rağmen henüz bir yavaşlama göstermeden büyümeye de devam ediyor.

Neden yatırımcılar bulunduğunuz sektörde firmanızı seçsinler?

Kahve şahane, şık tasarımı, geniş ürün gamı ve yenilikçilik-geleneksellik arasındaki dengesiyle sektördeki en beğenilen firmalardan biridir. Ayrıca piyasada yapılan ufak bir fiyat araştırmasıyla, bu kadar yüksek kârı, geniş ürün yelpazesi, tasarımı ve sunduğu diğer avantajlarla rakiplerinden çok daha ekonomik bir maliyetle kurulduğu açıkça görülebilir.

Sektörünüzün kar marjı oranları ne düzeydedir?

Kahve Şahane %300-%600 kar marjı ile satışlar yapmaktadır. Daha yüksek kar marjı olan ürünlerde %1200'e kadar kar elde edilebilmektedir.

Girişimciye hangi konularda yardımcı oluyorsunuz?

Girişimciler için fizibilite çalışmaları yapıyoruz. Yer seçiminde yardımcı oluyoruz. Öneri ve tavsiyelerimizle sektörde bilgi sahibi olmayan yatırımcılar bile atacakları her adımı deneyimli kişilerden öğrenmiş oluyor. Kurulumu tamamladıktan sonra personellerin eğitimini veriyoruz. Bu sırada tüm işleyişi yatırımcılar da öğrenmiş oluyor.

Firmanızın rakiplere göre farklılıkları nelerdir?

Kahve Şahane yaratıcı tasarımıyla, geniş ürün gamıyla, lezzetiyle ve rakiplere kıyasla daha ekonomik olmasıyla en yatırımcı dostu işletme olarak tercih sebebi olmuştur.

Kahve Şahane Bayilik Başvurusu

05339585816Üye: Dilek Koçkara

 

 

Kahve Şahane Bayilik Şartları

Firmanın çalışma şartları ve koşulları hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak, tüm detayları öğrenmek için; Kahve Şahane Bayilik Başvurusu yaparak firma yetkililerinin sizinle iletişim kurmasını isteyebilirsiniz.

Doğrulanmış Firma

Kahve Şahane Bayilik ilanını oluşturan üye firmanın; aktif faaliyetinin olduğu, resmi yasal kaydı, web sitesi, e-posta adres doğrulaması Kobi Vadisi editörleri tarafından yapılmıştır.

Benzer Firmalar

Kahve Şahane Bayilik ilanına başvurunuzu yaptıktan sonra, bu sekörde yer alan birçok farklı markaya da ücretsiz başvuru talebinizi iletebilirsiniz.

Güvenlik Önerileri

İlgilendiğiniz firma ile sözleşme yapmayana kadar kapora göndermeyin, para ödemeyin. Detaylı bilgi için tıklayın.

Sayfa içindeki firma tanıtımına ilişkin yer alan bilgilerin tümü, ilanı ekleyenin sorumluluğundadır. İlan ekleme tarihi ile günümüz tarihinde bazı firma bilgileri değişmiş olabilir.