Yatırımcı Arıyorum

Gelecek Vaat Eden Coin: Lomocoin $LMC

Lomocoin Nedir?

Lomocoin ($LMC), Çin merkezli bir girişimin coinidir. Amaçları Lomostar adlı sosyal medya  siteleri üzerinden insanların birbirlerine, coin göndermeleri (para transferi), alışveriş yapabilmeleri,hediye coin dağıtabilmelerini ve reklam verenler ile reklamı izleyen kişilerin arasında anında ödeme almalarını sağlayan bir sistem üzerine de çalışmaktadırlar. Kurucu Ceosu xiong Lijian’dır. Şirketin CMO’su ise Zou Taoji’dir. Genç ve çalışkan bir ekibe sahip olan Lomocoin yeni bir coin olmasına rağmen gelecek vaat eden bir coin olarak görülmektedir.

Lomocoin ekibinin şuan geliştirmekte olduğu xstar.io adında yine $lmc coin tabanlı bir kripto para borsası geliştirmektedir. Milyar dolarlık işlemler yapılan dünyanın en büyük kripto yatırımcılarının bulunduğu Çin’de yerel bir borsa geliştirmek ve borsadan alım satımları Bitcoin veya eteryum market ile yapmak yerine Lmc ile de alım satım yapmaya imkan vermeleri, Dünya genelinde lmc elinde bulunduran kişilerin sayısını hızlı bir şekilde çoğaltacaktır.  Şuan dolaşımda olan 223,540,383 adet Lmc vardır. Güncel marketcap verilerine göre 1 lmc 20 cent olarak satılmaktadır. 2018 başı olarak.  Bir coinin hızla çıkması veya değer kazanması için, o coine olan talebin ve yatırımcının artması şarttır. Fiyat ve adet bakımından Lomocoin piyasa değeri güncel olarak 50 Milyon Dolar civarındadır.

Kripto para piyasaları ve borsaları için bu rakam oldukça küçük bir rakamdır. Örneğin Lomocoin’in yapmayı planladığı veya güzel bir reklam çalışması ile, çin-japonya-kore gibi ülkelerden talep gelmesi durumunda, dünya genelinde ki tüm coinleri alabilecek bir potansiyel anında ulaşabilir. Şuan kripto para borsalarını verilerine bakarsanız, Tüm coinlerin yarısından fazlası 200 milyon dolar üzerindedir. Milyar dolarları geçen onlarca coin vardır. Bunlar ile kıyaslama yapıldığında, lomocoin’in ne kadar ucuz kaldığı, ve 2018 yılında kripto para borsalarına olan taleple, fiyatının ucuz olması ve yenilikçi projeleri ile öne çıkan Lmc İlk hedefi 1 dolara ulaşmak olacaktır. 1 dolar hedefi kripto paralarda genelde psikolojik sınır seviyesidir. Özellikle borsaya yeni giren yatırımcılar, fiyatlarının ucuz olmasından ve kısa zamanda değerlenir düşüncesi ise 1 dolar altındaki coinlere genelde yatırım yaparlar ve yatırımcılar içinde beklenti olarak 1 dolar hedef konması, o coine yatırım yapanların satmadan 1 dolara gelmesini beklerler.

2018 Ocak ayında Lmc’ye yatırım yapanlar eğer Lomocoin 1 dolara ulaşırsa, yaptıkları yatırımı 5’e katlamış olacaklardır.  Bu da kripto paralar için çok büyük bir hedef değildir. Bir coinin yatırımcısı ve beklentileri ne kadar fazlaysa ve yatırımcıları o coini hemen satmayıp uzun vade düşünüyorsa, o coin genelde yıl içinde muazzam olarak katlanarak devam etmektedir. Örneğin 2017 yılının ilk günlerinde 10 dolar olan eteryum, şuan 2018 yılının ilk günlerinde 1000 doları geçerek, her gün artışını devam etmektedir. O günlerde eteryum alan birisi 1 yıl içinde parasını 100 kat olarak artırmış oldu. O yüzden lomocoin içinde 1 dolara ulaşması aslında küçük bir hedeftir.

Ayrıca lomocoin şuan bir çok borsada da bulunmamaktadır. Ekseriyet ve ağırlık Bittrex borsasındadır. Lomocoin ekibi diğer büyük borsalar ile anlaşır ve diğer borsalarda da satılmaya başladıkça değeri hızla artacaktır. Çünkü coine yeni yatırımcılar gelecektir. Örneğin 10 ocak 2018 kore yerel borsasında listelenmeye başlayacaktır. Bu haberin etkisi bile o gün lomocoin’in yüzde 20 üzerinde artışına sebep oldu. Borsada işleme açıldıktan sonra milyar dolarlık işlemlerin yapıldığı Kore Ülkesinde de yeni yatırımcıların Lomocoine etkisi ne olacak önümüzdeki haftalarda da göreceğiz.

Lomocoin Hangi Borsalarda Bulunuyor?

Lomocoin şuan dünyanın en büyük borsalarından olan Bittrex borsasında bulunuyor.  İkinci olarak CoinExchange borsasında bulunuyor. Hafta içi yapılan açıklama ile Kore yerel borsası Fucoin’de 10 ocak 2018 itibariyle de ticarete açılıyor.

Günlük ortalama 3 milyon dolarlık işlem hacmi oluşuyor.  Ocak ayının ilk 9 gününe baktığımızda günlük ortalama 3-5 milyon dolarlık bir işlem hacmi oluşmuş  ve sürekli büyüyen işlem hacmi çok olumlu bir etken. Son 1 ay içinde de lomocoin fiyatı 3 kat değerlenme gibi durumda söz konusu.

Şirket yetkililerinden yapılan açıklamalara göre lomocoin’i çin yerel borsalarına, Japonya yerel borsalarına, kore yerel borsalarına eklenmesi için görüşmeler yapılıyor. Bu her yerel ülke Lomocoin fiyatına en az yüzde 20’lik artışa sebep olacaktır ve uzun dönem ciddi yatırımcılarda beraberinde gelecektir.

Lomostar Hakkında Detaylar

Lomocoin ekibi tarafından geliştirilmiş şuan 2,0 sürümü mevcut olan ve her geçen gün geliştirilen bir sosyal medya platformu. Bu platform tamamen Lomocoin tabanlı çalışıyor olup, sosyal medya üzerinden reklam kampanyaları yapabiliyor, yerel haritalar üzerinden hediyeler dağıtabiliyor ve yeni üyeler kazandırdıkça hediye olarak Lmc kazanıyorsunuz. Şuan lmc fiyatının ucuz olması bol bol lmc dağıtılıyor olması büyük bir şans. Unutmayın, bitcoin de ilk başlarda çıktığında çok ucuzdu ve bir çok reklam sitesi bedava bitcoin dağıtıyordu reklam izleyenlere. Tavsiyemiz bu uygulamayı indirip kullanın, her gün günlük hediye edilen lmc’lerini toplayıp, reklamları izleyin  ve cüzdanınızda bunları biriktirin.

Belli bir birikime ulaşınca ister bitcoin ile takas edin ister dolar bazlı satın, buna kimse engel olamaz ama bedava dağıtılan bu coinleri tavsiyemiz, güvenli bir yere aktarıp birkaç yıl orada beklemelerini sağlamanız. Kripto paralar yıllar geçtikçe devasa şekilde büyümektedirler.  Kim bilir şuan 20-30 cent olan lomocoinler 2 sene sonra 50-100 dolar olacak. Uygulamayı indirip denediğimde ilk günden 5.4 Lmc olmuş bile. Hediye edilen lmcleri topladım sadece.  Uygulamayı google play marketten ve ios marketten lomostar olarak arattırıp indirebilirsiniz. İlk üye olurken nickname (kullanıcı adı) password (şifre) ve referans kodu istiyor.

Referans kodu olarak 15FZwO (en sondaki O harfi) girebilirsiniz. Kullandıkça uygulamanın ne kadar güzel olduğu ve yeni özellikler eklendikçe bol bol coin kazanabileceğiniz bir uygulama haline dönüşüyor. İlerde ekibin yapacağı büyük reklam kampanyaları ve airdrop (ücretsiz dağıtılan yeni çıkan coinler) buradaki kullanıcılara hediye edilecek ve eğer isterseniz sizde biriktirdiğiniz lmc’ler ile burada kendi reklam çalışmalarını yapabilirsiniz. (Ücretsiz Bitcoin ve Coin Kazandıran Uygulama)

Lomocoin Team Sosyal Medya Hesapları

Takibinizde olan veya aldığınız bir coinin özellikle twitter hesaplarını takip etmenizi tavsiye ederiz. Özellikle yeni bir anlaşma, yeni özellikler yeni haberler anında twitter da duyuru yapılır. Örneğin elinizde bir coin vardır günlerdir çıkmıyordur. Baktınız yüzde 20 artmış hemen satmak isteyebilirsiniz ama önce sosyal medya hesaplarına bakar ve o coin hakkında büyük anlaşmalar, hedefler veya büyük gelişmeler varsa beklemenizi tavsiye ederiz. Yüzde 100 kazanma ihtimaliniz varken yüzde 20 kazanmış olursunuz.

Birde bir coini ani fiyat artışını görüp elinizdekilerin hepsini bir anda satmanız da yapabileceğiniz bir yanlış olabilir. Bu durumlarda uzmanlar  kademeli satış tekniği ile satışı tavsiye ediyorlar. Örnek elinizde 1000 adet lomocoin olduğunu düşünelim ve bunları 200 adet şeklinde her yüzde 5 prim yaptıkça kademe kademe satmanız, her satışta daha çok kâr etmenizi sağlayacaktır.

Resmi sosyal medya hesapları;

Twitter: https://twitter.com/LoMoStarLMC
Facebook: https://www.facebook.com/LoMoStarTeam/
Telegram: https://t.me/lomocoin
Reddit: https://www.reddit.com/r/lomocoin/
Bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?topic=1609194

Lomocoin Beklentileri

  • Sosyal Medya platformunun yaygınlaşması,
  • Şuan pek bilinmeyen bir coin olması, reklam çalışmaları ile geniş kitlelere duyurulması,
  • Lomocoin’in ticarette kullanılması (resmi twitter hesabından açıklamalara göre Çin’de yüzlerce firmanın ödemelerde altyapı olarak kullanılması için çalışmalar yapılmakta)
  • io adındaki geliştirilmekte olan lmc tabanlı borsanın faaliyete geçmesi
  • Lmc coinin Çin, Japonya, Kore yerel borsalarına girmesi (Bu yazıyı yazarken kore borsalarına endekslenme oldu, alım satımlar bugün veya yarın başlıyor)
  • Lomocoin’in dünya genelinde yatırımcıların işlem yaptığı Binance gibi büyük borsalara eklenmesi,
  • Lomocoin ekibinin yapacağı airdrop ve hardfork gibi işlemler.
  • Hakkında fazla bilgi verilmeyen sirius projesi
  • Açıklanmayan sürpriz proje, etkinlik, geliştirme veya haberlerin gelmesi,

1 ocak 2018 tarihinde 0.14 cent olan ilk haftadan yüzde 100 kazandıran Lmc, bakalım 31 Aralık 2018 tarihinde 1 yıllık süreçte neler geçirecek. Yıl sonu Lomocoin’in yıllık performansını değerlendirir bir yazımız elbette gelecektir. Sitemizde yer alan haber ve analizler Yatırım Tavsiyesi Değildir.  Bilgilendirme ve araştırma makaleleridir.kobi vadisi

Yorumunuz