Yatırımcı Arıyorum

İnovasyon Statik Bir Yapı Kabul Etmez

İnovasyonun Yapısı

İnovasyon artık her alanda değer bulmakta, her alana değer katmaktadır. Yaptığınız işin veya sunduğunuz ürünün bugün alıcı ile buluşması için inovatif fikirlere ihtiyacınız var. Tüketicinin bunu kabul etmesi ve hatta bir kitleyi peşinizden sürüklemesi için inovatif fikirler sunabiliyor olmalısınız. Bulduğunuz fikirlerde dahil olmak üzere, unutmayınız inovasyon statik bir yapı değildir, sürekli değişim ve gelişim ister. Günün getirdiği şartlar ve beklentiler dahilinde başarının sürdürülebilmesi için değişim ve yenilikler şarttır. Örneğin, yıllar evvel başarılı bir banka kredi kartını insanlara sunarak müthiş bir inovatif harekete imzasını attı.

Bitti mi? Elbette hayır. Bir zaman sonra taksit imkanları girdi hayatımıza. Bu kredi kartını çok daha kabul görür hale getirdi. Bugün bile yenilikler durmuyor. İnternet bankacılığı, cep bankacılığı derken müthiş bir değişim içerisinde olduğumuz aşikar. Bugün dünyaca ünlü bir şirketin teslimatlarını adreslere insansız küçük hava araçları ile yaptığını biliyor muydunuz? Artık dronlarla adreslere gidiliyor ve teslimatlar gerçekleşiyor. İnovatif fikirlerin kabul gördüğü çerçeveler içerisinde sınırı yoktur. Etki alanı geniş geri dönüşler olduğu taktirde fikirlerin sonu yok elbette. İnovasyon statik bir yapıyı kabul etmez dedik.

İnovasyonun Kuralları Nelerdir?

  • İnovatif fikir yanı sıra elbette bir de oyun planınız ve bu planı takip eden günlerde güçlü bir gelecek algınız olması şart.
  • Fikirleriniz konusunda heyecanınızı asla kaybetmemelisiniz.
  • İnovasyon durduk yere bir fikirler ortaya atmaktan çok daha fazlasıdır. Geleceğe vizyon taşımadığınız taktirde inovasyon tam anlamını bulmamış demektir.
  • Önde gitmek için hızlı koşmanız gerekmektediir. İnovatif fikirleri sizin bulmanız yetmez. Fırsatları da ilk sizin görmeniz gerekmektedir.
  • İnovasyon her daim çok büyük icatlar, gelişimler, ürünler demek değildir. Yeniliklere açık olması ve kazanç sağlıyor olması esas olandır. Dünyaları değiştirmeyi ummayınız. Bazen küçük bir fikir büyük başarıları getirebilir.
  • Yenilikleri getiren inovatif fikirler yerini bulduğu taktirde paradan daha büyüktür.
  • Tutkuyla bağlı olduğunuz alan sizi daha hızlı başarıya götürecektir.
  • İnovasyon her zaman teknolojik olmak zorunda değildir.

İnsanlar üzerinde yaratabileceğiniz segmentler de bazen inovatif olabilir. Örneğin değişik yollarla, kalbe dokunabileceğiniz teşekkür yolları buna fevkalade bir örnek olabilir. Lezzetli bir bisküvi ambalajı düşünün. Üzerlerinde birinde özür dilerim, birinde geçmiş olsun, bir diğerinde çok haklısın gibi yazılar olduğunu varsayın. Bu bile küçük ancak satış için etkili bir yöntemdir. Bunlar önemli ayrıntılardır. İnovatif düşünceler için düşünce sınırlarınızı zorlamanız gerekir. Ancak kimi zaman müthiş fikirler inovasyona hizmet etmeyebilir. Zeka farklı bir şeydir, inovasyon farklı. İnovasyon arz talebe de bağlı olmakla beraber, ihtiyaçları en janjanlı biçimde karşılar. İnovasyon ile Değişim Rüzgarı

İnovatif Fikirler

Çalışma alanları ve sektörler değişiklik gösterse de günümüzde neticeler inovasyon ve inovatif fikirler ile buluşmaktadır. İlk görenin siz olması ve sorulmayanı ilk sizin sormanız statikliği asla kabul etmeyen inovasyon için fevkalade önem arz etmektedir.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz