Yatırımcı Arıyorum

KOSGEB İş Planı Proje Örnekleri

Faizsiz KOSGEB kredisi almak isteyen KOSGEB kredileri veya KOBİ’ler ile girişimcilerin, kurum tarafından onaylanmış bir iş planına ihtiyacı olacaktır. KOSGEB iş planlarının örneklerini ve yeni girişimcilere yönelik bir iş planını hazırlamanın ne şekilde yapılabileceğini anlatacağız.

KOSGEB İş Planı Projesi

KOSGEB’in tüm menfaatlerden yararlanmak için iyi bir iş planı projesine sahip olması gerekir. KOSGEB, iş planı projesinde olmayan KOBİ’lere ve KOSGEB destekçilerine fayda sağlayamaz. İş planı projesi olmalı. Bildiğiniz gibi, KOSGEB yeni iş ve KOBİ açacak girişimcilere hibeler ve faizsiz kredi desteği açısından Her ikisinin de bu faydalardan yararlanmak için bir iş planı projesi hazırlaması gerekir.

KOSGEB kursları, kurslarla diyalog kurarak Girişimcilik Eğitimi sırasında KOSGEB uzmanları tarafından öğretilir.

KOSGEB İş Planı Proje Hazırlığı

KOSGEB iş planı projesinin önemini bildiğimize göre Kosgeb iş planı projesi nasıl hazırlanacak ve KOSGEB iş planı proje örneklerini sizinle paylaşacağız. KOSGEB iş planı projesinin hazırlanması için KOSGEB web sitesine kayıt yaptırmak gerekir. KOSGEB sistemine kayıtlı KOBİ’ler artık iş planı projeleri oluşturabilir.

KOSGEB iş planı ve örnekleri sizin için yarar sağlayabilir. İş planı projesi. Bu bölümler ve açıklamaları aşağıdaki gibi olmalıdır.

Genel Bilgi Yaratma: Bu bölümde, size tanıtılması gereken iş ve ortakların, işin hazırlanması ve kurulum süresinin sizden istenecektir.

Bu bölüm iki sayfadan oluşmaktadır ve kimlik bilgileri iletişim adresleri bilinen ortaklarıyla birlikte sayfaların ilk kez çalıştırılacağı yabancı diller sorulacaktır. İkinci sayfada, daha fazla işletmeyi tanımlamak için soruların sorulması gerekiyor. Sorularınız iş fikrinizdir ve vizyon ve misyon tercihiniz kısa ve uzun vadeli hedeflerinizdir. Oldukça özlem duyan sorulara cevap vermeden önce iyi araştırma yaptığınız için fayda var.

Piyasa Bilgileri ve Planları: Bu bölüm ayrıca, görüntülenen dosya kimliğinin, pazarın kapsamının ve alınmış beklenmeyen önlemlerin tanımlanması için sağlanmaktadır. Müşteri hizmetleri ve ürün tanıtımı yapılmaktadır.

Mali Plan: Üretim aşamasında maliyetlerinizi, işinizin aylık giderlerini, üretim ve satış hedeflerinizi ve ne zaman kârlı olacağınızı yazabileceğiniz bir sayfa.

KOSGEB tarafından talep edilen destek: Bilgi olarak hazırlanan iş planı projesi, KOSGEB Girişimciliği Destek Programından yararlanmaya hazırlanıyor. Bu nedenle, vakıf programı işletme giderlerine ve sabit yatırım desteğine bölünmüştür

KOSGEB İş Planı Projesi Nasıl Hazırlanır?

KOSGEB tarafından onaylanan KOSGEB iş planı projelerinin örnekleri aşağıdaki gibidir.

 • Bilgisayar hizmeti
 • Çay Bahçesi, Cafe vb.
 • Doğal gaz
 • Yemek üretimi
 • Giyim
 • Kırtasiye
 • Spor mağazası
 • Teknoloji mağazası
 • Tekstil Üretim ve Satış
 • Ticaret

Konu hakkında daha detaylı bilgi için: KOSGEB İş Planı Nasıl Hazırlanır adlı içeriği incelemenizi tavsiye ediyoruz.

İş Planı Projesi Danışmanlık Hizmeti Bedeli

Hepimiz iş planı projesinin önemini biliyoruz. 2009’da, planlanan projeleri daha sonra desteklenen sektörlerin genişletilmesi ile birleştirebilirsiniz. Bu danışmanlık firmaları, yalnızca yeni işletmeler için hizmet sunmak için değil, aynı zamanda işletme sahiplerinin KOBİ’lerindeki desteği kullanarak projeler hazırlarlar. Teklifin %100 onaylanması önerisi sunulacak programa göre gösterilmektedir.

Girişimcilik Destek Programı destek veren firmalar örnek iş planı projeleri için yaklaşık 3.000 – 10.000 TL olarak bedel isterler.

Not: KOSGEB tarafından talep edilen iş planı projesi hakkında destek almak istiyorsanız, Kobi Vadisi olarak size profesyonel hizmet vermekteyiz. Konu hakkında ayrıntılı bilgi için: KOSGEB İş Planı sayfasını inceleyebilirsiniz.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumlar(2)

 1. Cevap yaz
  ahmet yorumu:

  basit usulu bir esnafım dardayım sizden yardım talep ediyorum

  • Cevap yaz
   kobivadisi yorumu:

   Ahmet bey merhaba,

   size 2 farklı konuda destek olabiliriz:

   İşyerinize yeni yatırımcı bulma kısmında ilan verebilirsiniz.

   İşyerinize daha fazla müşteri bulmak için tedarikçi firmalar alanımıza kayıt olabilirsiniz.

   Saygılarımızla.

Yorumunuz