Pet Shop Açmak İster Misiniz?

Petshop Dükkanı Açmak

Mütevazi bir bütçe ile keyifle yapacağınız bir iş istiyorsanız ve hayvanları da seviyorsanız Pet Shop doğru bir seçenek olabilir. Bulunacağınız bölge ve dükkânın durumuna göre fiyatlar değişse de genel olarak 50.000 ile 250.000 tl arasında değişen sermaye ile böyle bir işletme açabilirsiniz.

Canlıların sorumluluğunu almak tabi ki çok önemli bir iş, ancak hayvanları seven onlarla ilgilenmekten hoşlanan kimselerin böyle bir iş girişiminde bulunması mümkün. Kedi, köpek, kuş, balık gibi hayvanların bulunacakları alanlar oluşturulduktan sonra hayvanlar için gerekli olan mama, tasma, yuvalık taşıma çantaları, ayaklıklar, vitaminler gibi daha pek çok ürün grubunu tasnif edip sergileyeceğiniz alanları dükkânınız da dizayn etmelisiniz.

Satışa sunulan hayvanlarınızın beslenmeleri, günlük bakımları az ya da çok maliyet kalemlerinize yansıyacak giderler kapsamında bulunduğundan hesaplarınızı yaparken bu detayları da atlamamalısınız.

Eğitim Almak

Daha önce hayvan bakımı konusunda bir eğitim almadıysanız günümüzde bu eğitimleri veren meslek kuruluşlarından birine kayıt olarak kendinizi daha fazla geliştirebilirsiniz. Pet Hayvanları Kursunda kedi ve köpeklerin bakımı, kedi ve köpeklerin beslenmesi hakkında bilinmesi gerekenler, hayvan eğitimi hakkında bilgi sahibi olursunuz.

Not: Bu sektörde yeni bir iş kurmaya karar verdiyseniz, Kobi Vadisi editörleri tarafından hazırlanan petshop iş planı içeriğini incelemenizi öneriyoruz.

Bu tür kurslara katılabilmek için ilkokul mezunu olmak ve bedensel sağlığınızın bu işleri yapmaya engel olmayacak güçte olması yeterli kriterler. Kurs eğitimi sonunda elde edeceğiniz sertifika, Millî Eğitim Bakanlığı onaylı olacağından her yerde geçerli olacaktır. Belediyelerin de ücretsiz hayvan bakımı üzerine kursları oluyor yaklaşık 60 saat süren eğitim sonunda belgenizi alabiliyorsunuz.

İşyeri açmak için emek ve para harcayacak bazı riskleri göze alacaksınız vereceğiniz emek ve paranın karşılığını alabilmek, risklerinizi en aza indirebilmek için işiniz ile ilgili yapılması gereken tüm işleri planlamanız, yapmanız gereken ve bilmeniz gereken ne varsa hepsini özenle yerine getirmeniz başarı şansınızı yükseltecek beklediğiniz kazanca ulaşmanızı kolaylaştıracaktır.Hayvan Bakımı

Canlı hayvan satıcısı olacaksınız onların sağlığı önemli olduğu için ve siz onları satıp gelir elde edeceğiniz için her iki durumu da göz önünde bulundurarak hayvan bakımı ve sağlığının korunması hakkında bilgi sahibi olmanız şart. Hem onları kaybetmek üzücü hem de sizin zarar etmeniz demek bu nedenle mutlaka Belediyelerin açtığı ücretsiz kurslara katılarak belgenizi alın.

Hayvan bakımı ve sağlığının korunması konusunda bilgili ve yetkin biri olarak artık işiniz ile ilgili adımların atılması faaliyetlerine başlayabilirsiniz. Belediyeden nasıl konumda nasıl bir dükkânda faaliyet göstermeniz gerektiği, dükkânda hangi araç ve gereçlerin bulunması gerektiği bilgilerini edinerek dükkân arayışınıza başlayabilirsiniz.

Arzu ederseniz pet shop işyerinizin içinde, hayvan oteli de sağlayarak çok ciddi kar marjı sağlayabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi: Hayvan oteli açmak.

Gerekli Belgeler

Resmî işlemler için gereken belgelerin neler olduğunu da öğrenerek bir taraftan bu hazırlıkları da yürütmelisiniz. Ön bilgi olarak burada sizin için gereken belgeleri sıralasak da siz kesin olan bilgiyi Belediyeden alacaksınız, zira işin türüne göre talep edilen belgelerde değişebiliyor.

 • Başvuru Dilekçesi
 • İş yeri krokisi
 • Oda kayıt belgesi
 • İtfaiye raporu
 • Bina izni
 • Tapu veya kontrat
 • Vergi dairesi kaydı
 • Vergi levhası

Muhasebeci edinmeniz de önemli mesleğinde yetkin olduğuna inandığınız güvendiğiniz bir muhasebeci ile işlemlerinizi çok daha hızlı gerçekleştirebilirsiniz. İş yeriniz için seçeceğiniz konumun ilk özelliklerinden biri kolay ulaşılabilir olmasıdır. İnsanlar dükkânı görebilmeli, farkına varabilmeliler.

Tanıtım Yapmak

Kolay erişilebilir bir konumda işyerinizi faaliyete geçirmiş olsanız da hayvan severlere sesinizi duyurabilmeniz için günümüz koşullarında bu özellik yeterli değil internetin olanaklarını mutlaka kullanın, sosyal medyada kendinizi tanıtın ve sosyal medya üzerinden satış yapma seçeneklerini de dikkate alın.

Reklamınızı yapmak için internet ortamı son derece cazip ülkemizde interneti kullanmayan, sosyal ortamları ziyaret etmeyen nerede ise yok gibi bu konuda dünyada ikinci, Avrupa’da Birinci sırada yer alıyor Türkiye. İnternet ortamında yapacağınız reklamlar hem daha ucuz hem daha etin olacaktır.

El ilanları da cazip ve ekonomik reklam yollarından biridir internet ortamını kullansanız da el ilanlarını çevrenize dağıtın pek çok işletme bu reklamlardan çok fayda gördüğünü belirtmektedir. Sosyal medyada bir başka çabanız hayvan severlere ulaşmak olacaktır sosyal medyayı ticari amaçla nasıl kullanacağınız konusunda kendinizi eğitmenizi öneririz şayet yeterli bilgi donanımına sahip değilseniz.

İşinizde başarılı olmanız öncelikle sattığınız hayvanlar hakkında her şeyi bilmeniz ve alıcısını da bilgilendirmeniz ve yönlendirmenize bağlıdır. Satın aldığı hayvanı sağlıklı biçimde bakabilen ve hayatta tutabilen tüketici, gerek duyduğu bilgilere sizinle iletişim kurarak ulaşabilen tüketici sizden memnun kalacak, yakınlarına da önerecek ve gerekli olan diğer ihtiyaçlarını da sizden temin edecektir.


şirket kurmak

kobi vadisi

Yorumlar(3)

 1. Cevap yaz
  Seyit yorumu:

  Ben açmayı düşünüyorum ama hic kimse bilgi vermiyor acmak icin gerekli belgeleri soryorum herkes kacamak cevap veriyor önemli ve gerkli belgelri bir ogrenemedim gitti

  • Cevap yaz
   kobivadisi yorumu:

   Merhaba, bu alanda daha detaylı bilgiye erişmek için Kobi Vadisi tarafından sunulan petshop iş planı içeriğine erişebilirsiniz.

 2. Cevap yaz
  Semra Cengiz yorumu:

  Evcil hayvan konusunda bilgim var kuş kedi köpek tavuk tavşan ördek bakım ve tedavi bilgilerine sahibim hayalim inşallah birgün dükkanım olur küçük dostlarım olsun ?

Yorumunuz
Yeni Bayilikler

bayilik veren firmalar

Yeni İş Planları

iş planları
sponsor arıyorum
"Kobi Vadisi; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Bu sebeple içeriklere yapılan yorumları araştırma yükümlülüğü yoktur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz yorumları iletişim sayfasından bildirebilirsiniz."
Burada yer alan; blog, bilgi, içerik ve yorumlar yatırım tavsiyesi değildir.
google news icon
Google News üzerinden bizi takip ederek, en yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz

Pet Shop Açmak İster Misiniz?

okuma süresi: 3 dk
3