Yatırımcı Arıyorum

Satış Ortaklığı Yaparak Para Kazanmak

Satış Ortaklığı Nedir?

Son zamanlarda elektronik ticaretin artmasıyla birlikte bazı satış sistemleri ortaya çıktı. Bunların arasında bulunan ve sürekli gelişmekte olan sistem ise satış ortaklığı sistemidir.

Satış ortaklığı, belirlemiş olduğunuz firmanın ürünlerini sosyal medya aracılığıyla veya internet siteniz aracılığıyla satarak satmış olduğunuz ürün başına komisyon almanıza denir.

Konu hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için: Satış Ortaklığı Nedir sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Satış Ortaklığı İçin Belge veya İzin Gerekiyor mu?

Satış ortaklığı için herhangi bir belge veya izin gerekmemektedir. Belirtecek olduğumuz aşamalar dışında herhangi bir harcama yapmamış olacaksınız. Satış ortaklığının en büyük avantajlarından biri ise diğer e-Ticaret siteleri satmış oldukları ürünler için vergi ve ürün temini için ücret öderken siz sadece reklam giderleri ile meşgul olacaksınız.

Satış Ortaklığı Nasıl Yapılır, Sermaye Gerekir mi?

Satış ortaklığı sistemi ile çalışan e-ticaret sitelerini internet üzerinden kolayca bulabilirsiniz. Bazı firmalar bu sistem için ücret isterken büyük bir çoğunluğu satış ortaklığı hizmetini ücretsiz olarak sunmaktadır. Hangi kategori için satış yapmak istediğinizi kararlaştırdıktan sonra yapmanız gereken tek şey, Google üzerinden belirmiş olduğunuz kategorinin adını yazarak satış ortaklığı hizmeti sunan e-ticaret sitelerini araştırmak ve bunun dahilinde onlarla bu sistem için görüşme yapmanız gerekmektedir.

Satış ortaklığında gereken sermaye miktarı, yeni bir e-ticaret platformu kurmaktan çok daha düşük bir maliyet çıkarmaktadır.

Bu maliyetlerin içerisinde kurmanız gereken internet siteniz için bir alan adı (domain) satın almanız ve bu interneti sitenizi barındırmanız gereken bir sunucu (hosting) satın almanız gerekmektedir. Alan adı ve sunucunuzu satın aldıktan sonra yapmanız gereken internet siteniz için bir tema belirlemek ve internet sitenizi aktif hala getirmektir. Bu internet sitenizin temasını seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır. Bunlar; e-ticarete uygun ve ürün girişi yaparken yönetim paneli kısmında sizlere zorluk çıkarmayacak temalar olması size kolaylık sağlayacaktır.

Site kurulumundan sonra belirlemiş olduğunuz isim ile sosyal medya hesaplarını kurmanız gerekmektedir. Sosyal medyada e-ticaret satışlarının önderi oIan Instagram, sizleri bir adım öne çıkaracaktır. Instagram dışında Twitter hesabı kurmanız satışlarınıza artı bir değer katacaktır.

Sosyal medya hesaplarının kurulumu ve ayarlamalarından sonra yapılması gereken aşama hesabınızı büyütmek olacaktır. Bu hesap büyütme işlemini de rakip sayfaların kullanıcılarını takip ederek, sizi takip eden kişilerin takibine geri dönüş sağlayarak yapmanız gerekmektedir. Takipçi işlemini yaparken aynı zamanda ürünlerinizi de paylaşmayı ve bu paylaşımları doğru zamanda yapmaya dikkat edin.

Belirli bir sayıya ulaştıktan sonra mizah, film vb. sayfalara reklam vermeniz veya fenomen kişiler ile iş birliği yapmanız satışlarınızı arttıracaktır. Ortalama bir fenomen kişinin veya fenomen bir sayfanın belirlemiş olduğu reklam ücreti 50-500 TL arasında değişiklik göstermektedir. İlk aşamalar için fenomen sayfalara ilgi göstermeniz sizi bütçe açısından zorlamayacaktır. Bu sayfaların reklam ücretleri ise 50-150 TL arasında değişmektedir.

Satış Ortaklığı Yaparak Ne Kadar Para Kazanılabilir?

Satış ortaklığı yapmak isteyen kişiler genellikle butik mağazalar ile iletişime geçmektedir. Bu butik mağazaların ürün kategorilerinde ise tişört, sweatshirt, pantolon, küpe, gözlük, cüzdan vb. ürünler bulunmaktadır. Bu ürünlerin genellikle komisyon oranları %15-30 arası değişmektedir. Butik ürünleri dışında bulunan ürünlerin komisyon oranları ise artış gösterebilmektedir. Butik ürünlerde satmış olduğunuz ürün başına 5-15 lira arasında kazanç sağlayabilirsiniz.

Belirtmiş olduğumuz aşamaları güzel bir analiz yoluyla sürükleyici hale getirmeniz durumunda günde 5-20 arası kargoyu kendi adınıza çıkartabilirsiniz. Bir günde 12 adet ürün siparişi aldığınızda ve bu ürünlerden 7 lira komisyon aldığınızda günlük kazanmış olduğunuz ücret 85 TL gibi bir ücrete kadar yükselmektedir.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumunuz