Yatırımcı Arıyorum

Motivasyonda Kuantum Teknolojisi

İş Hayatında Kuantum Çekirdek İnanç Felsefesi

İş dünyasında motivasyon, her yeni güne başlarken ve günü bitirirken edinilmesi gereken ruh halidir. Öyle ki; alışkanlığa dönüştürülmesi ve zamanla mental bir teknolojiye dönüştürülmesi gereklidir. İş yaşamında başarılı olmanın minik ve fakat mucizevi yöntemi motivasyon, tüm sektörler, iş alanları ve kariyerinizde başarılı olmanın en temel unsurudur.

Uzun yıllardır pek çok toplum tarafından benimsenen pozitif düşünce gücü ve kuantum çekirdek inanç felsefesi, global markaların başarı sırlarından biridir. Peki istikrarlı motivasyon başarısı nasıl sağlanır? Motivasyon zihinsel bir senkronizasyona nasıl dönüştürülür?

İş Dünyasında Motivasyon İçin Çekim Gücü

Uluslararası arenada büyük hacme sahip olan marka ve firmalar, kuruluş amaçları ve vizyonlarını ilk adımda belirleyen ve adım adım hedefe erişen şirketlerdir. Kısa sürede zirvenin sahibi olmak, sektörün en iyisi olmak ve marka başarısını sürdürmek, şirket yapısına ve marka motivasyonuna bağlıdır.

Dünya çapında şirketlerin kurucu veya kurucularını araştırdığınızda, temel hedeflerini ve ticari başarılarını gözlemlediğinizde, çekirdek yapının inanç olduğunu fark edebilirsiniz. Kuantum fiziğinden farklı olarak kişisel yaşam ve farkındalık formlarında benimsenen kuantum düşünce gücü, global şirketlerin merkezindedir.

Mutlak başarı inancını benimseyen markalar, her bir departman, her çalışan ve şirketin temel vizyonunda motivasyonu öncelikli olarak ilke edinir. Bireysel olarak başarı sağlamanın ve iş dünyasında hedeflenen konumda olmanın temeli, otomatik motivasyon edinimidir.

İş Hayatında Motivasyona Sahip Kariyer Yolculuğu

İlk adım ve her adımda motivasyon ile hareket edildiği sürece, kariyer hedefinize daima en kısa sürede erişebilirsiniz. İnsan zihninde pozitif düşünce mekanizmasını çalıştıran hücreler ve bedene bu temelde hormon salınımı yapan motivasyon, bireylerin daima başarmasına olanak sağlar. Geçmişten günümüze bir klasik olan ‘’Başlamak bitirmenin yarısıdır’’ sözü, kariyer planınıza pozitif düşüncelerle başlamanın gerçek bir başarı olduğunu özetler.

Kişisel motivasyon telkinleri her yeni güne başlarken ve iş yaşamının kısa molalarında mutlaka uygulanması gereklidir. Değerli bir başlangıç yapmak, kariyer stratejisi belirlemek ve hedef doğrultusunda ilerlemek, muazzam yapı taşlarınızın kolaylıkla inşa edilmesini sağlar.

Kurumsal motivasyon ise, kapsamlı kuruluş ve şirketlerin özen gösterdiği etkinlikler arasındadır. Günümüz şirketlerinden özellikle global alanda faaliyet gösterenler, kurumsal başarının daha yüksek şekilde elde edilmesi için motivasyon artırıcı tekniklerle çalışanlarını desteklemektedir. Hem çalışanlar hem kurumlar için daima başarılı sonuçlar veren pozitif faktörlerdir. Para Her Zaman Sebep Olmamalı

İşyerinde Motivasyon Senkronu Nasıl Yapılır?

Bir düşünceyi benimsemek ve o forma bürünmek, senkronize olmanın en kolay yöntemidir. Teknolojik cihazlar senkronizasyonun ne denli kolay ve hayatı kolaylaştırıcı olduğuna bir örnektir. Kişisel motivasyon ve mental senkronizasyon ise zamanla oluşabilen ve pozitif düşüncenin otomatik olarak edinilmesini sağlayan taktiklerdir.

Bilimsel olarak her düşünce, davranış ve alışkanlığın edinilmesi 21 gün sürer. Çalışma ve iş yaşamınızda kendinizi motive etmeniz, zamanla otomatikmen oluşmasına katkı sağlar. Yaklaşık 3 hafta içinde tamamen motive ve mental senkronizasyonu kendiliğinden sağlanan düşünce sistemine sahip olabilirsiniz.

Pozitif inanç veya motivasyon olarak nitelendirdiğimiz yapıcı etkiler, sadece bir düşünce ve ruh hali olarak değil bedenin ürettiği salgılar ile gerçek bir senkronizasyona dönüşür. Yerel bir firmadan uluslararası bir holdinge dönüşen şirketler, sektör öncüleri ve pozitif düşünce gücünü benimseyerek dünya çapında ticari başarı kazanan kişilerin biyografilerini incelemek, siz bu konuda motive edecektir.

Zafer aslında sadece azimle değil, motivasyonla da kolay ve rahat şekilde elde edilebilir.

İş Hayatında Motivasyon İçin Doping Yöntemi

Öğle Arası Enerji Dopingi

Özellikle kurumsal şirketlerde, kalabalık kamu kuruluşlarında çalışanlar için günün belirli saatlerinde enerji tazelemek gereklidir. İş yoğunluğu, sektörlere ve iş alanlarına göre stres faktörleri veya kariyer hedefleri, çalışma temposunun yavaşlamasına neden olabilir.

Öğle arası molalarda enerjinizi tazelemek, kendinizi motive etmek ve kendinize özel 5-10 dakikanızı ayırmak, iş yaşamınızda daha başarılı olmanızı sağlar. Zihnin dinlendirilmesi ve gülümseme egzersizleri yapmak yahut keyifle bir fincan kahveyi yudumlamak, kişisel motivasyon teknikleri arasındadır.

Kurumsal başarıya odaklanan şirketlerinde, ticari ve global başarıyı elde etmeleri için çalışan motivasyonunu düzenli aralıklarla tazelemesi gereklidir. Sıkıcı şirket yemekleri ve toplantılarından ziyade motivasyon etkinlikleri, açık hava organizasyonları veya iş gününün herhangi bir anında ekstra molalar, organizasyonlar sunması daha yüksek başarılar getirir.

Her işi başarmanın minimal ve maksimal boyutlardaki en önemli faktörü, motivasyondur. Özenle ve daima motive olun.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz