Yatırımcı Arıyorum

Popüler Yatırım Aracı: Ethereum

Ethereum (Eteryum) tarih 6 Ocak 2018 tarihi fiyatına baktığımızda: 1.039 Dolar seviyesinden işlem görmektedir. Bitcoinden sonra bilinen ve en çok tercih edilen 2. Coindir. Son günlerde Ripple atak yaparak marketcap değeri Ethereum (Eteryum) geçmiş olduğu görülse bile arasında ki küçük farkın en kısa zamanda Ethereum (Eteryum) kapatacağını düşünmekteyiz.

Ripple kripto para teknolojilerinin amacı olan merkeziyetsiz sistem dışında olan ve merkezi bir yönetim ve kontrolü olan dünyada milyarlarca adet bulunan bir coin olduğu için pek tavsiye etmiyoruz. Son bir ayda fiyatının aşırı artmasının arkasında da yani 20 cent’ten bugün ki kur olan 3 dolara gelmesine, arkasında merkeziyetsiz coinleri  geride bırakması istenilen, ve kontrol edilen bir coinin piyasada daha fazla söz sahibi olmasını kripto para yatırımcıları uygun bulmuyor.

Ethereum (Eteryum) Nedir ?

Blockchain merkezli, merkeziyetsiz şu an dünyada 2. Sırada bulunan, akıllı sözleşme işlevselliği ile ön plana çıkan bir coindir. Yapımcı Vitalik Buterin isimli genç bir kişidir. Kendisi Rus kökenli olduğu için Rusya da çok popüler bir coindir. Hatta Vitalik Buterin ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bir çok kez görüşmeler yapmış ve devlet olarak Ethereum (Eteryum) büyük destekleri olmuştur. Hatta Rusya şuan ülkenin kuzey bölümünde  büyük kısmı buzlar içerisinde olan dev bir mining (kripto para madenciliği) tesisi yatırımları bulunmaktadır. Bazı ülkeler kripto paraların gelecekteki değerini ve ülkeye katkılarını anlayarak büyük yatırımlar yapmaktadır.

Bunların başında Çin ve Rusya gelmektedir. Rusya Ethereum (Eteryum) ile Pazar payının büyük bir kısmını elinde tutmakta ve kontrol etmektedir. Çin ise madencilik cihazlarının üretici olduğu için, üretilen cihazların bir kısmını dünyaya satarak, arz patlaması olduğu için çok yüksek fiyatlara satmaktadır, aynı zamanda bu cihazları kendi ülkesinde madencilik yapmak üzere kullanmaktadır. Eteryum mantıksal olarak bitcoinin yapamadığı veya eksik kalan yanlarını tamamlamak için geliştirilmiştir. Sonrasında büyük bir destek almıştır.

Eteryum kurucusu Vitalik Ethereum (Eteryum) tanımlarken; bitconi altın, litecoini gümüş, Ethereum (Eteryum) ise petrol olarak tanımlamaktadır. Ethereum (Eteryum) yakıt olarak geliştirmiştir. Peki bu yakıt nedir? Bu eter denen yakıt yeni coinlerin doğması yayılmasında alt yapı oluşturuyor. Ethereum (Eteryum) bir platform olarak düşünürseniz, şuan piyasada olan bir çok yeni coin bu platformdan doğuyor. Ayrıca bu platform sayesinde kripto paraların farklı alanlarda kullanılması yayılmasında büyük etken oynuyor. Son zamanlarda kripto kedi oyunu bunun en güzel örneklerindendir. Dünya genelinde büyük bir rağbet gören bu oyun, o kadar çok talep gördü ki, Eteryum ağındaki trafiğin yavaşlamasına ve şişmesine neden oldu. Kripto Kedi oyunu hakkında bir sonra ki makalelerimiz de detaylıca değineceğiz.

Ethereum (Eteryum) madenciliği aynı bitcoin madenciliğine benzemektedir. Aradaki en büyük fark ise Ethereum (Eteryum) GPU madenciliği denen ekran kartlarıyla yapılan madencilikle çıkarılmasıdır. Ekran kartları ile yapılabilmesi sayesinde büyük donanımsal cihazlara gerek duymadan, herkes kendi evinde madencilik yapabileceği bir konumda başlamıştır. Bitcoine göre daha hızlı transfer yapılması ve daha teknolojik ve yeni bir coin olması ilk yıllarında patlama yaparak yoluna başlayan Ethereum (Eteryum) şuan 1039 dolar seviyesinde işlem görmektedir.

Ethereum (Eteryum) Fiyatı

2015 yılında yoluna 0,42 cent ile başlayan Ethereum (Eteryum) 2017 yılının başında 12 dolara ulaşmış. Bugün ise güncel kur üzerinden 1039 dolar gibi bir seviyeden işlem görmektedir. Küçük bir hesaplama ile eteryum ilk çıktığında 42 centten yatırım yapan ve o günden beri hiç satmayan birisi geçen 2 yıl içerisinde parasını yaklaşık 2000 kattan fazla değerlenmesini sağlamıştır. Ethereum (Eteryum)  ilk çıktığında 1000 Dolar para yatırmış olsaydınız, şuan 2.000.000  Dolar gibi büyük bir rakama ulaşmış olacaktınız. İşte Kripto para dünyası bunun gibi bir çok örnekte de görebileceğiniz gibi, sabit bir getiri ile değil, dünyada hiçbir yatırım aracının sunamadığı kadar yüksek oranlarda kâr almanızı sağlıyor. Her geçen gün bu tarz ani hareketler yapması, insanların kripto paralara olan merakını ve yatırımını çoğaltmaktadır.

Ethereum (Eteryum) Nasıl Alınır ?

Ethereum (Eteryum) almak için, öncelikle kripto para borsalarında hesabınız olması lazım. Ethereum ( Eteryum) isterseniz elinizde varsa bitcoin ile yada dolar ile alıp satabilirsiniz. Bazı coinleri alabilmek için elinizde bitcoin olması şart iken Ethereum (Eteryum) öyle bir şart yoktur. Yatırımlarınızı dolar üzerinden alıp satabilirsiniz. Eteryum yaygın bir kripto para olduğu için hemen hemen her borsada alım satım yapabilirsiniz. 2018 yılı içerisinde borsaları değerlendirme yaptığımızda binance borsası hem daha hızlı, hem güvenli olması, hemde bulundurduğu coinler de seçici ve iyi coinler barındırması yeni yatırımcıları büyük oranda bu sitede üye olmaktadır. Bizde yeni girecek kişilere binance borsasını tavsiye ediyoruz. Üye olmak isteyenler için bağlantı linki: www.binance.com bu adresten üye olabilirsiniz. Detaylı bilgi için makalemizin altına yorum yapabilir veya sitemizde bulunan uzmana sorun bölümünden özel sorularınızı iletebilirsiniz.

Eteryumlarınızı isterseniz, satın aldığınız borsalarda değil, kendi sitesindeki cüzdanınızda saklayabilirsiniz. Uzun vadeli yatırımcılar için borsalar yerine güvenli cüzdanlarda saklanması tavsiye edilir. Ethereum (Eteryum) classic kısa ismi etc olan coin ise, Ethereum (Eteryum) altyapısıyla geliştirilen hard fork olayı piyasaya sürülen coinlerden biridir. Yine internet ortamında bir çok yerde görebileceğiniz eteryum ve bitcoinin ismini kullanan ama eteryum ile alakası olmayan coinlerde vardır. 2017 yılında maalesef ülkemizin büyük bir kısmını yalan haberlerle kandırarak Ethereum (Eteryum) dark adında küçük bir borsada işlem gören coini bir çok insanımıza gerçek fiyatının kat kat üzerinde aldırıp, maalesef bilinçsiz ve yeni yatırımcılarımızı kandırmışlardır. Bu kişiler genelde pumpçu olarak adlandırılmaktadırlar. Kendileri tamamen sinyal veya analizlerle coin tavsiye ettiklerini söyleseler de, genelde coinin fiyatını ucuzken alıp, sonra çevresindeki ve takipçilerine aniden bu coini almalarını söyleyip, aşırı fiyat hareketinden faydalanarak, ucuzdan aldığı coini, bu kurbanlarına satan üçkağıtçı tiplere dikkat etmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Bu kişiler ellerinde olan borsalarda çıkacak coinleri size aldırabilirler, kendi ekibinin ellerinde olan coinleri size aldırmak için yalan söyleyebilirler, alakasız küçük borsalara sizi sürükleyip değeri olmayan küçük coinleri size aldırıp sonra sizi dolandırabilirler. 2017 yılı içerisinde bunun bir çok örneği gördük.

Poly coin, eteryum dark vs gibi, adı Mahmut, deniz gibi genelde network sisteminden gelen bizim ülkemizin insanları, piyasadaki bu boşluğu görüp, insanların saf duygularla, güvenini kazandırdıktan sonra bize göre insanları dolandırmaktadırlar. Coin yatırımı yapmadan önce bir çok kriter vardır. Coinin projesi, teknolojisi, fiyatı, piyasa değeri, ekibi, beklentileri, haberleri, toplantıları gibi etmenleri araştırarak, özellikle gelecek vaat eden coinler her zaman kazandırmaya devam edecektir.

Kripto Paralar konusundaki güncel bilgi ve haberler için sitemizi takip etmeye devam edin.


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz