Yatırımcı Arıyorum

İş Dünyasına Yeni Katılan Ürünler – Yöntemler

Yeni Nesil Ürünler

AKILLI HAVLU

Hayranlık uyandıran çalışmaların ürünleri tüketiciyi memnun etme çabasında sınır tanımıyor. Sağlıklı yaşam sağlıklı çevre anlayışını da dikkate alan akıllı şehirler, akıllı yollar, akıllı araçlar derken akıllı havlular da üretildi.

Akıllı havluyu üreten şirket araştırmalarını Japonya’da gerçekleştirmiş dünyanın en iyi havlu uzmanlarının Japonya’da bulunması ve dünyanın en iyi havlularını ürettikleri için İmabari şehrinin yolunu tutmuşlar ve akıllı havlu üretiminin başarı hikayesine giden yolun başlangıç noktasını ürün geliştirmesi için yapılan araştırma seyahati oluşturmuş.

İlk fark ettikleri detay çok yumuşak çok dayanıklı olan Japon havlularının çoğunun Sincan pamuğundan üretildiğini ve bükümlü bir örgü kullanılarak imal edildiğini fark etmek olmuş. Bu imalat biçiminin de ürüne yumuşaklık, emicilik, sağlamlık kazandırdığını gözlemlemişler.

Akıllı havlular araştırmada ki örnekleri gibi çok yumuşak çok dayanıklı olmaları dışında bakterileri algıladıklarında renk değiştiriyorlar. Üreticisi yatırımından ve satış rakamlarından oldukça memnun.

HAVA TEMİZLEME MAKİNESİ

Cihaz hakkında bilgi verenler havayı temizlediğini bu şekilde bağışıklık sistemimizin korunduğunu ve havada ki Karbon Monoksit, kirlilik, kötü kokuları yok ettiğini belirtiyorlar. Bakterileri yok etmek için özel bir teknolojinin kullanarak onları buharlaştırdığı, uzun ömürlü ve ekonomik olduğu belirtilen özellikleri arasında.

3D TASARIM

Konunun Uzmanları derinlik hissi veren üç boyutlu tasarımlarda, kolay şekil alması sebebi ile plastiğin daha çok tercih edildiğini belirtiyorlar. 3D tasarım teknolojilerinin kullanan üreticiler içinde bulunulan mekanın hareket ediyormuş hissini yaratmasını amaçlamışlar biraz çılgın olarak da tanımlıyorlar alışılmışın dışında olduğu gelişen ve geliştikçe yaşamın her alanında her üründe yerini bulan yeni tekno hayat biçimine oldukça uygun olduğu söylenebilir.

AKILLI MUTFAKLAR

Akıllı mutfakların tüm hazırlığı tamamlanmış ancak gelecek yıllarda satışa sunulacağı belirtiliyor. Tüketicinin hizmetine sunulduğu andan itibaren yemek pişirmeyi bilmemek, yemek tarifi bilmemek sorun olmaktan çıkacak. Belirtildiğine göre sütler ocakta taşmayacak.

SÜRÜCÜSÜZ OTOMOBİLLER

Yapılan araştırmalara göre sürücüsüz otomobillere Türkiye 2020-2025 yılları arasında kavuşabilecek. Kanada Araştırma kurulu ve Kanada Otomatik Araçlar Mükemmellik Merkezi’nin ortaklaşa geliştirdiği bir çalışmaya göre, trafik kazalarının azalacağı, trafikte geçirilen sürenin kısalacağı belirtilse de bu kadar çok avantajına rağmen bazı sosyal sorunlara sebep olacak mı zaman gösterecek.

EV ALETLERİ ARABADAN İDARE EDİLEBİLECEK

Otomotiv sektörü otomotiv dünyasını yeniden yapılandırma, ürün geliştirme konularında durmaksızın çalışıyor yeni üretilen arabalar ev aletlerini yönetmeye uyumlu teknolojilerle donatılmış olarak üretilecekler teknoloji her geçen gün yaşamımızı daha kolaylaştıracak daha güvenli hale getirecek yeni bir konfor sunuyor.

HAYVANCILIKTA AKILLI SENSÖRLER

Hayvanların ayağına takılı olan bir bilekliğin tüm işleri kolaylaştırdığı belirtiliyor. Yemek yerken hayvanların boynunda ki kasların çalıştığı bu şekilde hayvanların ayak bileklerinde ki sensörlerin çalıştığı bu şekilde hayvanların kayıp olmadan rahatça otladıkları ayrıca yeme içmelerin de bir azalma herhangi bir sorun olduğunda bu yöntemle rahatça takip edildikleri belirtiliyor.

AKILLI AYAKKABILAR

Japon bir mühendis tarafından tasarlanmış, led ışık yayıyor ve cep telefonundan indirilen bir program ile idare edilebiliyor ve e-posta geldiğinde ışıkla uyarabiliyormuş.

AKILLI TENCERELER

Cep telefonundan indirilen bir uygulama ile uzaktan yemek pişirme işlemi başlatılabiliyor ısısı ayarlanabiliyor ve sonlandırılabiliyor. Herkesin çalıştığı bir toplumda yaşamı kolaylaştıran bir başka teknolojik uygulama.

Teknolojinin Gelişimi

Teknolojinin geniş alanlarda uygulanır olması dolayasıyla ürün yelpazesinin gelişmesi internetin nimetleri aslında. Birbirleri ile etkileşim halinde olan cihazlar tüm yaşamımızı daha kolay ve daha konforlu hatta daha güvenli hale getirmeye devam edecekler ve internetin sağladığı hizmetler akıl almaz bir hızla yeni imkanlar sunmaya ve gelişen teknolojilerde kullanılmaya devam edecek.

Akıllı Tarım, Akıllı Enerji, Akıllı Ulaşım gibi teknolojik çalışmalar aralıksız devam ediyor her geçen gün yeni bir ürün tüketicinin hizmetine sunularak 21. Yüzyılın konforlu pratik yeni yaşam tarzını biçimlendiriyor. Gelişmeler o yönde ki yakın bir zaman içinde iş dünyasını oluşturan tüm sektörlerde dijital dönüşümün gerçekleştirilme süreci tamamlanacak. Tabii ki hiçbir şey kusursuz değildir sözü burada da geçerli yüksek teknolojilerin de getirdiği sorunlar var ve çözümünü de bulmak gerekiyor uzmanlar bu alanda da faaliyetlerini sürdürüyorlar siber güvenlik bu sebeple ağırlıkla emek verilen bir çalışma alanı.

SANAL GERÇEKLİK

Fuarlarda yerini alan sanal gerçeklik kaskları sanal ameliyat yapan doktor eğitimi, sanal uçak kullanan pilotlar vb. Üreticiler 2025 in planlarını yapmışlar getirisini ve kullanım alanlarını şimdiden hesap etmişler.


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz