Yatırımcı Arıyorum

Mikro Kredi Mucizesi

Mikro Kredi Nedir?

Zor zamanlarında fırsat yaratmayı bilen, dar gelirli hanımlar için hazırlanan bir kredi türü olan mikro krediler, 2003’ ten bu yana hanımlarımızın destekçisi. Küçük sermayeleri destekleyen ve çalışmak, kazanmak arzusunda olan bayanlarımızın arkasında duran mikro krediler, hanımların gelir sağlamalarını ve faaliyetlerde bulunmalarını desteklemek ve perçinlemek için varlığını sürdürmektedir.

On beş seneyi geçkin zaman içerisinde yaklaşık yüz yetmiş bin kadınımıza iş imkanı sağlayan bu küçük ölçekli kredi, fevkalade büyük işlere ve büyük başarılara vesile olmuştur. Yapılan resmi araştırmalar neticesinde bu rakamın yarısını doğu bölgemizdeki kadınların talep ve elde ettikleri gerçeği ile de karşılaşılmış ve son derece sevindirici bu durum göstermiştir ki kadınlarımız her yerde üretkenliklerini ve başarılarını göstermek arzusundadır.

Kadınlar İçin Kredi Desteği

Mevcut durumun daha iyiye doğru gitmesi ve kalkınmanın sağlanması için kadın erkek hepimizin çok çalışması ve üretmesi gerektiği bir gerçektir. Yoksulluğun tek ilacı istihdamdır. İstihdamın sağlanması ve kabul edilir bir denge yaratılabilmesi için kadınlarımızın da çalışması, üretmesi fevkalade bir artıdır. Eğer ülke olarak dünya ekonomileri arasında yerimizi alabilmek arzusunu gerçekten taşıyor isek, dünya ekonomilerinde de görüldüğü üzere kadınlarımızın çok daha aktif olmaları, kendi bütçelerine destek sağlar iken, devlet kalkınmasında da rol oynamaları önemlidir. Bu hususta mikro kredilerin değeri ve kıymeti oldukça büyüktür. Kadınlarımıza kazanç kapısı aralayan ve adeta hem ülke ekonomisine, hem kadınlarımızın bütçelerine nefes olan bu krediler, alması ve geri ödemesi diğer kredilere nazaran çok daha kolay ve makuldür.

Devlet, mevcut dernekler, iş adamlarımız ve iş kadınlarımızın da bir çoğu mikro krediler ile kadınlarımıza el uzatmakta, en imkansız, en olmaz denilen nokta da umut sağlamaktadırlar. Mikro kredileri diğer kredilerden ayıran en önemli özellik, mikro krediler daima kalkınmayı ve çalışma arzusunda olan hanımlarımızın başarmalarını esas almaktadır. Çok düşük sermayelere bile kredi verebilen mikro kredilerin ödemeleri de hanımlarımıza göre ayarlanabilmektedir.

Sadece hanımlara özel bir kredi olan mikro kredi ayrıca son derece önemli bir teşvik mekanizmasıdır. Mevcut finansal sıkıntıların bertaraf edilmesi arzusunda olan ve buna karşı verilen, iş fırsatları yaratılmasına olanak sağlayan mikro krediler, hanımlarımızın hayat tutunmalarında da büyük rol oynamaktadır. Yoksullukların azaltılması adına verilen bu kredi, vasıf yahut eğitim aranmadan, yapmak istediği işte maharetli olduğuna inanan her kadınımıza şans tanımaktadır. Herhangi bir kefalet yahut teminata istenmediği bu kredi çeşidinde dar gelirli kadınlarımızın gelir elde etmeleri esas alınmaktadır.

Mikro Kredi Almak

Bugün ülkemizde en fazla kredi Diyarbakır ve Şanlıurfa’ya verilmiş olup, her ilimizde hanımlarımıza el uzatmıştır ve uzatmaya devam etmektedir. Dar gelirli kadınlarımız, ev işleri ile alakadar olurken, kendi kazançlarını da sağlayabilmeleri adına hayata geçirilen bu kredi ile ne istediklerini artık çok daha iyi biliyor, hem kendi, hem aile bütçelerine destek sağlayabiliyorlar. Kadınlarımız böylelikle hayata çok daha fazla dahil olur iken, bu kredi ile sıfırdan başlayıp, işlerini büyüten nice kadınlarımız gibi, bir zaman sonra istihdam da sağlayabiliyorlar.

Mikro Krediyi Kimler Alabilir?

Çalışarak yoksulluğun yenilebileceği gerçeğini hatırlatan  bu krediler sadece yine yuvayı yapan dişi kuşlarımız, fedakar hanımlarımız için özel hazırlanmış bir kredi türü olup, daimi önceliği hanımlarımıza vermiştir. Bu kredi türünden beylerimiz faydalanamamaktadır. Hiç bir varlığa, ev, arsa, herhangi bir gelir gibi, sahip olmayan ve yoksulluk yaşamakta olan hanımlar öncelikli olup, onları hayata katmak ve yoksullukları azaltmak adına verilmektedir. Ayrıca yine dar gelirli bir kaç hanımefendi bir araya gelerek, bir iş fikri ile mikro kredi için başvurabilmekteler. Bu da fevkalade bir avantaj olarak yine hanımlarımıza sunulmaktadır.

Bu noktada tek şart başvuran hanımefendiler arasında kan bağı yani akrabalık bulunmamasıdır. Burada yine yoksul kişinin beyanı hariç hiç bir evrak yahut teminat istenmemektedir. En az 500 TL, en fazla 5.000 TL olmak üzere başvurabileceğiniz mikro kredi bir yıl vadeli olmak üzere fevkalade uygun ödeme koşulları ile de kolaylık sunmakta. Dar gelirli kadınlarımızı güçlendirecek ve ülke ekonomisine de katkı sağlayacak bu muazzam strateji ile iş fikri olan tüm yoksul kadınlarımızın kazanç elde etmesi ve böylelikle yoksulluğun azaltılması planlanmaktadır. Bu kadınlarımızın olduğu kadar ülke menfaatlerini de esas almış bir kredi türü, çalışmadır.


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz