Yatırımcı Arıyorum

Gerçekten Maaşınız İstediğiniz Gibi mi?

(makale içeriğini okuduktan sonra, alt alanda videoyu izleyebilirsiniz)

Erkek ve kadın ayırt etmeksizin yaşam şartlarının yükselmesi için yetenekleri ve becerilerini dahilindeki alanlarda çalışmaktadırlar. Çalıştığınız kurum ve işletmelerde emeğiniz karşılığında ücret alınmaktadır. Alınan maaş ihtiyaçlarınızı karşılanacak oranda olması gerekmekte. Çalışıyor emek veriliyor fiziken ve psikolojik olarak etkileniliyor ama bazen istenilen maaş tutarını verilmemekte.

Küçük yaşlardan itibaren gençlik yıllarına kadar ailelerin eğitim alanında maddi ve manevi yönlerden emek vererek yıprandıkları bu süreçte tamamlandığında meslek sahibi olunma aşamasın da emeklerinin karşılığında bir değerde maaş alabilecek mi gibi baskılar oluşuyor. Tabi ki herkes bu konu üzerinde şanslı olmayabiliyor. Özel hayatlarında fedakarlık yapılarak çalıştıkları işlerde ekstra yorgunları ve yıpran sebepleri oluşabiliyor. Kimi zaman mesai saatleri dışında çalışmak yada iş mevzusunun iş saatleri dışına aktarılması durumları yaşanabiliyor.

  • Çalışmalarının ve emeklerinin gerçek anlamda karşılığını alınıyor mu?

Maaş tutar ve ücretleri kimileri devlete bağlı olarak belirlense de özel kurumlar da ise daha çok bireysel olarak belirleniyor. İnsanlar hak ettikleri maaş tutarlarını alamayabiliyor. İhtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayamamasını ve sahip olmak istediklerini geri plana atmasına sebep oluyor. Çalışma zamanların dışın da insanlar kaliteli zaman geçirerek hayatın stresini arkada bırakmak istedikleri için tatil, sinema, alışveriş ve en basit olarak bir kahve yemek istiyorlar ama aldıkları maaş temel ihtiyaçlarına kadar yeterli geliyor. Boğaz tokluğuna çalışmak terimini kavramımızı sağlar nitelikte oluyor.

Hangi alanlarda ve şartlar da olursa olsun çalışan insanlar fiziksel ve psikolojik olsa da emek saf ediyor, sabahın erken saatlerde uyanarak hasta yorgun olmasına rağmen belkide çocuğu ailesini bırakmak zorunda olarak işini başında olmayı başarıyor. Hak ettikleri miktar da maaş alarak yorgunluklarını bir nebze olsun atmalarını sağlaması gerekir. Sağlık problemleri yaşadığında karşılanacak düzeyde olması kendisi ve çocuklarının gelecekleri için yatırım yapmaları gerekiyor. Çocuklarının eğitim masrafları evinin ihtiyaçlarını karşınlanmadığı sürece çalışmanızın bir anlamı kalmıyor.

Alınan maaşlar günümüz şartlarında talep edilen düzeyde değildir. Ülkemizdeki memur kesiminden serbest olarak çalışanlara kadar kapsayan maaş tutarı toplumumuzdaki çalışanlarının temel ihtiyaçlarını karşılamaya yetecek oranda olmaktadır. Ek işler yapmanız gerekiyor ki yaşam kalitenizin yükseltmek adına. Çalışma saatlerinizin dışında bilgi ve becerinizin olduğu alanlarda yapabileceğiniz ek olarak çalışma alanlarında kazandığınız ücretlerle birikim sağlayabilirsiniz. Böyle bir olayın yaşanması iki kat yorulmak ve yıpranmak demektir. Asıl yapmış olduğunuz işin asıl işinizi titizlik ve dikkatle yapmanız adına profesyonel olarak çalışmanızı engeller. Bilginiz dahilinde çalıştığınız işlerden talep ettiğiniz ama öncelikli olarak hak ettiğiniz maaşı aldığınız takdirde mutlu ruh halinde çalışma alanına gidilir işini aksatmadan severek keyif alarak işinin başında yerini alır.


Gerçekten Maaşınız İstediğiniz Gibi mi? adlı makalemiz ile özdeşleşen, Casey Brown’un sunumuyla: “Değerinizi bilin ve isteyin” videosunu izlemenizi tavsiye ediyoruz. – (Video başladıktan sonra, ayarlar sekmesinin solundaki düğmeye basarak Türkçe alt yazılı olarak izleyebilirsiniz)


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz