Yatırımcı Arıyorum

İşletmeler İçin Çevrimiçi Pazarlama Taktikleri

İşletmelerde Çevrimiçi Pazarlama Yapmak

İşletme sahiplerinin çoğu, maliyetler konusunda tutumludur ve sürekli olarak giderlerini düşürmenin yollarını aramaya devam ederler. Pazarlama, küçük bir işletmede maliyetleri azaltmak için birçok fırsatın olduğu bir alandır. Sürekli değişen dijital pazarlama dünyasıyla, işinizi geliştirmek için ciddi bir parasal yatırıma gerek duymayan birçok yol vardır.

Aslında en büyük yatırım zamandır ve üstüne üstelik nakittir.

İşletmeler İçin Düşük Bütçeli Çevrimiçi Pazarlama Yöntemleri

İşte işletmenizde denemeniz gereken çevrimiçi pazarlama taktikleri ile ilgili fikirler;

Çok Amaçlı İçerik Oluşturun

Pazarlama taktikleri arasında uzun zamandır içerik pazarlaması vardır. Ancak son yıllarda paylaşıldığı tüm çevrimiçi platformlarla beraber içerik, birçok pazarlama faaliyetinin temelini oluşturmaktadır. Ayrıca, bir parça içerik de çok çeşitli şekillerde kullanılabilir. Mesela bir blog gönderisi oluşturabilir, gönderinizi bir bağlantıyla sosyal medyada paylaşabilirsiniz ve içeriği görsel bir şekilde sunan bir video veya infografik kaydedebilirsiniz. Pinterest’te veya instagram’da paylaşmak için yazıdan alıntılarla grafik döşemeleri oluşturabilirsiniz. Bunlar ücretsiz olarak yapabileceğiniz pazarlama taktikleri arasında önemli yer alan bir çalışmadır. İşinizi Nasıl Büyütürsünüz?

Çevrimiçi İnceleme Siteleri

Kullanıcı ve müşterileriniz tarafından oluşturulan içerik, düzgün bir şekilde hazırlanırsanız işinizi geliştirmek için harika bir yoldur. Çevrimiçi inceleme siteleri buna güzel bir örnektir. Müşteriler, işletmenizin görüşlerini herkesin görmesi için herkese açık olarak yorumlar bırakır.Geri bildirimleri olumlu ise, bu referansları web sitenizde ve pazarlama malzemeleriniz de kullanabilirsiniz. Eğer geri bildirimdeki yıldızlar az ise, herkese açık bir şekilde düzeltmek ve istisnai müşteri hizmetleri sunmak için harika bir fırsatınız olur. Müşteri geri bildiriminin ücretsiz olarak alabileceğiniz çevrimiçi inceleme siteleri, sizin ürün veya hizmetiniz hakkında bilgiler almanızı sağlayarak geliştirmeniz için bir itici güç olur.

Kısa ve Etkili Videolar Kaydedin

Videolar çevrimiçi bilgi paylaşımı için en iyi biçimlerden biridir. Facebook her gün 4 milyardan fazla video görüntülemesine sahiptir. Ve küçük işletmeler için videolar büyük bir etkiye sahip olması için, profesyonelce kaydedilmesine gerek yoktur. Kolayca paylaşılabilen kısa ama ilgi çekici videolar oluşturmak için basit bir video kamera veya bir akıllı telefon bile kullanabilirsiniz. Hızlı tanıtım için videolarınızı Twitter, Facebook, Pinterest, Instagram, Google Business ve diğer birçok sosyal platformlara yükleyebilirsiniz. Video hem görsel, hem işitsel olarak yarattığı etki ile insanların okuması gereken paylaşımlara göre daha çok ilgi görür. Bu şekilde kısa bir molada, kafa dağıtmak için, uyku öncesi yapılan kısa bir net gezintisi yapan birçok kişiye ulaşmanız mümkündür.

Sosyal Topluluk Oluşturun

İşletmenizi çevrimiçi olarak tanıtmanın en izleyici merkezli yöntemlerinden biri, topluluk oluşturmaktır. Bu, işletme blogunuzdaki yorumlarınızı izleyerek ve bunlara yanıt vererek, Facebook veya LinkedIn’de bir grup oluşturabilirsiniz. Hatta takipçilerle düzenli olarak konuşmalar yaparak sosyal medya kanallarınız aracılığıyla bunu gerçekleştirilebilirsiniz.

İşletmeyi Çevrimiçi Yöntemlerle Ön Plana Çıkartmak

Yerel Arama için Optimize Edin

Çevrimiçi varlığınızın bir parçası olarak, işletmenizin yerel aramalarda daha kolay bulunabilmesi için optimize etmek önemlidir. Bunu yapmak için üç etkili site dışı yöntem vardır. Bunlar; NAP (ad, adres, telefon numarası) alıntılarını kullanarak ve bağlantı profili optimizasyonunu kullanarak bir “Google Business” sayfasının oluşturulmasıdır. İşletmenizi yerel arama için nasıl optimize edeceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve pazarlama taktikleriniz arasında yer verebilirsiniz.

Çevrimiçi Bir Etkinliğe Ev Sahipliği Yapın

İşletmenizi bir süredir çevrimiçi olarak tanıtmak için çalışıyorsanız, muhtemelen kendi işinizi tamamlayan ürün ve hizmetlere sahip işletmeleri olan bir avuç iş arkadaşınız vardır. Çevrimiçi bir web semineri, Twitter sohbeti veya telekonferansı bir araya getirmek için bu işletmelerden bir veya ikisiyle ekip oluşturmayı düşünebilirsiniz. Ekip oluşturarak, etkinliğin maliyetini düşürebilir, bir meslektaşınızın bilgi ve uzmanlığını kendinizinkiyle birleştirebilir ve izleyiciye daha fazla ulaşabilirsiniz.

Teknoloji ile birlikte müşterilerin istedikleri ürün ve hizmetlere ulaşmasının kolaylaşmasıyla birlikte şirketlerin rekabet çıtaları daha da yükselmiştir. Fakat bunun yanında aynı şekilde şirketlerinde müşterine ulaşma şansı artmış, zaman kısalmış ve pazarlama masrafları düşmüştür. Pek çok firma artık internetin nimetlerinden faydalanmak için web sayfası, blog ve reklam çalışmaları için ayrı bir departmanı işe almış ya da freelancer hizmet almaktadırlar. Teknolojinin gücü inkar edilemez bir gerçektir ve ondan faydalanmak her girişimcinin asli görevleri arasına girmiştir. Dijital Analiz ve Önemi

Reklama Ağırlık Vermek

Bir işletmenin pazarlamasını sınırlı bir bütçeyle yapmak için daha birçok fırsat vardır. Tek yapılması gereken biraz yaratıcılık ve biraz zaman harcama isteğidir.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumunuz