Yatırımcı Arıyorum

İnovatif Fikirler ve Girişimcilik

İnovatif Fikir Üretmek

Günümüzde ve önümüzdeki dönemde kazanmanın en önemli şartı, mevcut ihtiyaçları karşılayacak inovatif fikirler üretmektir. İnovatif fikirler, üretim veya hizmette alışılmışın dışında yöntemler geliştirerek kitleleri peşinden sürükleyecek fikirlerdir. İhtiyaçları karşılarken yenilikler getirme ve insanları bu yenilikler ile cezbetme sanatına da inovasyon diyebiliriz.

Herkes kendi sektöründe kazanmak için inovasyona gitmesi gerekmektedir. İhitiyaçlar doğrultusunda farklılaşmak ve müşterinin kalbine gitmek  asıl olandır. Girişimcinin hayal dünyası da burada elbette büyük önem taşımaktadır. Rekabetle baş edebilmek ve istikrarlı bir biçimde kazanmak için inovatif fikirler şarttır.

İnovatif Fikirler

Günümüzde paradan ziyade inovasyon ve inovatif fikirler çok daha kıymetli. Öyle ki fevkalade fikirlere para bulmak artık eskisinden  daha kolay. Devlet destekleri ziyadesin de melek yatırımcılar adı altında, bu fevkalade fikirlere destek olmak için can atan genç iş adamları da mevcut. Dijitalleşme ile değişen ülkemiz, hem inovasyon, hem girişimcilik açısından dilediğimiz noktaya gelmemiz hiç zor değil. Ayrıca kaynakların ne denli büyük olmasından ziyade önemli ve esas olan mevcut kaynakların ne denli yerinde kullanıldığıdır.

Girişimci Olmak

İyi bir girişimci nasıl olunur sorusu çok sık telaffuz edilir. İnanın iyi bir girişimci olmak için harikulade genlere ihtiyacınız yok. Birbirleri ile tutarlı ve gelecek vaat eden bir iş planını kağıda dökmeniz, ihtiyaçları görebilmeniz ve insanları yeniliklerle bu fikre çekebilmeniz girişimci olmanız için yeterlidir. Bir de fikrinize yatırımcıları ikna edebilir iseniz başarılı olmanızı ne engelleyebilir? Girişimcilik zihin emeğinin kazanca dönmesi olarak ta görülebilir iken, bireysel yeteneğin yanı sıra sosyal ve ticari fırsatları kapsayan oldukça büyük ve içeriklerle dolu bir kavram olarak karşımıza çıkar. Fırsatları görebilme ve öncü olma girişimcilik için olmazsa olmazlardandır. Başarılı girişimciler yaratıcılık ve kararlılık gibi özellikleri muhakkak taşımaktadır. Toplumun olası gereksinimlerini görüp bir fırsatı değerlendirmek  girişimcinin ruhunda vardır. İş Hayatının Yeni Anahtarı: İnovasyon

Girişimcilik

Girişimci, değişimi normal ve gereklilik olarak görür. Risk üstlenirken pazar yapısı ve rekabet türü gibi önemli noktalara dikkat etmelidir. Gerek yeni bir iş kurmak, gerek mevcut firmayı büyütürken yeniliklere girmek zorunludur. Girişimcilik süreci fırsatların nerede olduğu, hangi kaynaklara ihtiyaç olduğu sorularına en doğru cevap verilmesi gereken  kıymetli zaman dilimleridir. Girişimci için hayaller önemlidir ancak fırsatları daha çok içsel yönelimden ziyade pazar ve müşteri odaklı dışsal yönelimde bulunması mümkündür. Bu noktada bulunan ince çizgiye çok dikkat edilmelidir. Hayaller ve gerçekler arasında kaybolmamak gerekir. Sürekli gelişen global ekonomi ile beraber girişimcilik sektörüne her gün yeni bir unsur eklenmektedir. Durağanlığı olmayan bu dinamik dünyada inovasyon ve inovatif fikirler hayati önem taşımaktadır. Bu fikirleri sunamadığınız, yeniliklere yetişemediğiniz taktirde arka sularda kalmanız kaçınılmazdır. Girişimci istihdamı bu şekilde sağlayabilir. Yeni pazarlar ve elbette yeni satış veya sunum yöntemleri bulmak girişimcinin bir yerde asıl görevidir.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumunuz