Yatırımcı Arıyorum

Simit Dükkanı Açma İş Fikri

Simitçi Açmak

Geleneksel Türk atıştırmalık yiyeceği simit, Yediden Yetmişe tüm Türkiye insanının severek tükettiği ucuz ve lezzetli bir tattır. Yakın bir zamana dek sokak satıcıları tarafından her köşe başında, pazarlarda satışa sunulan geleneksel gıdamız, Avrupa uyum süreçleri sebebi ile sokaklardan ve açıkta satılmaktan daha hijyenik koşullarda tüketilmesini sağlayan dükkânlara taşındı.

Tabi ki yasal düzenlemelerden hemen sonra ilk girişimde bulunanlar her sektörde olduğu gibi ciddi rakamlarda kazançlar elde ederek şirketleştiler, yurt dışı ortaklıklarla uluslararası pazarlara açılarak simidimizi farklı kültürlere sundular. Sektörde markalaşmayı başaran şirketler Franchising vererek büyümelerini sürdürürken kurumsallaşan, simit sektörüne bayilik alarak girişimci olan firmalar da yurt dışına kadar uzanan büyüme gerçekleştirerek büyük kazançlar elde ettiler ve bu markalar halen başarı ile varlıklarını sürdürüyorlar.

Türkiye’de Simit Sektörü

Pazarın durumuna, simidin tüketim taleplerine baktığımızda Türk insanının bu gıdayı daima tüketeceğini büyük bir güvenle söyleyebiliyoruz Türk toplumunda hakkında kesin olarak konuşabileceğimiz birkaç üründen biri simit. Nerede satılırsa satılsın halk simidi tüketecektir. Pazarın durumuna baktıktan sonra kazanç durumunun ne olduğu incelendiğinde kaynaklar, kazancın yüksek olduğunu söylüyor. Bugün pek çok simit markası Franchising veriyor kendi markanızı yaratmak yerine mevcut markalardan biri ile kolayca bu sektörde varlık göstermeye, ciddi kazançlar elde etmeye başlayabilirsiniz.

BAŞARI ÖYKÜSÜ

Sizler için pek çok simit satıcısı ve simit imalâtçısı ile görüştük. Simit satmak, müşterisi her daim olan bir iş, otobüs duraklarına yakın yerlerde, dershane okul gibi öğrencilerin olduğu bölgelerde, kalabalık çarşılarda ister seyyar araba ile ister dükkân sahibi olarak simit satarak para kazanmanız mümkün diyorlar. Simit sektöründe kendi markasını oluşturmuş üç erkek kardeş üniversiteyi bitirdikten sonra okul civarında küçük bir simit dükkânı açarlar. Bir süre sonra işlerin oldukça iyi gittiğini fark edince kendileri imal etmeye karar verirler. Bugün Üç kardeş Üç ayrı mağazada kendi imalatları olan simit ürünlerini hem kendileri satıyorlar hem de şehirdeki diğer simit satıcılarına pazarlıyorlar.

İster bağımsız ister bir markanın bayisi olarak faaliyet gösterin bu sektörde para kazanmanız için fırsat ve olanaklar mevcut. Günümüz yaşam koşullarına uygun kaliteli ve şık bir mekân ise aklınızda olan, Bayilik almanızın daha ekonomik olacağını söyleyebiliriz. Tasarımı, dekorasyonu, isim çalışması, en lezzetli ve hijyenik üretici bulunması fiyat anlaşması ya da imalat işine de girilmesi çok ciddi zaman ve etüt çalışması gerektirecektir.

Simit Bayiliği Almak

Simit bayiliği veren firma araştırması yapmak bütçenize en uygun firma ile iş birliğine giderek tüm bu yükleri tek başınıza üstlenmekten kurtulmak daha cazip görünüyor. Böylece sektörde hemen yer edinebilir kalite güvencesi, çalışma sistemleri personel istihdamı ve personel eğitimi gibi konularda sektörde çoktan deneyim kazanmış profesyonel çözüm ortağınızdan yardım alabilir, daha düşük risk ile daha yüksek kazanç elde etme şansınızı yükseltebilirsiniz. Dükkân arama faaliyetiniz, nasıl bir mekân olması gerektiği hangi bölgenin daha uygun olacağı içeride nasıl bir tasarım ve dekorasyon olması gerektiği gıdaların temiz ve taze olarak nasıl korunacağına dair teknik bilgi ve uygulamalar hakkında bilgi sahibi olduğunuzda anlamlı bir çabaya dönüşecektir.

Bayi olduğunuzda tüm bu soruların cevapları çözüm ortağınız tarafından elinize hazır olarak verilecek, uygulanan sistem size aynen aktarılacak ve gerekli eğitimleri ana firmanızdan alabileceksiniz. Franchising olmak iş yaşamınızı inanılmaz derecede kolaylaştıracak gibi görünüyor. Yasal prosedürler konusunda yine fazla zorluk çekmeden bayisi olduğunuz firmanın bilgilerinden yararlanabilirsiniz.

Bu sektöre iş kurmaya kararlıysanız, Kobi Vadisi internet sitesinde bulunan simit bayiliği veren firmaları araştırmaya başlayabilirsiniz.

simit dükkanı açma iş fikri

Belediye ve vergi dairelerini önce dolaşmak beklenen kriterleri, istenen belgeleri tam ve doğru olarak öğrenmek bağımsız çalışsanız da bayi olsanız da bilmeniz de fayda bulunan faaliyetlerdir. İyi bir muhasebeci edinmeniz de ilk etapta yapmanız gereken işlemlerden. Esnaf odası başkanının basında yer alan açıklamalarında sokakta simit satan birinin dahi günde 1.000 TL kazanç elde edebildiği fakat bulunulan bölgeye göre Belediyeye aylık ödenmesi gereken belirli miktarlarda ödemelerin bulunduğu bilgisi yer alıyor. Kâr oranının bir hayli yüksek olduğu belirtilen simit sektöründe faaliyet göstermek için araştırmalarınıza hemen başlayın.

Sektörde büyüyen, kazancı her geçen gün artan, uluslararası pazarlarda faaliyet gösteren o firmalardan biri de neden siz olmayasınız?kobi vadisi
Abone Ol
Bildirim Alın
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments