Telekomünikasyon sektöründe bayilik veren; firmalar, markalar, şirketler, kurumlar.

Toplu Smsİletişim MerkeziSantral, Domain Hosting, İnternet Çözümleri ve Voip iş dallarına ait; bayilik, franchise, franchising veren firmalara ulaşabilirsiniz.

 

Öne Çıkan Firma

mesajcin bayilik Telekomünikasyon

Mesajcin Bayilik

MH bilişim bünyesinde geliştirilen yazılımımız sayesinde dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamaları olan Whatsapp ve Telegram üzerinden müşterilerinizin istediği il...
 • Türkiye Geneli
 • Bayilik

Turkmesh Bayilik Telekomünikasyon

Turkmesh Bayilik

Turkmesh Bayilik Bilgileri 2007 yılında, iki ortağın girişimi ile kurulan Turkmesh, geleceğin internet teknolojilerinde ve hususiyle kablosuz teknolojilerde olduğunu öngörüp...
 • Türkiye Geneli
 • Bayilik
Pasifik Telekom Hizmet Noktası Telekomünikasyon

Pasifik Telekom Hizmet Noktası

Firmamız, Sabit Telefon, İnternet, Sanal Mobil Hizmet ve Altyapı hizmet sunu ile yetkilendirilmiş bir Telekom operatörüdür. Son kullanıcılara hizmet sunumu...
 • Türkiye Geneli
 • Hizmet Noktası
mesajcin bayilik Telekomünikasyon

Mesajcin Bayilik

MH bilişim bünyesinde geliştirilen yazılımımız sayesinde dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamaları olan Whatsapp ve Telegram üzerinden müşterilerinizin istediği il...
 • Türkiye Geneli
 • Bayilik
toplu sms club bayilik Telekomünikasyon

Toplu Sms Club Bayilik

TOPLU SMS alanında uzman ve tecrübesi tartışılmayacak kadrosu ile hem teknik anlamda hem satış anlamında tam destek ve kaliteli alt...
 • Türkiye Geneli
 • Bayilik
Aloses Bayilik Telekomünikasyon

Aloses Bayilik

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından Sabit Telefon Hizmeti (STH) lisansı ile yetkilendirilerek telekomünikasyon alanında alternatif telekom operatörü olarak...
₺5,000
Kaydet Başvuru Yap
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
 • Türkiye Geneli
 • Bayilik
Movatek Toplu SMS Ürün Satış Telekomünikasyon

Movatek Toplu SMS Ürün Satış

Movatek Teknoloji Çözümleri Olarak; Firmamız; Telekomünikasyon sektöründe düzenleme ve denetleme yetkisi olan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından verilen...
₺1,000
Kaydet Başvuru Yap
18.4566997-69.19503809999998
Uzaklık
 • Türkiye Geneli
 • Ürün Satış

Kobi Vadisi editörleri tarafından, telekomünikasyon sektöründe bayilik/franchise veren 6 farklı (bağımsız) firmanın analizi yapılarak bu sektörde yatırım yapmak isteyen girişimcilere yatırım endeksi hazırlanmıştır.

 

Yatırım tutarı: 10.000 tl ve altı

Minimum nakit ihtiyacı: 10.000 tl ve altı

İsim hakkı bedeli: 6 firmanın 1’i alıyor

Reklam katkı payı: 6 firmanın 2’sinde var

Gelirden pay: 6 firmanın 3’ü alıyor

Kar marjı: %30 civarında

Yatırımın geri dönüş süresi: ortalama 5 ay

Gerekli işyeri büyüklüğü: 100 m2

 

(Yukarıda belirtilen değerlerin tümü, 6 farklı markanın ortak değerleri baz alınıp yaklaşık değerleri hesaplanarak belirtilmiştir)

Telekomünikasyon Bayilik Veren Firmalar

İletişim teknolojisi her geçen gün gelişiyor, gelişirken büyüyor, ulusal alanda ve uluslararası alanda durdurulamaz bir gelişme göstererek büyüyor sektör. Her geçen gün yeni bir ürün ve yöntem tüketicinin beğenisine sunuluyor. Bugüne dek sektöre giriş yapan markaların başarılı biçimde bugüne dek varlıklarını sürdürdüklerini ve sağlıklı büyümelerini devam ettirecek potansiyele sahip olduklarını gözlemleyebiliyoruz. Franchising alarak sektörde faaliyet gösteren güçlü markalardan biri ile müthiş bir başlangıç yapabilir, başarı ve yüksek kazanca ulaşabilirsiniz.

Telekomünikasyon Sektörüne Yatırım Yapmak

İletişim kurmak için artık kimse yüzyüze buluşmaya vakit bulamıyor. Telaşeli, hızlı bir koşturmacayla geçen hayat içinde cep telefonları inkâr edilemez önemde bir role sahiptir.  Bu da cep telefonu satan, servis hizmeti yapan, hat satan iletişim bayilerinin işlerinde büyüme göstermelerine sebep olmuştur. Müşterinin hat değişimi yapması için sunulan cazip kampanyalar, promosyon çalışmaları o kadar hızlıdır ki sırf bu çalışmaları sürdürebilmek için özel departmanlar oluşturulmuş ve rekabet çıtası yükseltilmiştir. Ülkemizde geçen sene 13 milyon cep telefonu satıldığı düşünüldüğünde ve bir önceki yıl bu rakamın 12 milyon olduğu göz önüne alındığında her yıl sektördeki büyüme seviyelerini gözlemlemek mümkündür. Ayrıca iletişim sektöründe cep telefonları üzerinde yapılan araştırmaya göre 12 ay içerinde cep telefonu değiştirme hedefleyenlerin oranı Avrupa’da %36 iken Türkiye’de bu oran %56’dır. Bunun yanında bu araştırma grubundakilerin yarısından fazlasının cep telefonları henüz bir yaşında bile değillerdir.

Lüks Telefon Ama Ucuz Görüşme İsteniyor

Özellikle gençler cep telefonu trendlerini takip ederek yeni bir model çıktığında hemen değiştirmek istemektedirler. Bir markanın piyasaya çıkacak modellerini daha prototip sürecindeki reklamlardan takip ederek o modeli önce satın almak için adeta birbirleriyle yarışan bir kitle vardır. Hatta cebinde milyarlarca TL değerinde cep telefonu olup konuşmaya konturu ya da interneti olmayan çok kişiye rast gelmişsinizdir demek bile yanlış olmaz. Yeni cep telefonu modelini almanın bir prestij olduğu inanılan ülkemizde bu telefonlara sahip olmak isteyen kitle ucuza konuşmak, ucuza internete girmek sınırsız iletişim kurmak istemektedir. Çünkü cep telefonları elimizden hiç düşmüyor ve hayatımızın vazgeçilmez bir parçasını oluşturuyor. Bu cep telefonları ile müzik dinliyoruz, tv izliyoruz, fotoğraf çekiyoruz, konuşuyoruz, her dakika internetteyiz ve kaç adım yürüdük onun takibini yapıyoruz. Akşam eve giderken online yemek siparişi verirken arka fondada oyunlar oynuyoruz. Hal böyle olunca daha ucuz iletişim yolunu bulmak için operatörlerin kampanyalarını sürekli takip ederek değişim kampanyalarından faydalanmak adeta asli görevlerimizin başında geliyor. Buda iletişim sektörünü girişimciler için dinamik ve karlı bir yatırım alanı kılmaktadır.

Bayilik Şartları

Telekomünikasyon sektörünün bu yükselişi beraberinde uzman kurumsal bir firmanın hizmet vermesi beklentileri ile birlikte birbirleriyle yarışan operatörlar hızla franchise sayılarını artırmışlardır ve günümüzde bu aynı hızla devam etmektedir. Birbirlerinin müşterilerini kendi operatörlerine çekmek için çok farklı kampanyalar düzenleyen bu firmalar güçlerine güç katmak için bayi şartlarında da çok esnek bir yapıya bürünmektedirler. Bu da girişimciler için bu alanı daha cazip bir iş alanı hale getirmektedir. Bayilik şartları firmanın gücüne marka bilinirliğine göre değişiklik göstermektedir. Sektörde bin beşyüz TL giriş ücretinden 500 bin TL’ye kadar bayilik ücretleri bulunmaktadır. Yatırım geri dönüşü 1-6 ay olarak belirtilmiştir ve karlılık oranı %35-60 arasında değişiklik göstermektedir. Tabi ki bunun yanında belirli kotaları doldurmaları koşuluyla farklı ödüllendirmeler, indirimler, prim sistemleri de bu sektörde girişimciler için kazanmalarını sağlayan etkinlikler arasındadır.

İletişim Birinci Derece İhtiyaç

Çağımızda iletişimde yeme içme gibi birinci dereceden bir ihtiyaç olduğunu söylemek yanlış olmaz. Önceleri eve geç gelen bir yakınımızı beklemek zorunda kalırken şimdi telefonu bir saat açılmadığı ya da kapalı kaldığı için yakınımızı aramaya çıktığımız muhakkak olmuştur. Çünkü artık kimse cep telefonsuz evden bile çıkmıyor ve her elimizde olduğu için ulaşamama durumu acil bir durumun habercisi kabul ediliyor. Dolasıyla cep telefonu hizmeti veren iletişim bayilerinin hizmet hızlılığı, kalitesi, ürün çeşitliliği, kampanyalar konusunda dinamik bir bayi olması müşteri sadakati konusunda oldukça önemli bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır. Girişimciler aldıkları bayilik karlılığını artırmak için fatura ödeme noktası alternatifleri ile de karlılıklarını artırma şansları yakalamaktadırlar. Telefonla iletişime geçmek yüz yüze görüşmenin, sevdiklerimizi ziyaret etmenin yerini kesinlikle tutmasa da yaşam trendleri ne ise hepimiz ona ayak uyduruyoruz ve o şekilde yaşıyoruz. Teknolojik gelişmelerle birlikte hızlı şekilde gelişen bu sektör girişimciler için karlı, uzun dönemli bir iş alanı olarak çok uzun yıllar sürecek bir sektördür ve doğru seçimler yapıldığı sürece öyle de kalmaya devam edecektir.

Türkiye’de ilk ve tek!

Kobi Vadisi editörleri tarafından hazırlanan; telekomünikasyon sektöründe iş kurmak isteyen girişimcilere yönelik hazırlanmış iş planları, fizibilite çalışmaları hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.


iş rehberleri

Hızlı Bayilik Arama


Bayilik Başvurusu

Bu sektörde yer alan firmalardan dilediğinizi ziyaret ederek, firma tanıtım sayfasında yer alan bayilik başvuru formunu doldurup anlık olarak firma yetkililerine iletebilirsiniz.

Firma Karşılaştırma

Firma tanıtım sayfalarında yer alan kaydet butonuna tıkladıktan sonra, panel sayfanızı ziyaret ederek seçmiş olduğunuz firmaların kapsamlı olarak analizini yapıp, diğer firmalar ile arasındaki farkları görebilirsiniz.

Bayilik İlanı Verin

Bayilik, franchise veren firmanızın tanıtımını; yeni girişimcilere ulaşmasını sağlayın. Bu kategoride, ücretsiz bir şekilde firmanızın bayilik ilanını verin.
en popüler bayilikler
bayilik rehberi
kategori sponsorluk