Yatırımcı Arıyorum

Sanal Asistanlık İşi Yapmak

Sanal Asistanlık ile Para Kazanmak

Günümüz iş dünyasına göz gezdirdiğimizde her geçen gün birçok meslek adını listelere yazdırmayı başarıyor. Eski zamanlarda sadece ekmek kapısı olarak nitelendirilen alanların ötesine geçişler çok zor oluyordu. O zamanlardan günümüze kadar birçok değişim söz konusu oldu. Farklı sektörler, farklı iş alanları ve daha birçok gelişen gruplar ve alanlar göz önüne geliyor.

Eskiye oranla artık bilgi erişimi daha da göz önünde olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Teknolojinin gelişimi sayesinde para kazanmanın daha da kolay ve basit olduğu anlaşılıyor. Akıllara para kazanmak ile ilgili bir yöntem gelmese bile diğer insanların bulmuş olduğu fikirlerden yola çıkarak para kazanabiliyor ve ek gelir elde edilebiliyor. Son teknoloji ve de gelişmeler söz konusu olduğunda, ortaya yeni bir meslek ve iş imkânı doğdu. Sanal asistanlık olarak günümüze meslek olarak edinmiş bu alan, çeşitli şekillerde para kazanma imkânını bizlere sunuyor.

Sanal Asistanlık ve Yöntemleri

Öncelikle bu para kazanma yolu için araştırılması gereken birkaç durum ortaya çıkıyor. Sanal asistanlık, yöneticilerin ya da sekreterlerin işlerini sanal ortamda yapan kişilere denir. Genel olarak yurtdışında oldukça popüler bir meslek grubu haline gelen sanal asistanlık, ülkemize yavaşça yaygınlaşmaya başlıyor. Bu mesleğin avantajından yararlanmak isteyen bireyler sanal asistanlığa doğru çalışmalar başlatmış olup, çeşitli adımları atmaya başlıyorlar. Bu mesleğin oldukça fazla avantajı mevcuttur.

İşveren açısından ele alınırsa, sanal asistanlık sayesinde ofis masraflarından kurtularak ve sanal asistan konusunda daha az bütçe ayırarak tasarruf yapmış oluyor. Bu durum sanal asistanlar açısından düşünülecek olursa, bireyler istedikleri zaman ve dışarıda özgürce çalışmalarına devam edebiliyor ve diledikleri zaman evlerinde çalışabilme özgürlüğünü ellerinde bulunduruyorlar. Sadece bu avantajla kalmıyor. Sanal asistanlar diledikleri başka işveren ve de şirketler anlaşma içerisine girerek daha da fazla ek gelir elde edebiliyorlar. Sanal Asistan Nedir?

Sanal Asistan Olabilmek

Sanal asistanlık yapacak bir birey için kazanç kapısı oldukça fazladır. Birey yaşadığı evin herhangi bir odasını ofise çevirerek istediği şekilde çalışmalar yürütüp, istediği şekilde yaşayabiliyor. Sanal asistan olabilmek için herhangi bir eğitim almanız gerekli değildir. Bireyin bir önceki mesleği sekreterlik ya da asistanlık ise, rahatça sanal asistan ile para kazanarak ya da ek bir gelir elde ederek yaşamına devam edebiliyor. Bazı işverenler sanal asistanlık için dört yıllık üniversite diploması isterken, bazı işverenler ise iki yıllık üniversite diploması ile kişileri bünyesine katabiliyor.

Bu meslek grubunu seçen kişinin yapması ve araştırması gereken bazı püf noktalar oluşuyor. Sanal asistanlık yapılabilmesi için öncelikle bilgisayar kullanımının iyi derecede olması gereklidir. Bilgisayar içerisindeki ofis programlarına hakim olmalı ve hızlı bir şekilde klavye kullanılması gerekiyor. Genel anlamda şirket içerisinde nasıl raporlar hazırlanıyor ise sanal asistanlık mesleğinde de rapor hazırlamalı ve bireyin kendisine güvenmesi gereklidir. Kişinin iletişim konusunda iyi derece olması gereklidir.

Kısaca özetlemek gerekirse yönetici asistan olarak bilenen şirket pozisyonunda birey nasıl bir durumdaysa, sanal asistanlık konularında da bu durumda olması gerekiyor. Bazı şirket sahipleri ya da yöneticiler onlar için görüşmeler ayarlamak ya da bazı ürünlerin araştırmalarını isteyebilir. Yöneticinin evine gelen faturalar ile ilgilenmenizi ya da uçak bileti almanız gibi durumları siz sanal asistanlar ile ihtiyaçlarını giderebilirler. Genel olarak sanal asistanlık bu gibi durumlardan meydana gelerek iş alanı oluşturuyor. Sanal Asistan Girişimcilik

Sanal Asistanlık Yapmak

Bu meslek grubu ile gelir elde etmek düşünülenin aksine oldukça basit yöntemlerden geçiyor. Sanal asistan olabilmek için kendinize güvenmeniz ya da bilgisayar bilginizin olması ilk etap için yeterli görülüyor.  Gelişen teknoloji sayesinde günümüze kadar gelen sanal asistanlık, ek gelir konusunda oldukça başarılı bir hal alıyor. Bu meslek grubunda en düşün net maaş 1000 TL olarak gözlemleniyor. Normal bir sanal asistan olarak çalışan bir birey aylık 1000 TL kazanabiliyor. Kişi istediği yer ve mekân içerisinde çalışarak günde 3 ya da 4 saat yöneticinin vermiş olduğu işleri halledebiliyor. Geriye kalan zaman içerisinde istediği şekilde yaşamına devam edebiliyor. Sanal asistanların çoğu bir yöneticiye bağımlı kalmıyor. Günde 3-4 saat çalışma şekli ile birçok yönetici ve şirket sahibi ile anlaşarak gelirini birkaç katına çıkarabiliyor.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorum(1)

  1. Cevap yaz
    Kerem Can Yılmaz yorumu:

    Nasıl Çalışabiliriz Sanal Asistan Olarak?

Yorumunuz