Yatırımcı Arıyorum

Girişimcilerin Genç Yaşta Yapmaya Başladıkları

Başarılı Girişimcilerin Gençlikte Yaptıkları

İş hayatına girmeyi planlıyorsunuz ve en büyük hayaliniz ise çok zengin olmak. Fakat elinizde az bir sermaye var ve bu az sermaye ile yapılabilecek işleri biliyorsunuz, sizi hayallerinize ulaştırabilecek boyutta işler yapamayacağınızı düşünüyorsunuz. Peki, az sermaye ile zengin olmak bir hayalden farksız mı? Siz cevabını vermeden biz verelim; tabi ki hayalden farksız. Çünkü girişimci ruhuna sahip olan her birey günün birinde doğru adımları attığı sürece her zaman zengin olabilir.

Önceki yazılarımızda iş modeli ve iş planı hazırlama ile başlayan süreçte adımlarınızı doğru atmaya başlayıp iş hayatınız boyunca doğru adımlarla ilerlediğiniz takdirde zengin olmak bir hayal değil sizin gerçeğiniz olacaktır. 30’lu yaşlarında çok zengin olmayı başarmış girişimcilerin daha genç yaşlarda, 20’li yaşlarda atmaya başladıkları doğru adımlar onlara zenginliğin kapısını aralamıştır. Gelin birlikte zengin girişimcilerin genç yaşlarda yaptıklarına beraber bakalım.

Başarıya Ulaşan Girişimcilerin Gelişim Aşamaları

Birden Fazla Gelir Kaynağı Oluşturmak

Zengin olmayı başaran girişimcilerin her birinin ortak özelliği, tek bir gelir kaynağına bağımlı olmamasıdır. Girişimci ruha sahip bireyler, daha çok kazanabilmek için her zaman birden fazla gelir kaynağını idare etmeye çalışırlar. Hatta milyoner olan girişimcilerin her birinin en az 7 adet gelir kaynağı mevcuttur.

Harekete Geçmekten Korkmazlar

İnsanların birçoğu sadece konuşma yapabilir. Fakat girişimci insanlar konuşan insanların aksine harekete geçerler ve bu harekete geçme sırasında herhangi bir şeyden korkmazlar. Yürüdüğünüz yolda bile önünüze türlü engeller çıkabilirken bir iş kurmayı planlıyorsanız önüne çıkacak engellere baştan hazır olmalısınız.

Yeni İnsanlarla Tanışmaktan Çekinmezler

Zengin olmayı başaran girişimcilerin her birinin geniş bir çevresi vardır. Çünkü girişimci iseniz ve bir iş kuruyorsanız her zaman çevrenizden gelecek fırsatları ve yardımları kabul etmeli ve değerlendirmelisiniz. 100 kiloluk bir yükü tek başınıza taşımak yerine çok çevreniz olursa size yardım edecek bir kişi illa ki çıkacaktır.

Hedeflerini Her Zaman Yükseklerde Tutarlar

Amacınız zengin olmak fakat ne kadar zengin olmak. Birkaç milyon lira kazanmak mı yoksa net bir şekilde amacınız 10 milyon lira kazanmak mı? Hiçbir zaman hedeflerinizi ve hayallerinizi küçük tutmayın. Amacınız 3 milyon lira kazanmaksa onu 50 milyon liraya çıkarın. Hedeflediğiniz 50 milyonun 10’da 1’ini bile yapsanız ilk başta hedeflediğiniz 3 milyon liradan daha fazla olacaktır. Bu yüzden çıtayı yükseltmekten korkmayın. Kişisel ve Ticari Hedef Belirleme

İnsanlarla İyi Geçinirler

İtibarınız bu yolda sizin her şeyinizdir. Onu kaybetmek yerine işinizi kaybetmeniz daha makul bir seçenektir. İşin bir biter diğer başlar fakat insanlar arasındaki itibarınız bir kere düştü mü bir daha yükselmez. Milyoner insanların yanında çalışan kişilerin birçoğu işinden oldukça memnundur. Çünkü zengin olan girişimciler onlara gereken değeri verir ve onlarla iyi geçinirler bu sayede itibarını yükseltmiş olurlar.

Girişimcilikte Nasıl Daha Fazla Başarılı Olunabilir?

Harcamalarına Dikkat Ederler

Kimse size cimri olun ve hayatınızı bir zindanda yaşıyormuş gibi yaşayın demiyor. Fakat harcadıklarınıza dikkat etmeniz gerekmektedir. Zevk için, eğlence için fuzuli yere yapılan harcamalar, bir gün sizi ve işinizi tehlikeye sokabilir. Eğlenin fakat eğlenirken paranızın nereye gittiğine de dikkat edin. Bu sayede zenginliğine zenginlik katabilirsiniz.

Müzakere Yapmayı Bilirler

Müzakere günümüzde her yerde karşınıza çıkabilecek bir durumdur. Pazardan birkaç kilo meyve sebze alırken bile müzakere yapmış olursunuz. Bunu zengin girişimcilere sorduğunuzda da farklı bir cevap almayacaksınız. Milyoner olmayı başarmış girişimciler çok iyi müzakerecidirler. Götürülen teklif ile en uygun fiyatı almaya çalışırlar, karşı tarafın isteğine odaklanırlar ve eğer işler yolunda gitmezse müzakereyi bitirmeyi bilirler. Fırsat Girişimciliği Nedir?

Başarılı Olacaklarına İnanırlar

Girişimci insanlar, hedefledikleri işleri veya kazançları elde edebileceklerine gönülden inanırlar. Çünkü onlar için gerçek olan bir şey vardır. Hayal etmediğiniz ya da hedeflemediğiniz hiçbir şey sizin olamayacak kadar uzaktır. Bu yüzden hedeflerini ve hayallerini başarmak için daima çalışırlar ve başarılı olurlar.kobi vadisi

Yorumunuz