Yatırımcı Arıyorum

Doğru Yatırımcı Neler Yapar?

Doğru Yatırımcılar Nasıl Çalışmalar Yapar?

Günümüz gelişen teknolojileri sayesinde birçok meslek dalı, iş sektörleri ve girişimciler meydana geliyor. Fakat oluşan bu seçenekler kişilerin yatırım yapma konusunda yanlış fikir sahibi kişiler ile iletişime geçebiliyor. Kişiler senelerce çalışıp kazandıkları paraları yanlış bir yatırımcı sayesinde sıfırlayabiliyor. Ülkemiz sınırları içerisinde oldukça fazla melek yatırımcılar, risk sermayedarları ve de kurumsal yatırımcılar beliriyor ve kişiler bu yatırımcılardan destek bekliyor. Belirtmiş olduğumuz yatırımcıların ortak noktalarından bir tanesi de dünyaya farklı bir çerçeve içerisinden bakıyor olduğu görülüyor.

İnsanların herhangi bir girişimleri sonucu gelir elde edilecek değer üzerinden oldukça sık bir şekilde anlaşmazlıklar yaşadığı gözlemleniyor. Bazı olaylar sonucu gelişen çözümleri farklı açılardan değerlendiren doğru yatırımcılar ile sizin fikirleriniz bazen değişim gösterebiliyor. Oluşabilen bu ve benzeri olaylara gerçek açıdan bakacak olursak, kişinin öncelikle hangi tür girişimci olduğunu belirlemesi gerekiyor. Bu durumu çözüme kavuşturduğu takdirde doğru yatırımcı ile amacına ulaşabilir. Doğru Yatırım Nasıl Yapılabilir?

İş hayatı üzerinde bireylerin oluşturduğu projeler çoğu zaman farklı fikirler olmayabiliyor. Kişilerin sahip oldukları şirketlerinin değer anlamında kendilerine katkı sağlayacak özelliklerini belirlemek yatırımlar ve yatırımcılar için oldukça büyük bir önem taşıyor. Üretilen ve piyasaya sürülen ürünlerin ya da servislerinizin nasıl hisse sahibi olacak kişiler üzerinde gelir sağlayacağını bilmelisiniz.

Kişilerin Şirketleri Üzerindeki Değer Yanılgısı

Gündelik yaşantımız içerisindeki çoğu şirket sahibi, şirketinin sahip olduğu değerler hakkında yatırımcılar üzerinde ortak bir nokta belirlemek konusunda ve de fikirlerin örtüşmesi konusunda çalışmalar sürdürdüğü görülüyor.  Kişilerin bu tarz çalışmaları öncelikle bir yatırımcı ile görüşme anlamında dahi olsa sürdürmesi gerekiyor. Kişi hangi tür girişimci olduğunu belirlediği takdirde doğru yatırımcı ile eşleşerek gelirlerini arttırabilir ve de şirketini üst seviyelere çıkartabilir.

Öncelikle doğru yatırımcı bulmak konusunda dikkat edilmesi gereken bazı durumlar meydana geliyor. Kişi hangi tür girişimci olduğuna karar verdiği durumlarda, doğru yatırımcı ile karşılaşması oldukça kritik bir zaman olarak gözlemleniyor. Kişinin kendi bünyesi içerisinde oluşturduğu fikirleri her yatırımcı ile paylaşmak onun zararına olacağı nitelendiriliyor. Genel olarak doğru yatırımcılar ile karşılaşıldığı zaman içerisinde kişinin yaklaşımı ve de hedefleri her yatırımcıya uygun olması gerektiğine inanılıyor. Bu gibi durumlarda meydana gelen bazı yatırımcılar olduğu gözlemleniyor.

Belirtilen yatırımcılardan bazıları;

  • Ürün kralları
  • Fırsatçı yatırımcılar
  • Vizyonerler

Ürün Kralları

Bu girişimci tipinin özelliği piyasa içerisindeki her şeyden bir fayda elde ederek özen gösterip, pazarlama teknikleri konusunda oldukça alt seviyelerde beliren yatırımcı türüdür. Genel olarak bakacak olursak, bir ürün geliştiricisi olduğunuzu varsayalım. Piyasaya sürmüş olduğunuz ürünlerinizden kopmak konusunda oldukça sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bu gibi durumları yaşamamak için öncelikle önem vermeniz gereken durumlardan bir tanesi de sahip olduğunuz şirketin ya da şirketlerin en önemli unsurları ürünler olmasıdır.

Herhangi bir detay üzerinde günlerce, haftalarca hatta aylarca çalışacağınız günler olabilir. Fakat bu duruma açıklık getirecek olursak, birçok yatırımcı yatırım yapmak istediği zaman içerisinde sadece ürüne yatırım yapmadığı belirtiliyor. Birçok şekillerde kullanılabilen, geniş ve de ölçeklendirilmesi kolay, piyasa üzerinde etkili olan ürünler üzerinde yatırımların gerçekleştiği görülüyor.

Fırsatçı Yatırımcılar

Bu tip bir girişimci piyasa içerisinde bir fırsat bulduğu takdirde onu nasıl kullanacağı konusunda bilgi sahibi olabiliyorken, bu durumları gerçekleştirebilecek olan kaynaklardan yoksun olduğu biliniyor. Fakat dikkat edilmesi gereken bazı durumlardan bir tanesi de bir kaynak arayan fırsatçı yatırımcı, içten içe risklerden kaçıyor olduğu düşüncesi içerisine girebiliyor.

Genel olarak ülke sınırlarımız içerisindeki yatırımcıların çoğu kendi fikirlerini gerçekleştirmek adına zaman, kaynak ve cesarete sahip hissetmek konusunda zorluklar çekebiliyor. Tekrar hatırlatmak gerekirse, yatırımcılar genel olarak tek bir fikre yatırım yapmadıkları gözlemleniyor. Onlara sağlayacağınız hedef ve gelecek sayesinde ileriye dönük adım atmak konusunda başarılara koşabilirsiniz.

Vizyoner Yatırımcılar

Bu tip girişimcilerin dünya üzerindeki çoğu fikri değiştirmeye çalıştığı ve oldukça hayalperest olduğu gözlemleniyor. Vizyoner yatırımcılar ülke sınırlarımız içerisinde oldukça azınlıkta olduğu görülüyor. Nereye gitmek ve neler yapmak konusunda oldukça kesin bir düşünce yapısı içerisinde oldukları belirtiliyor. Bazen kişiler kendi iç dünyaları içerisinde vizyoner olduklarını anlayamayabiliyor.

Eğer ki uzun vadede gelir sağlayacak bir fikriniz var ise oluşabilecek yollar üzerinde küçük adımlar atmak için geç kalmayın. Bu durumlarda meydana gelebilecek en önemli düşünce türlerinden bir tanesi de kişilerin kendilerini, ekiplerini, vizyonlarını ve de ürünleri hakkında gelir elde edebilmeyi düşünmesi gerekiyor.

Doğru Yatırımı Yapmak

Gelecek hedefleriniz ile ilgili yeni fikirlere veya projelere de yatırım yaparak, farklı iş modellerine can simidi olabilirsiniz.

Bu nitelikte olan yüzlerce girişimciye ulaşmak için yeni bir yatırım sayfalarımızda yer alan yüzlerce ilan arasından dilediğinizi inceleyerek anlık olarak melek yatırımcı arayan ilan sahiplerine ulaşabilirsiniz.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz