Yatırımcı Arıyorum

Kosgeb Girişimcilik Eğitimi ile Patron Olmak

Kosgen’den Girişimcilik Eğitimi Almak

Antik dönemden sanayi devrimine kadar ticaret faaliyetleri oldukça temel düzeyde rahatlıkla yapılabiliyordu. Ancak küreselleşen dünya ile birlikte adeta  tüm dünyanın bir köy haline gelmesi ticaretin çok daha farklı boyutlarda ilerlemesini sağladı. Bununla doğru orantılı olarak da girişimcilik faaliyetleri artık çok daha kritik bir hale geldi. Türkiye’deki yüksek işsizlik oranlarını azaltılması ve aynı zamanda girişimcilik kültürünün yaygınlaşması nedeniyle de devlet destekli eğitimler birçok kişinin kendi işinin patronu olmasını sağlıyor.

Uygulamalı girişimcilik eğitimi olarak da geçen tüm bu eğitimler sonucunda girişimcilik belgesini alan kişiler kendi işyerlerini açmakta ve böylece ticari faaliyetlerini çok daha keyifli bir şekilde yapmaktadır. Kosgeb İle İş Kurmak

Uygulamalı girişimcilik eğitimi nedir ve kimlere verilir?

Yeni bir teknoloji üretmeye çalışan ve bu nedenle de katma değeri yüksek ürün üreten ve bu ürünleri de uluslararası pazarlara taşımak isteyen ihracat odaklı çalışan Kobiler kosgeb kuruluşunun daha çok desteklediği çalışma gruplarıdır. Ancak bu grupların oluşması için öncelikli olarak girişimcilik dinlen kavramın iyice oturması ve  bu işe başlamak isteyenlerin girişimci ruh haline sahip olması gerekmektedir. Uygulamalı girişimcilik eğitimini 18 yaşını geçmiş olan herkes alabilir ve bu eğitimin sonunda da girişimcilik sertifikası verilmektedir. Girişimcilik sertifikası alacak olan kişilerin bazı özelliklere sahip olması istenir.

  • Çevresini ve Dünyayı doğru bir şekilde algılayarak hayat görüşünü genişletmiş olmak.
  • Dünyanın her neresinde olursa olsun insanların ihtiyaçlarının tam olarak ne olduğunu nokta atışı bir şekilde belirleyebilmek.
  • Planlarını oluştururken daha gerçekçi olabilecek kadar deneyime sahip olmak.
  • Dünya çapında pazarlayabileceği ve yüksek katma değer getirisi olan ürünler hakkında bilgi sahibi olmak.
  • Geniş bir hayal dünyası ile birlikte Dünyada güçlü bir etki oluşturabilecek inovasyon yaratabilmek

gibi özellikler girişimcilik sertifikasına sahip olan kişilerden beklenen bazı belli başlı özelliklerdir.

Uygulamalı girişimcilik sonrası iş planı hazırlama aşaması

Özellikleri iş planı oluşturma aşaması ile ilgili uygulamalı girişimcilik eğitimi verirken çok ayrı bir özen gösterilmektedir. Bunun nedeni ise girişimcilik sertifikası alan bütün kursiyerlerden herhangi bir iş yeri açmaları ve katma değer anlamında bazı katkılarda bulunmaları talep edilir. Uygulamalı girişimcilik sertifikasına başvuran adaylar daha sonradan başvurularının kabul edilmesiyle birlikte eğitime başlarlar.  Eğer 6 saatten fazla devamsızlık yapmamışsa ve sunum da gerçekleştirilmiş ise,  eğitim değerlendirme raporu olumlu olarak gösterilir ve böylece girişimcilik sertifikası verirmiş olur. Girişimcilik sertifikasını alınması ile birlikte artık KOSGEB tarafından desteklenen herhangi bir iş alanında plan oluşturmanız ile birlikte sizlere belirli miktarlarda Kosgeb desteği sunulmaktadır.

Not: KOSGEB tarafından talep edilen iş planı projesi hakkında destek almak istiyorsanız, Kobi Vadisi olarak size profesyonel hizmet vermekteyiz. Konu hakkında ayrıntılı bilgi için: KOSGEB İş Planı sayfasını inceleyebilirsiniz.

Böyle bir aşamanın şart koşulmasının en önemli nedenlerinden bir tanesi de başvuruda bulunan kişilerin açacaklar işletme ile ilgili kendilerinden daha emin olarak açmalarını sağlamalarına destek olmaktır. Böylece doğru sektörlerde ve doğru işlerin yapılması çok daha kolaylaşmış olur. KOSGEB girişimcilik alanına çok farklı bir değer vermektedir. Günümüz toplumlarında bilgi, beceri ve değer gibi sistemlere sahip olan  kuruluşlar,  çok daha büyük  statik dalgalar yakalamakta ve böylece daha geniş kitlelere hitap etmektedir.

Uygulamalı girişimcilik alanında potansiyelinizi keşfedin

Yatırım yapma fikri tüm genç girişimcilere oldukça cazip gelmektedir. Ancak tam olarak hangi alana yeteneğinizin olduğunu bilmeden veya herhangi bir inovatif çalışma yapmadan yatırım yapma çalışmalarına başlarsanız bu işten zararlı çıkma ihtimali oldukça yüksektir. Kobi Vadisi girişimcilere yatırımcı bulma desteği ile birlikte hangi alana yeteneğiniz olduğunu ve daha çok ne tür bir çalışma kolunda çalışmanızın size daha çok kar getireceğini belirleyebilirsiniz.

Eğer sizde girişimlerinize yeni bir finansal destek arıyorsanız, yatırımcı arıyorum desteğinden faydalanarak projelerinizi Türkiye ve Dünya genelinde bulunan mentorlara tanıtabilirsiniz.kobi vadisi

Yorumunuz