Yatırımcı Arıyorum

İstanbul Satılık Daire Fiyatları Artıyor

İstanbul satılık daire fiyatları son bir yılda ne kadar arttı?

Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul, 15 milyonu aşan nüfusuyla dikkat çekiyor. Hem Türkiye hem de dünya için önemli şehirlerin başında gelen İstanbul, zengin tarihi ile adından söz ettiriyor.

Ekonomik, sosyal ve kültürel açından da dünyanın önde gelen illeri arasında gelen İstanbul, bu özelliğiyle pek çok yerden ayrılıyor. İstanbul’da Esenyurt, Küçükçekmece, Bağcılar, Ümraniye, Pendik, Bahçelievler, Üsküdar, Sultangazi, Gaziosmanpaşa, Maltepe, Kartal, Esenler, Kadıköy, Kağıthane, Avcılar, Fatih, Ataşehir, Sancaktepe, Başakşehir, Eyüp, Sarıyer, Sultanbeyli, Beylikdüzü, Güngören, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Şişli, Arnavutköy, Tuzla, Beykoz, Çekmeköy, Büyükçekmece, Beyoğlu, Bakırköy, Beşiktaş, Silivri, Çatalca, Şile ve Adalar olmak üzere toplam 39 ilçe bulunuyor. Şehirde yatırım, kentsel dönüşüm ulaşım ve altyapı projeleri hızla sürüyor. Gayrimenkul sektörü için önemli bir yere sahip olan İstanbul’da emlak fiyatları yakından takip ediliyor. Peki, konut fiyat artışında lider olan İstanbul’da satılık konut fiyatları son bir yılda ne kadar arttı? İstanbul satılık daire fiyatları ne kadar? İstanbul’un konutta kazandıran ilçesi hangisi? İşte İstanbul’da gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler için önemli bilgiler…

İstanbul satılık daire fiyatlarının artışı

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, İstanbul satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0.6 artış gösterdi. İstanbul şehrinde ortalama konut metrekare fiyatları 3 bin 983 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 21 yıl olarak hesaplanıyor. 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda İstanbul satılık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, minimum 298 bin 692 TL, maksimum 497 bin 800 TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı 398 bin 256 TL olarak belirtiliyor.

İstanbul kiralık daire fiyatları ne kadar?

Her yıl artan nüfusla beraber şehirde kiralık daire talebi artıyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, İstanbul kiralık daire fiyatı ortalama 100 metrekare için, 1.214 TL ile 2 bin 24 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 1.619 TL olarak ölçümleniyor.

İstanbul genelinde satılık bir daire arıyorsanız, Kobi Vadisi seri ilanlar sayfasını inceleyerek fırsat ilanları araştırabilirsiniz.

Beyoğlu konutta kazandırıyor!

İstanbul’un tarihi ilçelerinden Beyoğlu, şehirde satılık konut fiyatında en yüksek aylık artış oranına sahip ilçe oldu. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Beyoğlu satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 2.6 artış gösterdi. Beyoğlu ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 4 bin 916 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 13 yıl olarak hesaplanıyor. 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Beyoğlu ilçesinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 368 bin 701 TL ile 614 bin 500 TL arasında değişiyor.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz