Joseph Coffee Franchise


Bigmamas Franchise


BAYİLİK ARAMA


SEKTÖR SEÇİMİ


Firmanız burada yayınlansın. Telekomünikasyon Bayilik Veren Firmalar kategorisinde bir firmaya sahipseniz; markanızı tanıtın, yeni yatırımcılara ulaşın. Ayrıntılı bilgi için tıklayın

Kobi Vadisi mobil uygulama indir

Turkmesh Bayilik Telekomünikasyon

Turkmesh Bayilik

Turkmesh Bayilik Bilgileri 2007 yılında, iki ortağın girişimi ile kurulan Turkmesh, geleceğin internet teknolojilerinde ve hususiyle kablosuz teknolojilerde olduğunu öngörüp...
  • Telekomünikasyon
  • Bayilik
mesajcin bayilik Telekomünikasyon

Mesajcin Bayilik

Mesajcin Bayilik Bilgileri MH bilişim bünyesinde geliştirilen yazılımımız sayesinde dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamaları olan Whatsapp ve Telegram üzerinden...
  • Telekomünikasyon
  • Bayilik
toplu sms club bayilik Telekomünikasyon

Toplu Sms Club Bayilik

Toplu Sms Club Bayilik Bilgileri TOPLU SMS alanında uzman ve tecrübesi tartışılmayacak kadrosu ile hem teknik anlamda hem satış anlamında...
  • Telekomünikasyon
  • Bayilik
Aloses Bayilik Telekomünikasyon

Aloses Bayilik

Aloses Bayilik Bilgileri Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından Sabit Telefon Hizmeti (STH) lisansı ile yetkilendirilerek telekomünikasyon alanında alternatif...
5,000TL
Kaydet Başvuru Yap
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
  • Telekomünikasyon
  • Bayilik
Movatek Toplu SMS Ürün Satış Telekomünikasyon

Movatek Toplu SMS Ürün Satış

Movatek Toplu SMS Ürün Satıcılık Bilgileri Movatek Teknoloji Çözümleri Olarak; Firmamız; Telekomünikasyon sektöründe düzenleme ve denetleme yetkisi olan Bilgi Teknolojileri...
1,000TL
Kaydet Başvuru Yap
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
  • Telekomünikasyon
  • Ürün Satış

İletişim teknolojisi her geçen gün gelişiyor, gelişirken büyüyor, ulusal alanda ve uluslararası alanda durdurulamaz bir gelişme göstererek büyüyor sektör. Her geçen gün yeni bir ürün ve yöntem tüketicinin beğenisine sunuluyor. Bugüne dek sektöre giriş yapan markaların başarılı biçimde bugüne dek varlıklarını sürdürdüklerini ve sağlıklı büyümelerini devam ettirecek potansiyele sahip olduklarını gözlemleyebiliyoruz. Franchising alarak sektörde faaliyet gösteren güçlü markalardan biri ile müthiş bir başlangıç yapabilir, başarı ve yüksek kazanca ulaşabilirsiniz.

Telekomünikasyon Bayiliği Almak

İletişim kurmak için artık kimse yüzyüze buluşmaya vakit bulamıyor. Telaşeli, hızlı bir koşturmacayla geçen hayat içinde cep telefonları inkâr edilemez önemde bir role sahiptir.  Bu da cep telefonu satan, servis hizmeti yapan, hat satan iletişim bayilerinin işlerinde büyüme göstermelerine sebep olmuştur. Müşterinin hat değişimi yapması için sunulan cazip kampanyalar, promosyon çalışmaları o kadar hızlıdır ki sırf bu çalışmaları sürdürebilmek için özel departmanlar oluşturulmuş ve rekabet çıtası yükseltilmiştir.

Ülkemizde geçen sene 13 milyon cep telefonu satıldığı düşünüldüğünde ve bir önceki yıl bu rakamın 12 milyon olduğu göz önüne alındığında her yıl sektördeki büyüme seviyelerini gözlemlemek mümkündür. Ayrıca iletişim sektöründe cep telefonları üzerinde yapılan araştırmaya göre 12 ay içerinde cep telefonu değiştirme hedefleyenlerin oranı Avrupa’da %36 iken Türkiye’de bu oran %56’dır. Bunun yanında bu araştırma grubundakilerin yarısından fazlasının cep telefonları henüz bir yaşında bile değillerdir.

Lüks Telefon Ama Ucuz Görüşme İsteniyor

Özellikle gençler cep telefonu trendlerini takip ederek yeni bir model çıktığında hemen değiştirmek istemektedirler. Bir markanın piyasaya çıkacak modellerini daha prototip sürecindeki reklamlardan takip ederek o modeli önce satın almak için adeta birbirleriyle yarışan bir kitle vardır. Hatta cebinde milyarlarca TL değerinde cep telefonu olup konuşmaya konturu ya da interneti olmayan çok kişiye rast gelmişsinizdir demek bile yanlış olmaz. Yeni cep telefonu modelini almanın bir prestij olduğu inanılan ülkemizde bu telefonlara sahip olmak isteyen kitle ucuza konuşmak, ucuza internete girmek sınırsız iletişim kurmak istemektedir.

Çünkü cep telefonları elimizden hiç düşmüyor ve hayatımızın vazgeçilmez bir parçasını oluşturuyor. Bu cep telefonları ile müzik dinliyoruz, tv izliyoruz, fotoğraf çekiyoruz, konuşuyoruz, her dakika internetteyiz ve kaç adım yürüdük onun takibini yapıyoruz.

Akşam eve giderken online yemek siparişi verirken arka fondada oyunlar oynuyoruz. Hal böyle olunca daha ucuz iletişim yolunu bulmak için operatörlerin kampanyalarını sürekli takip ederek değişim kampanyalarından faydalanmak adeta asli görevlerimizin başında geliyor. Buda iletişim sektörünü girişimciler için dinamik ve karlı bir yatırım alanı kılmaktadır.

Telekomünikasyon Sektöründe Bayilik Şartları

Telekomünikasyon sektörünün bu yükselişi beraberinde uzman kurumsal bir firmanın hizmet vermesi beklentileri ile birlikte birbirleriyle yarışan operatörlar hızla franchise sayılarını artırmışlardır ve günümüzde bu aynı hızla devam etmektedir. Birbirlerinin müşterilerini kendi operatörlerine çekmek için çok farklı kampanyalar düzenleyen bu firmalar güçlerine güç katmak için bayi şartlarında da çok esnek bir yapıya bürünmektedirler. Bu da girişimciler için bu alanı daha cazip bir iş alanı hale getirmektedir. Bayilik şartları firmanın gücüne marka bilinirliğine göre değişiklik göstermektedir. Sektörde 15.000 TL giriş ücretinden 500 bin TL’ye kadar bayilik ücretleri bulunmaktadır.

Yatırım geri dönüşü 1-6 ay olarak belirtilmiştir ve karlılık oranı %35-60 arasında değişiklik göstermektedir. Tabi ki bunun yanında belirli kotaları doldurmaları koşuluyla farklı ödüllendirmeler, indirimler, prim sistemleri de bu sektörde girişimciler için kazanmalarını sağlayan etkinlikler arasındadır.

İletişim Birinci Derece İhtiyaç

Çağımızda iletişimde yeme içme gibi birinci dereceden bir ihtiyaç olduğunu söylemek yanlış olmaz. Önceleri eve geç gelen bir yakınımızı beklemek zorunda kalırken şimdi telefonu bir saat açılmadığı ya da kapalı kaldığı için yakınımızı aramaya çıktığımız muhakkak olmuştur. Çünkü artık kimse cep telefonsuz evden bile çıkmıyor ve her elimizde olduğu için ulaşamama durumu acil bir durumun habercisi kabul ediliyor.

Dolasıyla cep telefonu hizmeti veren iletişim bayilerinin hizmet hızlılığı, kalitesi, ürün çeşitliliği, kampanyalar konusunda dinamik bir bayi olması müşteri sadakati konusunda oldukça önemli bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır. Girişimciler aldıkları bayilik karlılığını artırmak için fatura ödeme noktası alternatifleri ile de karlılıklarını artırma şansları yakalamaktadırlar.

Telefonla iletişime geçmek yüz yüze görüşmenin, sevdiklerimizi ziyaret etmenin yerini kesinlikle tutmasa da yaşam trendleri ne ise hepimiz ona ayak uyduruyoruz ve o şekilde yaşıyoruz. Teknolojik gelişmelerle birlikte hızlı şekilde gelişen bu sektör girişimciler için karlı, uzun dönemli bir iş alanı olarak çok uzun yıllar sürecek bir sektördür ve doğru seçimler yapıldığı sürece öyle de kalmaya devam edecektir.


Telekomünikasyon Sektörü Bayilik Yorumları

Telekomünikasyon sektöründe bayilik almayı veya yeni bir iş kurmayı düşünüyorsanız, merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlamaya çalışıyoruz.

Fikrini paylaşmak isteyen, tavsiye ihtiyacı olan, tedarik alanında sorun yaşayan, deneyimlerini anlatmak isteyen, resmi süreçler hakkında bilgi sahibi olmak gibi vb. birçok konuda sizde hem sorularınızı gönderebilir hem de diğer girişimcilere destek olabilirsiniz.

Abone Ol
Bildirim Alın
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments