iş rehberleri

Kosgeb’de Son Faaliyetler

Küçük ve orta ölçekli işletmeleri geliştirme ve destekleme idaresi Başkanlığının  kendi yayımlarından edinilen bilgiye göre, Güney müdürü, 2013’den günümüze kadar KOSGEB girişimcilik çalışmaları kapsamında İzmir’e verilen desteğin sonuçlarından söz etti 1405 kişinin kendi işinin sahibi olduğunu belirtirken 32 Milyon lira destek sağlandığını verilen desteğin 20 Milyon lira kadarının bayanlar tarafından kullanılmasının ise memnuniyet verici olduğunu ayrıca ifade ettiği edinilen bilgiler arasında.

Ülkemizde ki işsizlik sorununu çözmek yurdumuzda üretimi artırmak amacı ile gençleri ve bayanları da girişim faaliyetlerine dahil etmek için çalışan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Destekleme ve Geliştirme Dairesi Başkanlığı çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Çalışmalarını sadece ülkemiz içinde değil ülkeler arası platforma da taşıyan KOSGEB diğer ülke KOBİ’leri ile de iletişim içinde.

Kolombiya Ticaret Sanayii ve Turizm Bakanlığı ve Kolombiya Uluslararası İş Birliği Koordinasyonunda gerçekleşen toplantıya katılan KOSGEB heyeti tarafından tekstil, otomotiv ve deri sektörü hakkında fikir alışverişindeü bulunulmuş ve KOSGEB çalışmaları tanıtılmış.

Bir başka güzel haber KOBİ TEKNOYATIRIM

Kobilerin yüksek teknoloji gerektiren ürün ve yatırımlara yönelmeleri durumunda yeni bir destek projenin hayata geçirileceği edinilen bilgiler arasında. Yüzde Yetmişi ödemesiz yüzde Otuzu geri ödemeli olmak üzere KOBİ’lere destek sağlanacağı belirtiliyor. Bir diğer önemli detay ise Yerli ve Milli olan ürünlerin ayrıca destekleneceğinin duyurulması. KOSGEB TEKNOYATIRIM 2019

KOBİ Araştırmalar ve Proje Koordinasyon Dairesi Başkanlığının katkıları ile 7-12 Kasım tarihlerinde KOSGEB Müdürlükleri Koordinasyon Dairesi Başkanlığı Koordinasyonunda KOSGEB Başkanlık Müşavirlerinin katıldığı değerlendirme toplantısı gerçekleştirilmiş sorun ve çözüm önerileri görüşülmüş.

İşletmelerin ve KOBİ’lerin rekabet edebilirliği programı (COSME) ulusal koordinatörü KOSGEB, İtalya’ya bir çalışma ziyareti düzenlemiş. KOSGEB yayımlarından edinilen bilgilere göre İtalya Ekonomi Bakanlığının ev sahipliğinde Avrupa İşletmeciler ağı, Genç Girişimciler için Erasmus ve finans kurumlarının katıldığı bir toplantının düzenlendiği belirtiliyor.

Yapılan açıklamaya göre, İtalya Ekonomi Bakanlığı Avrupa Politikaları ve Devlet Yardımı Yöneticisi Antonello Lapalorcia, iki ülke arasında ki iş birliğine olan umutlu yaklaşımını ifade etti. COSME programının Türkiye ve Avrupa Birliği tarafından finanse edildiği kapasitenin artırılması kazanımların en yüksek seviyeye çekilmesi için proje gereği ilk eğitimlerin Trabzon’da Ekim ayında gerçekleştiği duyuruluyor.

Bir başka iyi haber Bahreyn’den.

Bahreyn Krallığı Başbakanının ev sahipliğinde Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Teşkilatı UNIDO ile Dünya Girişimcileri yatırım Forumu WEIF 2017’nin Bahreyn de gerçekleştirdikleri dünya ülkelerinden 1000 girişimcinin katılım sağladığı ülkemizden ise KOBİ Başkan Yardımcısı Recep Ali Erdoğan başkanlığında dört kişilik heyet ve 22 KOBİ temsilcisinin hazır bulunduğu Forum da görüşülen konular arasında inovasyon, kalkınma hedefleri, Denizcilik Kıta Avrupası İpek Yolu Girişimcileri İş ve İletişim ağı, bölge ülkeleri KOBİ’lerinin ile Türkiye KOBİ’leri ortak çalışmalarının yer aldığı belirtiliyor.

KOSGEB hizmet içi çalışmalarının da yoğun şekilde devam ettiği KOSGEB yayımlarından edinilen bilgiler arasında bulunuyor. Antalya’da gerçekleştiği belirtilen eğitim programında Etkili Sunum ve Eğitim Becerileri, Resmi Yazışma Kuralları, Protokol, Hizmet alımı yolu ile çalışan personelin kıdem tazminatı hesaplaması ve özlük hakları eğitimlerinin verildiği ayrıca KOBİ Tekno yatırım Destek Programı ve Stratejik Ürün Destek Programları hakkında bilgi verildiği de açıklamalarda yer alıyor. KOSGEB İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı Hizmet İçi Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen eğitim programları 21 Kasım’da son bulacak.

KOSGEB hakkındaki haberleri ekonomik bunalımda olan işletmeler yakından takip ediyor, 2018 yılında da destek kredilerinin yeni proje ve destek programları ile artacağı duyumlarını alan girişimciler hibe ve destek uygulamalarından yararlanmak için harekete geçmeden önce hazırlıklarını yapmalılar.

Ne yapacağını bilemeyen konu hakkında detaylı bilgisi olmayan girişimcilerin eksiklerini giderebilmek yapılacak çalışmaları yerine getirebilmek için ilgili merkezlerden bilgi almaları yerinde olacaktır. Mali bilançolar, mali analizler, SGK gibi yasal prosedürlerin işleyişi ve düzenlemeleri hakkında tam bilgi edinmek işlemleri kolaylaştıracaktır.

2018 yılı içinde KOBİ’lere yaklaşık 1.5 Milyar hibe destek kullanılacağı bunun bir kısmının geri ödemesiz olacağı çıkan haberler arasında.

2017 de adından söz ettiren şehirlerimizden biri Niğde, 2003-2016 yılları arasında Niğde KOBİ’leri 7 Milyon 62 Bin TL destek almış ve 2017 sonu itibarı ile bu rakam 3 Milyon TL’yi geçmiş.

(ilgili görsel kosgeb’e ait web sitesinden alınmıştır)kobi vadisi

Yorumunuz
Yeni Bayilikler

bayilik veren firmalar

Yeni İş Planları

iş planları
sponsor arıyorum
"Kobi Vadisi; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Bu sebeple içeriklere yapılan yorumları araştırma yükümlülüğü yoktur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz yorumları iletişim sayfasından bildirebilirsiniz."
google news icon
Google News üzerinden bizi takip ederek, en yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz

Kosgeb’de Son Faaliyetler

okuma süresi: 4 dk
0