Yatırımcı Arıyorum

Devlet Destekli Arıcılık Kredi Hibesi

Devlet Destekli Hayvancılık Kredisi

2017 de yürürlüğe giren hayvancılık alanın da yatırımcılara sağlanacak yatırım destekleri üç yıl boyunca uygulanacak hibe tutarları belirlenerek devreye girmiş durumdadır. Gıda, tarım ve hayvancılık bakanlığı tarafından yatırımcılara duyurulan karar resmi gazeteler de yayınlamış bulunuyor. Hayvancılık alanın da yerleşik ve gezici arıcılık yatırımı yapmak isteyen tüzel yada bireysel yatırımcılar arıcılık kredisi ve faizsiz kredi desteği sağlayarak yatırımcıları teşvik ediyorlar.

Bakanlık tarafından seçilmiş iller 2017 ve 2019 tarihlerin de yayınlanan karar ile kırsal kesimlerde gelişim sağlanarak tamamlanması, hayvan yatırımcılığının arıcılık başta olmak üzere ülkemizin ihtiyaçlarının karşılanıp ekonomiye katkı sağlamaktır. Ürün kalitesinin arttırılması, üretim faaliyetlerinin yükseltilmesi hedeflenmektedir. Karar bireysel ve tüzel üreticiler olmak üzere yatırımcıların teşvikini arttırmayı planlıyor. Arıcılık İş Fikri

Devlet Bankası Kredi Şartları Nedir?

Gıda, tarım ve hayvancılık bakanlığının yayınlamış olduğu şartları yerine getirdiğiniz de Ziraat Bankasıyla anlaşması olduğu için yatırımcıya düşük faizli kredi desteği kolaylıkla sağlanacaktır.

Ziraat Bankası Şartları Nelerdir?

 • Bal süzmek için gerekli olan makine
 • Arı alımı
 • Kovan alımı
 • 50 kovan sayısı
 • Kek hazırlama makinesi
 • Yerleşik durum da olanlar için baraka temini
 • Ruhsat belgeli ilaç alımı
 • Şeker, kek
 • Gezici olanlar için nakliyat ücreti
 • Çiftleşme kovan kutusu şartlarından oluşur

KOSGEB Arıcılık Kredisi nedir?

Gıda ürünleri kapsamında imalat ve üretim hibe kredi desteği sağlamaktadır. Bu uygulamadan yararlanmak için talep eden yatırımcıların ”uygulamalı girişimcilik eğitimi” belgesini alması zorunlu tutulmaktadır. Eğitim süresi 32 saate tekabül etmekte, yatırımcının destekten faydalanması adına bir yıl boyunca ödemesiz düşük faizli kredi desteği sağlanmaktadır.

Eğitim süreci tamamlandığı zaman arıcılık kapsamın da kullanılacak kova, polen temizleme, polenleri kurutma, ve bal süzme makinesi gibi araç ve gereçleri temin edebilmek için düşük faizli kredi başvurusunda bulunulabilinir.

TKDK hibe arıcılık kredisi nedir?

Devlet teşvikleri desteği  sağlayan bir diğer kurum ise TKDK’dır. Kırsal alan da yaşadığınıza dair belgeniz bulunuyorsa destekten yararlanabilirsiniz. Kırsal alanda yaşıyor iseniz arıcılık kapsamın da kredi hibesi desteğini kullanabilirsiniz. Gıda, tarım ve hayvancılık bakanlığı arıcılık kapsamın da yatırım gerçekleştirmek isteyen yatırımcılara %60 oranında kredi hibe desteği vermektedir. Başvuru yapıldıktan sonra arı kovanı, süzme makinesi, baraka, polen malzemeleri hibe desteğinden yararlanarak temin edebilme olanağı sağlıyor. Yatırım yapmak isteyen kırsal kesimde hayatını sürdüren bunu belgelendirip başvuru da bulunanlar ön planda tutuluyor.

Ziraat bankasıyla yapılan anlaşma kapsamın da düşük faizli kredi ve geri ödemesiz kredi fırsatları yatırımcının hizmetine sunuyor. Ziraat bankası %2’lik kısımda kazanç sağlıyor. Yatırım teşviklerinin genel olarak hedefi ülkemiz de üretim kalitesi ve verimliliği artırarak uluslar arası düzeyde rekabet seviyesini dengelemek ve ihtiyacımız olan ürünün üretimi sağlamaktadır.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumlar(2)

 1. Cevap yaz
  Ahmet Karataş yorumu:

  Hibe arı desteği almak istiyorum

  • Cevap yaz
   akif yorumu:

   AHMET KARATAŞ BANA ULAŞ IN akif gözlek face den ekleyin

Yorumunuz