Züccaciye Sektörü – İş Fikri

Evlerin her daim ihtiyaçlarını karşılayan ve özellikle bayanların yoğun ilgisini üzerinde tutan bir sektördür züccaciye sektörü. Ev gereçleri ve mutfak ürünleri ağırlıklı hizmet veren züccaciye sektörü ihtiyaçları karşılarken artık çok estetik ve şık ürünleri de tüketicileri ile buluşturmaktadır. Ekmek sepetleri, şekerlikler, cam sebiller, sunum tahtaları, tepsiler, çata ve bıçak takımları, çay kutuları, kek kalıpları, mutfak düzenleyiciler ve daha nice ürün çeşitleri ile binlerce ürünü tüketicilerine sunan bu sektör özellikle son bir kaç yıldır kendine has bir moda akımını da takip etmektedir. Artık konseptler üzerine kurulan sofralar bile akılları baştan alırken buna bağlı olarak ürün çeşitlerinde de muazzam artışlara vesile olmaktadır.

İnsanlar artık evlerde vakit geçirmeyi, dostlarını evlerinde ağırlamayı, evde geçirilen zamanları keyifli saatler ile taçlandırmayı tercih ediyor iken, bu zaman dilimlerini de çoğu zaman kahve fincanları, kadehler, bardaklar, kaseler süslüyor. Bir de sektörü moda kavramı renklendirince züccaciye sektörü tüm ihtişamını sürüyor. Günümüzde artık masa sunumları ve ikram sunumları farklı bir önem kazanmış nitelikte. Bu öneme istinaden züccaciye sektörü muhtelif konseptler de sunum aksesuarlarını da hayatımıza dahil etmekte. Birbirinden renkli ve çekici ürünlere karşı koymak ise oldukça güç. Bardak ve kadehler, sunum maşaları, frence presler, kahve fincanları, çay bardakları hepsi ayrı ayrı şıklık yarışında adeta. Her zaman dinamik bir yapısı olan bu sektör özellikle son bir kaç yıldır en parlak dönemini yaşamakta. Önümüzdeki yıllarda da bu parlak dönemini sürdürecek gibi görünüyor.

Oldukça geniş bir yelpazeye sahip, ev ve mutfak başlıklarında ihtiyaçlarınızın tümüne cevap verebilecek kapasitede olan bu sektör, sürekli yenilenen fikirleri ve ürünleri ile de fevkalade cazip bir hal almakta. Peki bu son derece cazip ve kazançlı sektörde siz de yer almak ister misiniz?İster tek başınıza sektöre atılabilir ister züccaciye sektöründe başarılı bir markanın bayiliğini alabilirsiniz. Böylelikle siz de bu sektörden kazananlar arasına dahil olabilir, kendi işinizi kurmanın heyecanını yaşayabilirsiniz.

Züccaciye sektörü ayrıca dünyada ülkemizi altıncı sıraya taşımayı başarmış muazzam işlere imza atan bir sektör olarak da karşımıza çıkmakta. Oldukça büyük isimlerin var olduğu bu sektör cam, porselen ve melamin ürünlerde taktiri hak eden müthiş bir başarı grafiğine sahip. Bu grafik, sektöründe dünya çapında en etkili reklamı oluyor diyebiliriz. Özellikle porselen ve porselen takımlarında tüm dünyanın hayranlığını kazanan Türk züccaciye sektörü ülkemiz sınırlarında da adeta yeme içme kültürüne yeni nefesler kazandırıyor. Çini işlemelerinde de bir benzeri olmayan ülkemiz dünyaya adeta ince zevkler hususunda ders vermekte. Son beş yılda züccaciye üretimlerinin tam iki katına çıktığını söylesek sektörün  ne denli kazançlı bir sektör olduğunu daha somut ifade edebilmiş olur muyuz? İş kurmak ve ticaret hayatına atılmayı düşünüyor iseniz züccaciye sektörünü ciddiyetle düşünmenizi öneririz.kobi vadisi

Yorumunuz

züccaciye sektörü iş fikri
Züccaciye Sektörü – İş Fikri
ejderha nefesi satışı yapmak
Ejderha Nefesi Satışı Yapmak
Tarımsal İşletme Açmak - İş Fikri
Tarımsal İşletme Açmak – İş Fikri
Market Ürünlerinin Online Satışını Yapmak
Market Ürünlerinin Online Satışını Yapmak
sor salonu açmak
Spor Salonu Açmak
Apartman ve Site Yönetim İşi Kurmak
Apartman ve Site Yönetim İşi Kurmak
Kurye Servisi İşi Kurmak
Kurye Servisi İşi Kurmak
Temizlik Ürünleri Üretimi Yapmak
Temizlik Ürünleri Üretimi Yapmak
Ar-Ge Merkezi Kurmak
Ar-Ge Merkezi Kurmak