Yatırımcı Arıyorum

Köpek Eğitim Okulu Açma İş Fikri

Köpek Eğitim Okulu Açarak Para Kazanmak

Köpek eğitimi yaparak çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Bunun için de yapmanız gereken köpek eğitim okulu açmak ve işinizi büyütmek. Peki köpek eğitim okulunu nasıl açabilirsiniz?

Köpekler asırlar boyunca insanların en sadık dostları olmuş canlılardır. Gerek koruma amaçlı olsun, gerekse bakım amaçlı olsun insanlar köpekleri birer dostları gibi görür, besler ve büyütür. Bu yüzden eğitimlerine de önem verirler. Köpek eğitimi bu nedenle önemli bir konudur. Bu alanda yeteneğiniz varsa ve bir köpek eğitim okulu açmayı düşünüyorsanız iyi bir tecrübeye sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Çünkü bu tür bir okul açabilmek için çok tecrübeli olmalı, daha önce sabit bir yerde çalışmamış ya da kendiniz bu tarz bir okulda hizmet vermemişseniz öncelikli olarak belirli bir müşteri kitleniz olmayacaktır. Bu işte tanınır olmak önemlidir. Hizmet vermiş olduğunuz kişilerin sizlere referans olması çok önemlidir.

Köpek Eğitim Okulu Açmak Karlı mıdır?

Köpek eğitimi genel anlamda zor ve meşakkatli bir iştir. Sonuç olarak bir canlıyı eğitiyorsunuz. Ona yapması gereken hareketleri öğretirken sabırlı olmak gerekiyor. Bu da bazen haftalar, bazen de aylarca sürebiliyor. Bu nedenle sabırlı olmakta fayda var. İşin karlılık kısmına gelince, eğitim fiyatlarını biraz olsun araştırdıysanız fiyatların oldukça yüksek olduğunu göreceksiniz. Bu işi profesyonelce yapanların gelirleri oldukça yüksektir. Hatta eğitim okulunun yanı sıra köpek oteli gibi bakım ve konaklama hizmeti de sunarsanız geliriniz oldukça artacaktır.

Köpek Eğitim Okulu Nasıl Açılır?

Öncelikle köpek eğitim okulunu açmaya karar vermeden önce yapacağınız projeyi güzelce bir gözden geçirin.Sadece eğitim okulu olarak hizmet vermek de yetmeyebilir. Bir köpek oteli tarzı bakım evi de yaparak projenizi desteklemeli, çok kapsamlı bir eğitim ve bakım kuruluşu olabilirsiniz. Çünkü eğitimini yapacağınız köpeğin konaklayacağı bir yeri de müşterilerinize sunmalısınız.

Köpek eğitimi için öncelikle köpek türleri hakkında çok iyi bilgiye sahip olmalısınız. Hemen hemen bütün türler hakkında derinlemesine bilgi sahibi olarak her müşterinize sağlıklı hizmetler verebilmelisiniz. İnsanların istediği eğitimlerin haricinde ek olarak neler yapabilirsiniz, bunlar hakkında detaylı araştırmalar yapın.

Eğitim alanınızı iyi seçin. Köpeklerin rahat edebileceği, birbirleriyle münakaşa içerisinde olmayacağı, sağlıklı şekillerde konaklayabilecekleri bir okul projesi hazırlamanız gerekir. İşletmenize ruhsat alabilmek için resmi kurumlara başvurarak işlemleri takip edin. Çünkü ruhsat işlerini ne kadar kısa sürede halledebilirseniz o kadar kısa sürede işletmenizi faaliyete geçirebileceksiniz.

Köpeklerin eğitim süresince sizde konaklayacağını hesaba katarak okulunuzda bir veteriner bulundurmaya özen gösterin. Köpeklerin sizin okulunuzda kaldığı sürede başlarına herhangi bir zarar gelmesi ihtimaline karşı sigortalı olmaları gerekir.  Aynı zamanda köpeklerin bazılarının insanlara saldırma ihtimaline karşı da sigortalı olmaları gerekir. Köpeklerin sadece canlılara ve kendilerine zarar vereceğini hesaba katarak sigorta yaptırmayın. Eşyalara ve mekana da zarar verme ihtimalini de göz önünde bulundurun.

Köpek Eğitim Okulu Açma Şartları Nelerdir?

Öncelikle kuracağınız okulun köpeklerin rahat edebileceği bir kompleks olması gerekir. Bu komplekste müşterilerinizi karşılayacak bir sekreter bulunan idari bina, veteriner hekim kliniği, duşluk, depolama alanı, tuvaletler, temizlik ve yıkama alanları, açık ve kapalı oyun alanları bulundurmalısınız.

Köpeklerin konuşlandırılacağı açık alanların rüzgarı almayacak şekilde konuşlandırılmış olmasına özen gösterin. Açık alanların güneş alabilecek şekilde olması da gerekir. Aynı zamanda dışarıdan gelebilecek diğer yabani hayvanlara karşı da korunaklı olması gereklidir. Sinek, böcek gibi haşerelere karşı da gerekli önemler alınmalıdır.

Açık gezdirme alanlarının toprak olmasına özen gösterin. Köpekler toprağa basarak fazla enerjilerini atabilmeliler. Köpeklerin konaklayacağı açık ve de kapalı alanların duvar kısımlarının dezenfekte edilebilir özellikte kaplanması gereklidir.

Köpeklerin yatmak için kullanacağı yatakları yerden en az 10 cm yükseklikte ve rahat olmalıdır. Bunu da köpeklerin boyutlarına göre ayarlamalısınız ki en rahat edebilecekleri şekilde olsun.

Bütün bu koşullar tamamen köpeklerin rahat edebilecekleri bir ortam oluşturmak için gereklidir. Sonuçta bir eğitim okulu açacaksınız ve bu okulun içerisinde köpeklerin konaklayabilecekleri alanlar da bulunacak. Çok kapsamlı bir girişim olacağı için her ayrıntıya özen göstermelisiniz. Ayrıca köpek eğitim okulu için yurt içi, yurt dışı fark etmez, ne kadar eğitim sertifikası varsa almaya özen gösterin. Özellikle prestijli kurumların sertifikalarını ne pahasına olursa olsun alın ki, bu da sizi müşterilerin gözünde prestijli konuma soksun.

Alternatif İşler

Şayet böyle bir eğitim alanı kurmak istiyorsanız, yanında ek olarak işlerde yapabilirsiniz. Örneğin: pet shop açmak gibi veya hayvan oteli işletmek gibi. Hemen her insan oğlu hayvanları çok sever. Toplum olarakta hayvanlara olan düşkünlüğümüz sayesinde bu fırsatı yüksek karlılıklara çevirmek sizin elinizde.

Not: Bu sektörde yeni bir iş kurmaya karar verdiyseniz, Kobi Vadisi editörleri tarafından hazırlanan petshop iş planı içeriğini incelemenizi öneriyoruz.kobi vadisi

Yorumunuz