Yatırımcı Arıyorum

Yöresel Ürünlerin Bayiliğini Almak

Yöresel Ürün Satış Sektöründe Bayilik Almak

Geçmiş yıllarda popülerleşen fast food restoranları, insanların gördüğü an koştuğu restoranlar iken günümüzde insanlar daha çok yöresel ürünlere yönelmeye başlamıştır. Özellikle büyük şehirlerde organik yiyeceklere olan talebin artması üstüne yöresel ürünlere olan talep de her geçen gün artmaktadır. Evine doğal ve sağlıklı organik ürünler getirmek isteyen insanların yanı sıra memleket hasreti çeken insanlar kendi yörelerinin ürünlerine de ulaşmak istemektedirler. Modernleşen günümüz dünyasında özellikle büyük şehirlerde yaşayan insanlar sürekli bir yerlere koşuşturmakta ve bu koşuşturma sırasında önüne ne gelirse yemektedir.

Fakat birkaç yıldır insanlar yediklerinin zararlı ve sağlıksız şeyler olduğunu fark etmeye başlamışlardır. Hem memleket hasreti çeken hem de daha sağlıklı beslenmek isteyenlerin sayısı bir hayli artmıştır. Bu da yöresel ürünlere olan talebi artırmıştır. Unutulmaya yüz tutmuş doğal ürünler artık evlerimize girmeye başlamıştır. Hal böyle olunca yöresel ürün satışı yapan firmaların yüzü gülmüş ve büyük kazançlar elde etmeye başlamışlardır.

Yöresel ürünler alanında bayilik veren firmalar sayesinde de girişimcilerin farklı bir sektörde daha yatırım yapma şansı ortaya çıkmıştır. Tüketicilerin yöresel ürünlere olan talebinin artması ve sürekliliği olan bir sektör olması bu sektörde bayilik almanın ne kadar doğru bir yatırım olduğunu göstermektedir. Dondurulmuş Gıda Ürünleri Satmak

Yöresel Ürünlerin Bayiliği Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle bayiliğini aldığınız markanın geçmişi ve itibarı büyük bir önem taşımaktadır. Markanın tedarik ettiği ürünlerin, kalitesinin ve popülerliğinin ne seviyede olduğunu iyi araştırmalısınız. Bunun dışında bayilik açacağınız lokasyon da büyük önem arz etmektedir. Her ilde iş potansiyeli bulunsa da büyük şehirlerde bayilik açmak daha büyük bir avantaj sağlar.

Çünkü büyük şehirlerde sunileşen gıdalardan şikayetçi olan insan sayısı bir hayli artmıştır. Örneğin İstanbul’da yaşayan insanlar köy lezzetlerinin tadını bir türlü unutamazlar ve daha sağlıklı olmaları nedeniyle onları tercih ederler. Bu yüzden de yöresel ürünler satan firmalara gitmeyi tercih ederler. Fakat İstanbul’da nüfus dağılımını iyi araştırmalısınız. Çünkü bayilik açacağınız lokasyonda yaşayan insanlar kendi memleketlerinin ürünlerini tercih edeceklerdir.

Yöresel Ürün Bayiliği Veren Firmalar

İnternet Satışı mı Zincir Mağazalar mı?

Belli başlı bazı sektörlerde internet ortamında satış yapmak oldukça karlıdır. Mağaza açma maliyetini göz ardı edip internet satışı yapmak daha büyük bir kitleye ulaşmanız için oldukça faydalıdır. Fakat yöresel ürünler alanında internet satışı yapmak bu bağlamda değerlendirilmemelidir. Çünkü tüketiciler fiziksel bayiliklere giderek pek çok ürün arasından seçim yapmak isterler. Bu yüzden yöresel ürünler bayiliği alarak fiziksel bir bayi açmak internet ortamından daha küçük bir kitleye hitap etse de daha güvenilir ve seçim şansı olduğu için daha doğru bir tercihtir.

Sizde yöresel ürünler ile ilgili bayilik almayı düşünüyorsanız, Kobi Vadisi web sitesinde bulunan gıda bayilik veren firmalar arasında kapsamlı bir şekilde araştırma yapabilirsiniz.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz