Yatırımcı Arıyorum

Köpek Eğitim Merkezi Açmak

Köpek Eğitim Okulu Açmak

Zamanla çok yüksek karlar elde edebileceğiniz bir iş koludur Köpek eğitim okulu. Bununla birlikte bu alanda başarılı olmak hayli yorulmanız, ciddi zaman harcamanız ve aynı zamanda da belir bir sermayeye sahip olmanız gerekir. Köpek eğitimi uzmanlık, sabır, birikim, hayvan özellikle de köpek sevgisi ve yetenek gerektiren işler arasındadır. Köpek eğitimi alanında hiçbir şey bilmeyen birinin, bu işi yapması ve başarıya ulaşması, imkansız değilse de hayli zor olacaktır. Dolayısıyla eğer konu hakkında fikir ve deneyim sahibi değilseniz, öncelikle projeyi oluşturmadan önce, deneyimi olan birilerini projeye dahil etmenizi öneririz.

Köpek Eğitim Okulu Açmak İçin Neler Gerekir?

Öncelikle köpek eğitimi için kullanılacak geniş bir alana ihtiyaç var. Bu alanın yabani hayvanlar veya kedilerden korunmasını sağlayacak çit ve benzeri önlemlerin alınmış olması gereklidir. Aynı zamanda güneş alan ve aynı zamanda rüzgardan olabildiğince korunan bir yerde seçilmesi önemlidir. Aksi halde rüzgardan korunmak için gerekli önlemlerin alınmış olması gerekir ve bu konuda da bir ön harcamaya neden olur.

Uçan sinekler ve böcekler gibi diğer etkenlerden korunmak için de gerekli önlemler alınmalıdır. Köpeklerin eğitimi için açık bir eğitim parkuru ve yanı sıra bir de kapalı bir eğitim parkuru olması gerekir. Ayrıca açık ve kapalı alanda köpekler için oyun parklarının olması gereklidir. Köpeklerin sahiplerinin başvuracağı bir sekretarya, bekleme olasılıklarına karşı bekleme odası ve kafeterya gibi bir alan, wc ve eğitimcilerin kullanacağı duş alanları olmalıdır.

Köpeklerin eğitim ve gezinme parkurlarının toprak zemine sahip olması, köpeklerin fazla enerjilerini atabilmeleri için gerekli bir durum. Ayrıca köpeklerin yıkanması ihtiyacına karşılık, köpek yıkama bölümleri olmalıdır. Tüm bunların yanında köpeklerin yatmak için kullanması gereken, yerden en az 10 cm yukarıda olan yatma alanları ve ayrıca konaklama durumlarına karşılık, konaklayabilecekleri konforlu dinlenme alanları oluşturulmalıdır.

Gerektiğinde hızlı bir şekilde müdahale edebilecek yakınlıkta bir veterinerle anlaşma yapılması veya doğrudan bir veteriner bulundurulması da diğer bir zorunluluk.

Köpek Eğitim Okulu karlı Bir İş mi?

Bu alanda başarılı olmak için, öncelikle köpeklerin her türüyle ilgili iyi bir eğitimci olmalı veya bir eğitimciye sahip olmanız gerekir. Bu sektörde daha önce çalışmamış olmak, aynı zamanda hiç tanınmadığınız ve hiç müşteriye sahip olamadan bu işe başlayacağınız anlamına gelir. Zaman içerisinde gereken her türlü yatırım yapılıp, aynı zamanda reklam yapabilme konusunda başarılı olursanız, köpek eğitim merkezleri çok karlı bir iş haline gelebilir.

Böyle bir eğitim merkezi projesinin ve yatırım olanaklarının çok iyi araştırılması gereklidir. Örneğin eğitim merkezinin kar getiren bir işletme haline gelinceye kadar geçen süre içerisinde, köpek oteli veya köpek çiftliği gibi yan uğraşlarla da ilgilenmeniz, hem sektörün doğrudan içerisine yoğun hizmetler götürmenize ve dolayısıyla tanınmanıza yardımcı olur ve hem de işletmenin ihtiyacı olan giderlerine destek olur.

Bu konuya alternatif olarak; pet (hayvan) oteli adlı iş fikrini de incelemenizi öneriyoruz.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz