Yatırımcı Arıyorum

Tavuk Sektörü İş Fikri

Tavuk Sektöründe İş Kurmak

İş kurmayı planlayan herkesin ilk olarak baktığı yer gıda sektörüdür. Gıda sektörü hiçbir zaman tükenmeyecek bir sektör olarak karşımıza çıkmaktadır. Hiç tükenmemesinin yanında her geçen gün sayıları artmakta ve rağbet görmektedir. İş kurmayı amaçlayan kişilerin ilk alternatifi olan gıda sektörü olduğu için bu alanda bayilik veren firma sayısı da bir hayli çoktur. Kafe, restoran gibi satış odaklı yapmanızın yanı sıra perakende ve toptan satış amaçlı bayilik almanız da mümkündür.

Restoran sektöründe bir iş kurmak için çok farklı seçenekler mevcuttur. Bunlar arasında fast food tarzı restoranlardan kaliteli ve yüksek mertebe menülere sahip restoranlara kadar geniş bir yelpaze bulunmaktadır. Bunların yanında restoran olarak tavuk sektörünü seçmek oldukça avantajlıdır. Çünkü birden çok yerde tavuk özelinde iş yapmak mümkündür.

Neden Tavuk Sektöründe İş Kurulabilir?

Ekonomik Fiyatlı

İnsanlar için çok önemli bir yere sahip olan protein içeren yiyecekler arasında tavuk en başı çekenler arasındadır. Bundaki en önemli faktör her cebe uygun olması ve protein bakımından zengin olması bulunmaktadır. Eğer ilgiyi üzerinize çekmek istiyorsanız ekonomik özelliği ve lezzetli olmasıyla tavuk sektörü biçilmez bir kaftandır. Tavuk etinin dünyada ve özellikle ülkemizde neredeyse her damak tadına uygun olması, çok çeşitli sunumlarının yapılabilmesi ve servisinin rahat olması nedeniyle işletmelerin çok sık kullandığı bir yiyecektir. Bu sayede her segmentte rahatça iş kurabilir veya belirlediğiniz lokasyona özel menüler ortaya çıkararak kendinizi kanıtlayabilirsiniz.

Tavuk eti, neredeyse her yiyecek ile uyumlu bir şekilde sunulabilmektedir. Salatanın içinde, pilavla birlikte, özel marine sosları ile veya döner olarak çok rahat bir şekilde sunulabilmektedir. Baharatlar ve özel marine soslar sayesinde farklı damak tadına uygun lezzetler ortaya çıkarılabilir. Baharatlar ve soslar ile ahenk içinde olan tavuk, gıda sektöründe iş kurmak için vazgeçilmez alternatiflerden birisidir. İster dönerci, ister özel soslar ile hazırlanmış menülere sahip bir restoran işi kurmanız oldukça kolaydır. Tavukçuluk Sektöründe İnovasyon

Protein Kaynağı

Tavuğun gıda sektöründe çok tercih edilmesinin nedenlerinden birisi, kolay erişilebilir ve ucuz bir protein kaynağı olmasıdır. Bu yüzden etki ettiği kitle, kırmızı et ve balık etine oranla çok daha yüksektir. Hem geleneksel mutfağa hem de dünya mutfağına uyarlanabilmesi çok kolay olan tavuk, makarnanın ve salatanın içinde olmasının yanı sıra şiş ve ızgara çeşitleri ile de ne kadar geniş bir yelpazeye sahip olduğunu görebilirsiniz.

Türkiye’de Tavuk Sektörünün Önemi

Tavuk özelinde açılan pek çok marka ve işletme bulunmaktadır. Sadece tavuk döner işinde veya sadece farklı tavuk menülerinin olduğu restoranlarda markalaşma günümüzde oldukça artmıştır. Bu süreç içerisinde bayilik veren firmaların da sayısı her geçen gün artmaktadır. Gıda sektörü bayilik almak için en iyi alternatif olarak göze çarpmaktadır çünkü gıda sektörü hiçbir zaman bitmeyecek bir sektördür. Bu yüzden gıda sektöründe bayilik almak iş hayatına yeni girecek kişiler açısından büyük bir öneme sahiptir.

Piyasa hakimiyeti yapmadan, tarif ve menü hazırlamadan, karlılık oranını belirlemeden tavuk sektöründe işe girmek istiyorsanız bu alanda bayilik veren şirketler ile konuşmanızdır. Her şey hazır halde piyasaya girmek sizin gibi işini yeni kurmuş kişilere oranla çok daha kısa sürede büyük kazançlar elde edebilirsiniz. Bayilik veren firma ile yatırımcının iş birliği sonucu yatırımcı rakiplerine göre her zaman bir adım önde olmaktadır.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz