Yeni Bir İş Kolu: Edebiyat ve Kafe Bir Arada

Edebiyat Kafe

Yeni iş kolları arasında oldukça dikkat çekici bir alternatif daha bulunmakta. Özellikle gençlerin ve kitap severlerin müptela olacağı bir alternatif bu. Edebiyat ve kafe bir arada. Yeni yeni hayatımıza giren ancak oldukça tutulan bu iş kolu sizi ayrıca okur yazar dostlarla da tanıştıracaktır. İçeriği ile insanı sımsıcak bir atmosfer ile yakalayan bu mekan misafirlerinizi evinde gibi hissettirecek, bir daha gelmek için sabırsızlandıracaktır.

Ürün ve Hizmet Gamı

İkramların zenginliği ile tercih edilen bir kafe olmakla beraber, kütüphanesi ve satılık kitapları ile de huzur veren bir kitapçı dükkanı ayrıca. Kahvelerini yudumlayan müşterilerinizin aldıkları bir kitabı okumaya başlamanın da keyfine varacakları dostane bir mekan. Türk ve dünya edebiyatından en yeni isimleri, en eski kitapları, muhtelif basımları yanı sıra, en lezzetli muffinler, kekler ve pastalar, atıştırmalıkları ile zamanın nasıl geçtiğini unutturan bir yer. Kafka’ nın Şato’ su, Kazancakis’ in Zorba’ sı yahut Tanpınar’ ın Saatleri Ayarlama Enstitüsü’ nü bulabilirken, yeni çıkanları ve en çok satanları da görebilecekleri zengin bir yer. Kitap severlerin bildiği bir cümledir. Bir gün bir kitap okudum ve bütün hayatım değişti sözünü belki de bir gün bir mekana gittim ve diye devam ederek sizin kafeniz için söyleyecekler. Mesela Küçük Prens kitabı felsefe kitabı mıdır yoksa bir çocuk kitabı mı diye kafa yoranların, en seçkin müşterilerin adresi olacak bir kafe. Misafirlerinizin ortak dili olan bir mekan. Taze çay ve pasta kokularının kitap kokuları ile karıştığı, ziyaret eden misafirlerinizi hayal gücüne teşvik eden fevkalade bir yer.

Farklı İş Fikri

Eğer iş açmak ve kendi işinizi kurmak için bir fikir arıyor, kitapları ve insanları da çok seviyor iseniz bu iş kolunu mutlaka düşünmelisiniz. İstemek başarının yarısı değil, neredeyse tamamıdır. Asıl olan bu işi gerçekten istemektir. Önemli olan bir amaca inanmak ve azimle bu amaca yürümektir. Evvela bir menü fizibilitesi ve açacağınız semti seçmek ile kolları sıvayabilirsiniz. Akabinde karar verdiyseniz belediye ile ilgili prosedürleri tamamlayabilirsiniz. Kafenizin tadilatı ve dekorasyonuna başlayabilirsiniz. Burası farklı bir kafe olacağı için çalışacak olan personelinizin de buna uygun ve kalifiyeli olması önemli bir detaydır. Kahve ve kafe danışmanların da da arzu ederseniz fikir ve destek alabilirsiniz. Dekorasyonunuzu yapar iken dizeceğiniz kitaplar için özel alan ve araçları unutmayınız. Dekorasyon sandığınızdan daha önemli bir etkendir.

Yeni Kitlelere Ulaşmak

Zaman içerisinde yaratmaya çalıştığınız üsluba daha da yaklaşacaksınız elbette. Burada önemli olan taze ve lezzetli sunumlar, güler yüz ve farklı müşterileriniz ile samimi, içten bir iletişim olacaktır. Sıcak ve dostane bir ortam müşterilerinizin sizi bırakmamalarına vesile olacaktır. Zamanla müşterileriniz dostlarınız olacaktır. Maddi kazançlarınız yanı sıra dost ve insan da kazanacaksınız. Şimdiden hayırlı olsun.kobi vadisi

Yorumunuz

yeni bir iş kolu edebiyat ve kafe bir arada
Yeni Bir İş Kolu: Edebiyat ve Kafe Bir Arada
oto modifiye aksesuar dükkanı açma
Oto Modifiye Aksesuar Dükkânı Açma
yazılım şirketi kurmak
Yazılım Şirketi Kurmak
Organizasyon Firması Açmak
Organizasyon Firması Açmak
Hobi Bahçesi İşletmeciliği Yapmak
Hobi Bahçesi İşletmeciliği Yapmak
Bayan Kuaförü Açmak
Bayan Kuaförü Açmak
sağlıklı yaşam ve zayıflama merkezi açmak
Sağlıklı Yaşam ve Zayıflama Merkezi Açmak
Scooter Kiralama İş Modeli
Scooter Kiralama İş Modeli
Tarım Alanında En Popüler İş Fikirleri
Tarım Alanında En Popüler İş Fikirleri